24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Evrimci Richard Dawkins: “Darwinist bir dünyada yaşamak istemem!”

27 Eylül 2013 Cuma 13:00

Evet yanlış duymadınız! Ünlü evrimci Richard Dawkins son konuşmasında bakın neler söylüyor: 

“Orada kullandığınız bir kalıp hoşuma gitti. İçinde yaşamak isteyeceğimiz türde bir toplumdan bahsettiniz. Size son derece özgürce şunu söyleyebilirim ki, Darwinist prensipler üzerine kurulmuş bir toplum olarak benim içinde olmak istemeyeceğim türde bir toplum. Bu berbat bir toplum olurdu. Darwinist bir dünyada yaşamak istemem. Doğanın dünyası Darwinist bir dünya ve bu çok çirkin bir dünya, bizim yaşamak isteyeceğimiz türden bir dünya değil. İşte bu yüzden gelin bu dünyayı anlayalım. Öyle ki yaşamak isteyeceğimiz türden bir toplumu inşa edelim. Ki bu Darwinist olmayan bir toplum olacaktır. Darwinist prensiplerden tamamen uzak bir toplum olacaktır. Darwinist prensiplere dayalı bir toplum zenginin fakiri ezdiği, acımasız serbest piyasa ekonomisinin egemen olduğu bir toplum olacaktır. “ Richard Dawkins'in sözlerini bu videodan seyredebilirsiniz: 

http://video.mynet.com/erkanarkut/Richard-Dawkins-darwinist-bir-toplumda-yasamak-ist/1273855

Ünlü evrimci Richard Dawkins'in ağzından böyle sözler duymak son derece ilginç. Çünkü bilim adamları yıllarca toplumu Darwinizmin acımasız zihniyetine doğru ittiler, şimdi de böyle bir toplumda yaşamak istemediklerini açıklıyorlar. Bildiğiniz gibi 2010 yılında dünya çapında ünlü evrimci Antony Flew'da artık yaratılışa inandığını açıklamış ve insanları yıllarca yanlış yönlendirdiği için halktan şöyle özür dilemişti: "Elbette insanları etkiledim, bu yüzden vermiş olabileceğim büyük zararı gidermek istiyorum ve bunun için çaba göstereceğim". (Anthony Flew) Bildiğiniz gibi Richard Dawkins'de kendisi ile yapılan bir röportajda tek bir faydalı mutasyon örneği verememiş ve canlılığın uzaydan gelmiş olabileceğini iddia etmişti. Darwinist toplumda yaşamak istemeyen Richard Dawkins'in de yakında yaratılış inancına döndüğünü duyabiliriz. 

Gerçekten de Darwinist zihniyet Richard Dawkins'in söylediği gibi güçlünün zayıfı ezdiği, hiçbir yaşam alanı bırakmadığı son derece acımasız bir sistemdir. Bu sistem komünizmin ve ateizmin temelini oluşturur. Darwinizmin acımasız felsefesinden etkilenen ve insanları adeta bir hayvan olarak gören Hitler, Mao, Stalin ve Lenin milyonlarca insanı gözlerini bile kırpmadan katletmişlerdir. Bugün güneydoğuda PKK'nın da dayandığı temel felsefe komünist, Darwinist felsefedir ve acımasızca kan dökmektedir. Hepimizin istediği güçlerinin zayıfları koruduğu, güçsüzlerin kollandığı, herkesin birbirine sevgi ve şefkat duyduğu, insanların özgürce yaşadıkları, Kuran ahlakıyla nurlanmış bir toplumda yaşamaktır. 

Richard Dawkins faydalı mutasyon örneği veremiyor: 

http://seyretmelik.com/richard-dawkins-tek-bir-faydali-mutasyon-ornegi-veremiyor/31474524

Richard Dawkins uzaylılardan medet umuyor: 

http://www.youtube.com/watch?v=5a3nZKMRKF8

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

 

Bu yazı toplam 5860 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com