1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Gözün aydın darbe oldu...
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Gözün aydın darbe oldu...

A+A-

Yıllardır darbe için kendini paralayanlar her fırsatta,
Ülke elden gidiyor.
Laiklik bitiyor.
Şeriat geliyor.
Ordu göreve.
Ordu bir an önce darbe yapsa da bunlardan kurtulsak ve daha birçok şey diyerek ordu içindeki yapılanmayı harekete geçirmeye çalışan insanlar.

Gözünüz aydın DARBE oldu. Bakın Sayın Cumhurbaşkanımız gitti, Ak Parti gitti, sizin istemediğiniz herkes gitti. Sizin istediğiniz kişiler geldi başa. Hadi yine iyisiniz. Yine eskisi gibi bu millet sizin için var olacak. Bu millet sizin için çalışacak. Siz rahat edesiniz diye ellerinden geleni yapacak. Sizin için ölecek, sizin için yaşayacak. Siz ne derseniz onu yapacak. Zaten bu ülkede sizden başka kimse yok değimli? Sizde öyle görüyorsunuz. Bu ülkenin sahibi sizsiniz. Bu ülke sizin ülkeniz. Bu ülkede sizden başka yaşayan herkes anca size hizmet eder.  Vs. vs. dimi. 
AMAAAAA her şeyi hesapladınız da beğenmediğiniz küçük gördüğünüz bu milletin eski millet olmadığını hesaba katmadınız. Bu ülkede milletin gücünün üzerinde başka bir gücün olmadığını hesap edemediniz. 
Ya sizle neyi hesap edebildiniz ki aslında?

Bakın darbe diye neler yaptınız aslında o kuş beyinleriniz le.
Ana kuzusu askerleri tatbikat var diye kandırdınız ve milletle karşı karşıya getirdiniz. UTANMADINIZMI?
Milletin vergileri ile temin edilen, milletin ve ülkenin korunması için kullanılması gereken uçakları, helikopteri, silahları bombaları bu millete doğrulttunuz. Millete saldırarak ateş ettiniz öldürdünüz yaraladınız UTANMADINIZMI?
Yine bu milletin vergileri ile çalıştığınız saygın kurumlardan yüksek miktarlara maaşlar alarak çalışıyordunuz. En iyi yerlerde yaşıyordunuz. En güzel yerlerde tatiller yapıyordunuz. En güzel yemekleri yiyordunuz. Kalkıştığın bu darbe olayından sonra daha güzel mi yaşayacaktınız yoksa daha çok mu maaş alacaktınız. Milletine, devletine ve ülkene bu kadar maddi manevi zararlar verdin. UTANMADINMI? 

 Kendi karargahın olan Genelkurmayı, Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Sarayını, Sokakları ve onlarca yeri bombaladın. Siviller, polisler, askerler, çocukları öldürdün de eline ne geçti UTANMADINMI? 
 Daha neler neler yazabilirim. UTANMIYORMUSUN? 
Hayır UTANMIYORSUN, UTANMAZSIN

Tabiî ki bunlara içerden destek verenler kadar dışarıdan da destek veren UTANMAZLAR var birde. 
Darbeniz Yüce ALLAH'ın yardımı ve milletin dirayetli duruşu ile başarısız oldu. Nerde sizlerin arkanızda duran ülkeler. Hangi biri size sahip çıktı. 

Ey UTANMAZLAR
Sizler darbe yaptığınızı sandınız. Ama bilemediniz ki asıl darbeyi millet size yaptı. Hem de ne darbe yaptı.  Bütün dünyaya örnek olacak bir darbe. 

Tek üzüldüğüm konu o kandırılan, hiçbir şeyden haberleri olmayan zavallı askerlerin zarar görmesi oldu. İnsanlarımızın biraz daha sağduyu ile hareket etmelerini rica ediyorum. 
Ey darbeci UTANMAZLAR. Darbeniz size hayırlı olsun. Bu darbenin kutlamasını da demir parmaklıklar arkasında yaparsınız. 

O demir parmaklıklar arkasında iyi eğleneceğinizi sanıyorum. 
Bir de yeni darbe planları yaparsınız. Zira bunlar için boş vaktiniz çok olacak. 
Yüce ALLAH'ım  bu ülkeyi hainlerden korumaya devam edecektir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT