1. YAZARLAR

  2. Sinan KARAKAŞ

  3. Feshanede Diyarbakır Tanıtım Günleri
Sinan KARAKAŞ

Sinan KARAKAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Feshanede Diyarbakır Tanıtım Günleri

A+A-
20-24 Kasım 2014 Tarihinde İstanbul Feshane'de düzenlenen Diyarbakır tanıtım günlerinin düzenlenmesinde öncü rol alan DİKTUMDER'in başta yöneticisi değerli dostum Kenan Aksu ve eşi Esra Aksu Hanımefendi derneğin gönüllüleri Berrin Aksu, Adalet Keskin Feray Sayan,Burhanettin Atalay'ın bu etkinliğin oluşmasındaki katkıları ve benim de bu etkinlikte bulunmamı istemeleri nedeniyle teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.
 
Böylesi meşakkatli bir etkinliğin oluşturulması ancak Diyarbakır şehrine olan sevda ve vefa anlayışıyla izah edilebilinir.
 
Kurumsal olarak belediyelerin olmaması elbette eksiklikti. Sayın Vali Yardımcısı Ahmet DALKIRAN'ın özverili çalışmaları takdire şayandı.
 
Değerli Bakanların Sayın Mehdi Eker ve Taner Yıldız'ın icabet etmeleri de önemliydi.Sayın Diyarbakırlı Milletvekilleri Abdulkadir Aksu Sayın Cuma İçten Sayın Ora Eronat Kutbettin Arzu Sezgin Tanrıkulu Ömer Vehbi Hatipoğlu Diyarbakır ve İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve ismini hatırlayamadığım bürokratların katılımları önem arz ediyordu.
Değerli Şair ve yazarların eserlerini sergilemeleri İstanbulda yaşayan Diyarbakırlı hemşehrilerimizin hasretlerine bir nebze cevap oluyordu.
 
Değerli Ağabeyim İhsan Işık Hocamla tanışmak yüzyüze görüşmek benim için önemliydi.Telefonla görüşme imkanımız olmuştu, ancak yüz yüze bu etkinlikte bir araya gelebildik.
 
Değerli Şair ve Yazar arkadaşlar, okul arkadaşım Abdulkadir Nur Gördük,Değerli Mehmet Ali Abakay Hocam, değerli Musa Dinç Hocam,Değerli Nesrin Erdoğmuş Hanımefendi, Değerli Gökhan Pamukçu Hocam, Değerli Şeyhmus Demir kardeşim, Değerli Mustafa Aksoy kardeşim, Değerli İhsan Yılmaz kardeşim, Değerli İbrahim Evirgen Hocam, Değerli Remzi Bulak, Değerli Güzin Balpetek hanımefendi ile bir arada olmak benim için onur vesilesi oldu.
Değerli sanatçılar Recep Kaymak,Bedri Ayseli, Ali Aktaş,Kenan Menekşe Hüseyin Tatar Mehmet Surkentli ve eyvan gurubuna da özellikle katkıları için teşekkür ediyorum.
Bizi yalnız bırakmayan İstanbul'da yaşayan değerli akraba ve hemşehrilerimize teşekkürü borç bilirim.Faceden sık sık görüştüğüm ama bir türlü yüz yüze görüşemediğimiz Oktay Yaşar Fehmi Ben Fettullah Ariz Mehmet Körkuyu Üniversiteden sınıf arkadaşım Selahattin Adar kardeşlerime de teşekkür ediyorum.
 
Değerli Diyarinsesi.org - Diyarbakır Haber Portalı genel yayın yönetmeni dayımın oğlu Celal Güney ve eşi Zuhal Hanıma da teşekkür ederim.
 
Bir hafta boyunca evinde konakladığım ve bir hafta boyunca benimle birlikte etkinlikte olan Amcamın oğlu Alaeddin Karakaş Ağabeyime de ayrıca saygılarımı sunar teşekkürlerimi borç bilirim.
 
Biz gönül insanları Şair ve Yazarlar Diyarbakır Sevdalıları olarak her zaman memleketimizin emrindeyiz, memleketimizden gelen her türlü davete icabet etmeyi hiç bir koşul olmadan kabul edeceğiz.
 
Her etkinliklerin artıları da olacaktır eksileri de olacaktır, artılar da eksilerde bir sonraki etkinliğin eksiksiz yapılmasına katkı sağlayacaktır.
 
Bu etkinlikte tamamı Diyarbakır şiirlerinden oluşan ikinci kitabım basıldı.Kitabımın basım işlerinde desteğini esirgemeyen sayın Mehmet Ali Abakay Hocama teşekkür ederim.Nice tanıtım günleri dileklerimle saygılar sunuyorum.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT