22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara9 °C
 • Antalya24 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Futbol İl Temsilciliği Seçimi

15 Temmuz 2009 16:51
Futbol İl Temsilciliği Seçimi
 
Önümüzde ki Pazar Günü Diyarbakır Futbol İl Temsilciliği için 36 kulübümüz özgür iradeleriyle sandığa gidecek. Şu anda henüz görev süresi devam eden Mehmet Altındağ ve ASKF üyesi Hayri Onat aday olarak geçiyor. Buraya kadar her şey çok normal ve beklentimiz demokratik bir şekilde yapılacak bir seçimle iki adaydan birinin seçilmesi ve Diyarbakırın futboluna hizmet etmesi. Ancak bu süreçte hem ASKF’den hemde TÜFAD’tan bizlere gelen bazı duyumlar var. Doğruluk derecelerini bilememe ama birileri siyasi konumunu veya başında bulunduğu kurumların gücünü bu seçimi etkilemek için kullanıyor. Yani her iki adaya da tarafsız bir şekilde eşit davranması gereken ASKF ve TÜFAD ve değerli başkanları ki her ikisini de ağabeyim gibi severim Futbol il Temsilciliği seçimlerini etkilemek için uğraş verdikleri söyleniyor. Tüfad başkanı Sayın Samet Karakaş 150 ye yakın antrenörün üye olduğu bir derneğin adına ve 15 kişilik yönetim kurulunun adına her hangi bir mutabakat olmadan tek başına hareket ederek bir adayın kazanması için mücadele verdiği. Yine ASKF başkanı Sayın Remzi Dayan’da aynı şekilde ASKF’ye üye olanların bilgisi dışında bir aday için seçim çalışması yaptığının söylenmesi çok ilginç bir durumun göstergesi. Bunlara inanmak istemezdim ama Bağlar Vural Spor Başkanı Aydın Vural’ın geçen ay seçim sürecinde Mehmet Altındağ’a destek verdiği için ASKF den istifa etmesi iddiaları çok güçlendirmekte. Demokrasinin en önemli kilometre taşlarından biri olan sandık ve seçimlerde bu tür iki futbol kurumunun bir aday için diğer aday aleyhine çalışması üstelik üyelerinin bilgisi ve isteği dışında bu işe kalkışması ve hatta dahada ileri giderek Demokrasi için çok önemli olan bir siyasi partimizin adının kullanılması gerçekten çok acı. Futbol il temsilcisini Futbol kulüplerinin oyları belirler. İşleri futbola hizmet etmek olan ASKF ve TÜFAD’da bu noktada tarafsızlığını korumak ve Seçimin en sağlıklı şekilde yapılmasını sağlamakla yükümlüdür. Ancak bu noktada iddialar doğruysa bu iki değerli futbol kurumunun başındaki değerli başkanların tutunmuş olduğu tavır ve hareketleri her iki kurumu da yıpratır. Üstelik bir Siyasi Partimizi kalkan olarak kullanıp oy verecekleri etki altına alma çabaları şu an bizi ve ileriki günlerde de birçok kesimi rahatsız eder. Sözün özü şu ki Amaçları belli bir koordinasyon içinde Diyarbakırın futboluna hizmet etmek olan bu kurumları ve Siyaseti Futbol il temsilciliği seçimlerine alet etme çabaları savunduğumuz ve mücadele ettiğimiz Demokrasi geleneğine yakışmadığını ifade etmek istiyorum. Kim seçilirse seçilsin bu üç kurumun koordinasyon içerisinde Diyarbakır’a hizmet etmesi dileğiyle.
KÖŞE YAZISINA ASKF VE TÜFAD BAŞKANLARININ CEVABI
TÜFAD BAŞKANI SAYIN SAMET KARAKAŞ;
- Ben TÜFAD başkanı olarak Pazar günü yapılacak olan İl temsilciliği seçimlerinin demokratik bir şekilde yapılması konusunda duyarlı olan bir kişiyim. Bulunduğum konum gereği kesinlikle kurumumu temsilen hiç kimseyi desteklemem veya seçim çalışması yapmam söz konusu olamaz. Eğer bir çalışma yapacaksam bu bizzat şahsım adına olur. Yani Samet Karakaş olarak çalışırım. Öte yandan Siyasi bir nüfuz kullanıp İl temsilciliği seçimini etkilemek gibi bir durum kesinllikle doğru değildir. Bu tür spekülasyonları ortaya atanların bunu ıspatlaması gerekmektedir. Eğer ıspatlanırsa hemen TÜFAD Başkanlığından istifa ederim" dedi.
ASKF BAŞKANI SAYIN REMZİ DAYAN;
- Gerek ASKF gerek TÜFAD ve gerekse diğer kurumlar D.Bakırın futbolunun gelişmesi için hizmet veren kurumlardır. Yazıda geçen bir takım adayları gizli desteklediğimiz ve Siyasetin kullanıldığı kesinllikle doğru değildir. Kaldı ki bizler ASKF olarak seçimlerin Demokrasi ahlakına ve geleneğine uygun bir şekilde yapılması için çaba gösteren bir kurumuz. Askf bütün kulüplerimize, kurum ve şahıslara eşit yakınlıkta olmuş ve bundan sonrada bu tavrına devam edecektir. Futbol İl temsilcisini kulüplerimiz seçer ve şuan iki aday mevcuttur. Bu seçimlerde Biz ASKF olarak aldığımız yönetim kurulu kararı gereğince Kendi adayımız Hayri Onat'ı destekleme kararı aldık. Bizim gizli bir işimiz yoktur. Bu karar Yönetim kurulu ile görüşerek mutabakat sağlanmış ortak kararımızdır. Buna rağmen  Ben Askf Başkanı olarak Pazar günkü seçimlerin demokratik bir şekilde ve camiamıza yakışır bir şekilde geçeceğine inanmaktayım. Bütün adaylara başarı diliyorum" dedi. 
 
Diyarbakırspor için erken konuşmak istemiyorum ama 2-3 hafta sonra ligler başlayacak daha bir hazırlık maçı yapamadık.
 
Diyarbakırsporla ilgili çok şey yazmam gerektiğini biliyorum ancak henüz hiçbir hazırlık maçı yapmamış sadece transferler ve takımı oluşturmaya çalışan bir takımla ilgili yorum yapmak istemiyorum ancak şuan yapılan transferlerden çokta umutlu değilim. Nedenine gelince Özellikle yerli transferlerinde alınan oyuncular hiç tatmin edici değil. Üstelik en iyi oyuncuları alsanız bile hazırlık maçı yapmayan uyum sorununu aşmayan bir takım 15 güm gibi kısa bir sürede üstelik ligin en zor ilk 5 haftasında ne yapabilir çok merak ediyorum o sebeple erken konuşmak yerine bazı şeylerin netleşmesini bekleyip önümüzdeki hafta yazmam gerekenleri sizlerle paylaşacağım saygılarımla.
Bu yazı toplam 3349 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com