26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Federasyon ve özerklik bölünmenin kibar isimleridir…

22 Ağustos 2013 Perşembe 10:47

Federasyon konusu yine gündemde. Bu konuda milletimizin ciddi biçimde başbakan Tayyip Erdoğan'a destek olması gerekiyor. Çünkü dış ülkelerden sürekli federasyon yapılması hususunda yoğun baskı var. İçeriden de çok şiddetli baskı var. Bu konuda başbakanı yalnız bırakmak vicdansızlık olur. Var gücümüzle destek olalım. Türk milleti bölünmeye karşı olduğunu çok net açıklasın, bu başbakan için koz olur.

Başbakanın “millet federasyon istemiyor demesi için milletimizin azimle kararlılığını ortaya koyması lazım. “Tek bayrak, tek millet, vatanı asla böldürmeyiz” diyecek bu millet, başka da bir şey demeyecek…

Federasyon gibi, özerklik gibi kibar ifadelerle Türkiye'yi bölmeye çalışıyorlar. Ortada bayrak kalmayacak. Türk polisi de yok, Türk askeri de olmayacak, hiçbir devlet yetkilisi olmayacak ama Türkiye yine para ödemeye devam edecek. Burada PKK alenen Türk devleti ile alay ediyor.

“Payımıza düşen parayı vereceksiniz” diyorlar, bayrak da asınca ayaklarının altına alıp çiğniyorlar.

Federasyona karşı diğer partilerin başbakana destek vermesi lazım. Saadet Partisi'nin de susması olmaz.

“Bu vatanın birliği konusunda destek veriyoruz, federasyon istemiyoruz” demeliler. Büyük Birlik Partisi gürül gürül ortada olmalı, onlar da çıkıp “federasyon istemiyoruz”desinler. İl ve ilçe başkanları çıkıp açıklama yapsınlar. İnternetten, facebookdan açıklama yapsınlar, tüm dünya duysun.

Biz Kurtuluş Savaşı'nda sonuna kadar direnmedik mi? “İngilizlere verelim, Fransızlara verelim de kurtulalım" mı dedik?

Şimdi “PKK'ya ver, kurtul” diye bir şey yok!

Terörden vazgeçerlerse tamam, ama devam ederlerse biz de kendimizi savunuruz.

Bakın tekrar söylüyorum, federasyon, eyalet sistemi, özerklik bunların hepsi bölünmenin kibar isimleridir. Bizim askerlerimiz Güneydoğu böldürmemek için 30 yıldır şehit oluyorlar. Hiçbir şehit, hiçbir şehit ailesi bunu kabul etmez.

Amerika'ya benzeterek Türkiye'yi bölmeye kalkan çok büyük hainlik yapmış olur. Amerika'daki eyalet sisteminin meclisi ayrı, başkanı ayrı, polisi ayrı, askeri ayrı.

Bu ne demek? Ayrı bir devlet demek. Sonra PKK çıkacak, silahlarını doğrultup halkı sandığa çağıracak ve istediğini yapacak. Bu son derece tehlikeli. Türkiye'yi paramparça etmek için düzenlenmiş bir oyun bu.  

Başbakan da “tek devlet, tek millet, tek bayrak” diyor ama buna herkesin destek vermesi lazım. Hükümeti kimse seyretmesin. Partinin içinden köstek olanlar var, dışarıdan sürekli baskı yapanlar var. Bu yüzden Türk milletinin milli şuurla, bilinçle hareket edip bu devleti böldürmemek için elinden geleni yapması lazım.

Hiç susmaması “federasyon istemiyoruz!” diye üzerine basa basa söylemesi lazım.

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

Bu yazı toplam 4994 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com