23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


Giydiğiniz Forma, Diyarbakırspor forması!

29 Ocak 2012 Pazar 20:58

Diyarbakırspor'lu Futbolculara;

Küba devrim lideri Ernesto Che Guevara'nın çok sevdiğim iki sözü var. İkiside uğruna inanılan şeyler için neler yapılmasına yol gösteren,düşündüren ve adeta strateji ve taktiklerini anlatan bir kitabın önsözü gibidir.

''Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız'' der sevdiğim sözlerin birincisinde Che.

Bakınız Arkadaşlar; 1968 yılında Diyarbakırspor kurulduğu zaman Diyarbakırspor'un ilk takım kadrosunu oluşturan bütün futbolcular bir'i dışında (kaptan Muzaffer) Diyarbakırlı ve tamamı Diyarbakır amatör takımlarında yetişmiş ve o güne kadar top koşturmuş oyunculardı.

Diyarbakırsporun ilk kadrosunda oynayan o Diyarbakırlı futbolcular 1968'den 1973 yılına kadar ligde başarılı oldular ve hep üst sıraları zorlayan takım oldular.

sonraki yıllarda bir kaç Diyarbakırlı olmayan oyuncu transfer edilerek karma bir takım oluşturularak önce 1975'te 3.lig şampiyonu olarak 2.lige,sonrasında da 1.lige çıktılar ve 1980'li yıllara gelene kadar başarılı bir süreç yaşayan Diyarbakırspor,kendisine hatırı sayılır bir unvan kattı Türkiye Liglerinde.

İşte o başarılı yılların arkasında hep o ilk yıl kurulan takımın iskeleti ve çabası vardı,her sene üstüne koyarak gelen futbolcuların özverisi vardı,takım sevgisi ve inanılmaz mücadelesi ve inanmışlıkları vardı…

Ve yıllar sonra 1968'den sonra ilk defa bu kadar çok Diyarbakırlı futbolcu bir arada Diyarbakırspor forması altında mücadele veriyor işte o şansa sahip olan şanslı kişiler sizlersiniz.

Oynadıkları dönemin yokluklarına aldırış etmeden tek hayalleri giydikleri formanın hakkını vermek olan o güzel futbolcular bir döneme damgalarını vurmuşlar ve bugün sizlerin sırtınızda taşıdığınız formanıza şeref ve itibar kazandırmışlardı.O şeref ve itibar ile Diyarbakırspor ''büyük'' namını almıştı ve o nam ile halen bile sizler biraz konuşuluyorsanız ve giydiğiniz formanın büyüklüğünden bahsediliyorsa işte o büyük insanların bu formaya kazandırdıkları şereftendir arkadaşlar…

Başka hiçbir forma altında bu şerefi kazanamazdınız! Yıllar sonra mecburiyetten de olsa bu şerefli formayı taşımak sizlere nasip oldu.

Her Diyarbakırlı genç futbolcunun hayallerini süsleyen belkide futbola başlamasına neden olan Diyarbakırspor forması…

Çoğunuz en az 5-6 yıldır bir arada oynuyorsunuz,birbirinizi belkide ailelerinizden daha iyi tanıyorsunuz.Fakat şu an sahada gösterdiğiniz görüntü sanki ilk defa bir araya gelmiş oyuncu topluluğunu andırıyor.

Sahada gösterdiğiniz görüntü Diyarbakırspor geçmişine ve o şerefli formaya vede Diyarbakırlılığınıza hiç mi hiç yakışmıyor.

Halen bile size inanan ve maç günü stadyuma koşup sizlerden bu takımı ligde tutmanızı bekleyen ve sizlere inanmaya devam eden bir avuç insanın da inancını kırıyorsunuz,duygularını yaralıyorsunuz…

Çok kolay bir ligde adım adım Diyarbakırspor'u küme düşürmeye götürüyorsunuz,Sahada mücadele etmeye takatiniz kalmamış,yenilgiyi baştan kabul ediyorsunuz.

İşin başa düşmesinden kendinize insiyatif almıyorsunuz,maçlarınızdan puanları toplamak yerine her hafta mağlup olup rakiplerinizin yaptığı maçların kötü sonuçları ile nereye kadar avunup götüreceksiniz bu ligi sorarım sizlere?

Sosyal paylaşım sitelerine ayırdığınız o özverili vakitlerinizi , haftada bir oynadığınız bir 90 dakikaya efor sarf ederek yaymanız daha doğru olmazmıy dı?

İşinize saygı,İşinizi sevme,ekmek kazandığınız bu klübe ve camianıza inanan insanlara karşı olan sorumluluğunuz bunu gerektirmiyor mu?

Lütfen kendinize gelin ve bu formanın ağırlığını ve şerefini bilerek ligde bizleri temsil edin ve yukarıdaki birinci sözü bir daha anlayarak ve kavrayarak iyice okuyun.

İsterseniz hatırlatayım sözü

''Birşeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Birşeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız''

Gelelim ikinci söze;

Bu sözü şu anki sahadaki mücadelenizi ve lige erken havlu atmış bir takım görüntüsü sergilediğiniz için paylaşıyorum.

Çok kolay bir ligde kendi yaptığınız hatalarınızın bu klübü bile bile alt lige düşüreceği için paylaşıyorum.

Neydi o söz?

''Savaşan, kaybedebilir. Savaşmayan, çoktan kaybetmiştir''

Saygılarımla…

Bu yazı toplam 19468 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com