25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09
M.Yılmaz BAY


Fadıl Varımda Demiyor, Yokumda Demiyor

21 Mayıs 2010 Cuma 18:54

FADIL VARIMDA DEMİYOR, YOKUMDA DEMİYOR

 

Kahır dolu rezalet dolu bir sezonu geride bıraktık. Kent olarak her iki profesyonel takımız fahiş hatalardan dolayı maalesef dibe vurdu. Şimdide ne olacak onun belirsizliğini yaşıyoruz. Ancak Kanallarda görmeye alıştığımız ve bir günde 5 kanala bağlanabilen Sayın Sümer şimdiye kadar çıkıp bir kelime bile etmiş değil. Sadece İstanbul'da ayaküstü 5 dakikalık bir görüşmemiz oldu kullandığı tabir bu “Takım 3. lige düşse de ben bırakmıyorum” diyordu. Kimsenin parasını bırakmam herkesin borcunu öder devam ederim. Böyle düşünüyordu. Ne planlıyor bilemem ama sayın başkan kimsenin alacağı kalmaz hepsini öderim ve yola devam ederim derken gayet ciddiydi. Bunun içinde geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan muhasebe çalışmalarıyla 15 trilyon civarında bir borç ortaya çıktığını bunun 4 trilyon 250 milyar futbolculara 1 triyon esnaf ve personele geri kalanda yöneticilere olan borçlar olduğunu duyuyoruz. Şimdilerde konuşulansa Başkan Çetin Sümer'in EEDC'den gelecek parasını bekliyor pazartesi en geç Salı gününe kadar para gelirse Başkan bu borçları ödeyip devam edecek ya da diğer plan devreye girecek. Ancak geç kaldığımızı ve belirsizliğin Diyarbakırsporu daha da batağa götüreceğini söyleyebilirim.

 

Diğer Plan Fadıl Akgündüz

 

Akgündüz ile Diyarbakırspor gecesinde ilk temasın sağlandığı ve bu gecede Diyarbakırspor'a 500 Milyar destek veren Fadıl Akgündüz'ün daha sonra Diyarbakır yönetiminden gerek başkan gerekse 2-3 yöneticiyle görüştüğü bu konuda netleştikten sonra açıklama yapılacağı söyleniyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Spor Konferansının kapanış kokteylinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve İl Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya her konuda Diyarbakırspor'a katkı sağlamaya her projesinde yer almaya hazır olduğunu söylediği biliniyor. Şimdi bu konuyla ilgili bazı girişimler var kulislerde konuşulan Fadıl Akgündüz gerek Valilikten gerekse Belediye'den bazı işler karşılığında Diyarbakırspor'a Başkanlık ya da dışardan destek şeklinde katkıda bulunabileceğini ifade ettiği söyleniyor. Ha bunlar olur olmaz bilmem ama Sayın Fadıl Akgündüz'le bu konuda iki kez görüştüm ve bu görüşmelerden çıkardığım sonuç şu; Ben herhangi bir liste çalışması yapmıyorum Diyarbakırspor başkanlığına aday değilim ancak bana ihtiyaç duyulursa görevden de kaçmam ve yine ancak Diyarbakırspor Yönetiminin ekonomik anlamda bazı fedakarlıklar yapmaları ve takımın önünü açmaları gerekiyor. Bundan çıkan sonuç Kongre salonuna başka bir listeyle yarışarak girmem istendiğimi bilirsem bana ihtiyaç olduğunu hissedersem görevden kaçmam diyor. Yani biraz istemem yan cebime, yani meraklı değilim ancak verseler almıyorum demem misali. Bu konuda eski başkanlardan bir isim ve mevcut yönetimden birkaç isim gerekli lobi faaliyetlerini yürütüyor. Bu konuda en geç hafta başına kadar netlik kazanır. Yani Fadıl Akgüdüz Çıkıp Diyarbakırspor Başkanlığına varımda demiyor ama sorulduğunda yokumda demiyor ve alttan çalışmalarını yapmaya devam ediyor.

 

Vali Mutlu % 75'ini biz verdik diyor ama

 

Evet, Eski Valimiz Sayın Hüseyin Avni Mutlu Can Tv'de yayınladığımız röportajında kendi dönemiyle ilgili Diyarbakırsporun kasasına giren paranın % 75'ini biz verdik diğerleri de Spor Toto gelirleriydi dedi. Birçok yönetici verdiği parayı kuruşuna kadar gerek temliklerle gerek icralarla almıştır dedi. % 100 haklı ancak geçen yılki şampiyonlukta ve ondan bir önceki dönemde görev alan yöneticilerin kasalarında bağış makbuzu var ve her biri tek tek arayarak biz paramızı hibe ettiğimiz halde kulübü icraya verenlerle bir tutulmak bizi rahatsız ediyor dediler ve haklılar. 2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında görev alan Abdurrahman Yakut, Salih Akçadağ, Zeynel Yüce, Hayrettin Aslan, Hakan Buğdaycı, Mahsun Akbulut, Remzi Öcal, Bedirhan Koyun, Adnan Öktüren aracılığı ile (Murat Kıran, Behçet Süleymanoğlu) gibi yöneticilerin vermiş olduğu paralar Diyarbakırspor'a borç olarak işlenmedi ve hibe edildi. Bu konuda fedakârlık yapan insanların isimlerini yazamamak bana göre haksızlık olurdu.

Bu yazı toplam 11674 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
duygusal olmamak lazım 2...
soner arı
kim yerli futbolculara ve yerli hocalara önem verecekse tekrar takımı lige çıkarıp orda kalıcı hale getirecekse kim bu halkı bu anlamlarda artık mutlu edecekse o gelsin.bu konularda herkes duygusal davranmayı işi şansa bırakmayı hersezon başı olduğu gibi takımı alan her başkan şöyle böyle yapacam diyerek takımı küme düşürüp borcun içine sokuyor.artık duygusallığı adamcılığı bir kenara bırakıp mantığımızla konuşup karar vermemiz lazım...yabancı futbolcu yabancı hoca sevdasından vaz geçmemiz lazım
22 Mayıs 2010 Cumartesi 13:03
83.66.175.91
duygusal olmamak lazım..
soner arı
sayın bay yazılarınızı büyük bir zevkle takip ediyorum.şimdi burda kesinlikle artık duygusal davranmaması lazım biz taraftarların ve halkın şimdi kulübün maddi açıdandurumu içler acısı bunu sağır sultan biliyor...bakıyorumda herkes o gelsin bu gelsin herkes kendi çevresindekiler gelsin diye yorumlar yazıyor herseneki sezon başındaki yalnışlar yine yapılıyor...şimdi bunlardan vazgeçip bu maddi külfetin altından kim kalakabilecekse kim bu takıma tesis kazandıracaksa altyapıya ve yerlilere kim önem
22 Mayıs 2010 Cumartesi 12:58
83.66.175.91
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com