1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Ey tarafsız basın, Kimdir bu birileri?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ey tarafsız basın, Kimdir bu birileri?

A+A-
KİM BU  BİRİLERİ
 
Diyarbakırspor ligin ikinci yarısında yapmış olduğu yeni transferlerle birlikte ikinci yarının ilk maçında kendi evinde Sancaktepespor'u konuk etti. Diyarbakırspor yeni aldığı sporculara rağmen maalesef oynadığı kötü futbol nedeniyle rakibine mağlup olarak taraftarlarına hayal kırıklığı yaşatmıştı..
 
GELELİM BU HAFTAKİ MAÇA
 
Diyarbakırspor  Şampiyonluk yarışından kopmamak için hafta sonu ligin alt sırasında yer alan  Çine Mardanspor'a konuk oldu. Diyarbakırspor deplasmanda oynadığı maçta rakibini 3 - 1 gibi net bir skorla mağlup etti.
Diyarbakırspor aldığı bu galibiyeten ötürü başta Teknik direktör olmak üzere Sporculara ve 90 dakika boyunca takımını destekleyen taraftarlara çok teşekkür ederim.
 
BUNUN ADINA İKİ YÜZLÜLÜK DENİR
 
Bu galibyetin ardından bir spor yazarı facebook sayfasında aynen şunu yazmıştı. 
Tebrikler Diyarbakırspor bu  galibiyet birilerine kapak olsun gibi talihsiz ve yakışıksız bir ifade kullanmıştı peki bende şimdi size söylüyorum, 
Çok uzun yıllardır bu kentte kendi değiminizle tarafsız spor basınısınız ve her platformda tarafsız olduğunuzu söylüyordunuz, Şimdi size küçücük bir soru soracağım; Kimdir o birileri, kimdir bu bahsettiğiniz kapak olacak o hainleri neden isim isim yazamıyorsunuz. 20 senedir bu birileri diyerek üfürdüğünüz kişiler kimdir, kimlerdir?
yesinler sizin tarafsızlığınızı, Sancaktepespor mağlubyetinden sonra bir satır dahil yazı yazamadınız çünkü sizlerin getirdiği kafa kol  ilişkisi içinde olduğunuz o kişileri asla eleştiremezsiniz onun için mi kafanızı kuma gömdünüz ve 
ne hikmetse Çine Mardaspor galibiyetinden sonra kuma gömülen kafanızı biranda çıkardınız yazıklar olsun size. Sizde birazcık yürek, basın etiği varsa o birilerini yazabilirsiniz, yazmazsanız en büyük ihaneti kimlerin yaptığınız bu taraftar çok iyi anlamış olacak. Bildiğini yazmadan, sağa sola çamur atarak kendine prim yapmaya belaltı kaçak güreşten başka ne denir?
 
DOĞRULAR BATIYOR
 
Sancaktepespor maçından sonra yazdığım köşe yazısında aynen şunları yazmıştım yapılan bu transferlerin bir çoğu kafa kol ilişkisi ile yapıldığını ve kanepede kaç tane hoca olduğunu ve harcanan onca paraların heba olduğunu ifade etmiştim.
 
Ama ne yazik ki bu tarafsız basınım diyen kişiler yazdığım yazılardan rahatsız olmuşlar çünkü bunlar geçmişte Diyarbakırspor'a getirdikleri yandaşlarını hep kolladılar  yaptıkları hataları ve yanlışları bile görmezden gelip hep ört pas ettiler. çünkü bunlar hiç bir zaman Diyarbakırspor taraftarlarına doğru bilgi aktarmadılar ve hep yalan haber servis ettiler, işte o bu güne kadar yazmaya dahi cesaret edemedikleri gerçekler yazılınca demek ki bu doğrular sizlere batıyor.
 
GERÇEK BASIN GERÇEKLERİ YAZANDIR
Bakın 20 yıldan beri hem Tv programlarında hem de gazetelerde sizleri takip ettik, 20 yıl öncede bu masallarla uyuttunuz ve sürekli gerçekleri gizlediniz, suçlu ararken sürekli birileri dediniz, menfaat ilişkiniz olanları sürekli koladınız, artık bu masallarınız emin olun kimse yemiyor. 
 
Neydi bu söyledikleriniz
 
Diyarbakırspor kötü gittiği zaman birileri bu takımı başarısını istemiyor birileri bu takımın kalemini kırmıştır, birileri bu takımın kapanmasını istiyor, birileri hep birileri.
Peki şimdi söylüyorum size Allah aşkına kim bu birileri  eğer cesaretiniz varsa söyleyin
 
Oysaki gerçek bir basın o kutsal kalemi eline aldığında duyduklarını değil gördüklerini yazandır ama malesef ben bunu hiç bir zaman sizlerde görmedim gören varsa 
Allah aşkına söylesin
 
İŞTE BENDE BU YÜZDE YAZMAYA KARAR VERDİM
 
İşte sizin yazamadığınız sırf o gerçekler yüzünden ben bu kalemi elime aldım. Bundan sonrada ömrüm yeterse sizin yalanlarınızla mücadele edeceğim. Yüreğinizin yazmaya yetmediği o birilerinin isimlerini ben hem köşe yazılarımda yazdım, hem de yüzlerine karşı ebirebir söyledim. Çünkü benim Allahtan başka korkum olmadığı gibi, bu işlerden asla 1 kuruş beklentim yoktu. İşte gerçekler ancak böyle yazılır.
Ben hiç bir zaman duyduklarımı değil gördüklerimi ve doğruları yazdım ve bu yazdıklarımda  bunların hoşuna gitmiyordu.  Bu durum benim hiç umurumda bile değil. İster rahatsız olun isterseniz kafanızı taşlara vurun defalarca söylemiştim, yanlış olan ne varsa hepsi tek tek yazılacak bu benim babamda olsa doğru bildiklerimi yazmaktan geri kalırsa namerdim. Çünkü ilk kalemi elime aldığımda kendimizden bilmeden yaptığımız o yanlışalardan ders çıkararak, sizin yanlışlarınıza bilemden evet diyerek ortak olduğumuzu yazarak işe başladığımıda hatırlatmak isterim.
 
BENİMDE GEÇMİŞTE HATALARIM OLDU
 
Eski Diyarbakırspor dönemide  benimde hatalarım ve yanlışlarım olmuştur ve ben bunu her defasında dile getirdim hatta kulüp başkanı  Çetin Sümer döneminde kongrede söz hakkı alırken ben aynen şunları söyledim. 
Evet benimde yanlışlarım ve hatalarım olmuştu ama bende bu hatalardan ders çıkardım ben ve Dernek yönetim kurulumla birlikte borçları ibra etmeyeceğimizi söyledik  ve kongre salonunu terk ettik ve Allaha yemin ederimki biz bunu yaparken hem vijdanen rahatladık hemde ağır bir yük üstümüzden kalktı.  
 
SİZLERİN HİÇ Mİ SUÇU YOK
 
peki şimdi soruyorum sizlere ey Diyarbakır'da spor basın görevini yapanlar sizin hiç mi Diyarbakırspor'a karşı yanlışlarınız ve hatalarınız olmadı eğer sizde biraz cesaret ve yürek varsa sizde çıkın aslanlar gibi itiraf edin ama nerde sizde o cesaret.
 
Diyarbakırspor'un golcü futbolcusu olan ve geçen sezon 20 gol atan
Serdar Karaduman bu takımdan nasıl ve ne şekilde gönderildiğini çok iyi biliyorum. bu konu da beni daha fazla konuşturmayin..? 
 
Böyle bir oyuncuyu göndererek, bu sezon henüz ayağına top değmemiş oyuncu getirmeyi marifet sayanlarla sezon sonu hesaplaşacağız?
 
BAKIN HZ ALİ NE DEMİŞ
 
Hazreti Ali'ye sormuşlar gökten daha ağır ne vardır ?
Suçsuz kimseye iftira etmek.
Yerden daha geniş ne vardır ?
Hukuk
Zemheriden daha soğuk ne vardır?
ikiyüzlü insanlar.
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum