28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara11 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,934
  %-0.03
 • Dolar
  3,1054
  %-0.16
 • Euro
  3,3986
  %0.31
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Emperyalizmin kralları: “Tayyip gitsin Gül gelsin” diyorsa...

10 Eylül 2013 Salı 13:23

Küresel elitin başlarından Morton Abromowitz Ocak 2013'de; "Türkiye ve yönetimi 'tehlikeli sulardadır'! Türkiye'de yönetim, kontrol edemediği olayların önünde sürüklenmektedir!" dememiş miydi...

Abromowitz, 28 Ocak 2013'de National İnterest'de yayınlanan yazısında:

'ABD Türkiye'nin Suriye ve Irak'ta alacağı tavra müdahil olacaktır'demişti.

'TÜRKİYE VE ABD'NİN ÇIKARLARI ZITTIR' demişti!

'Bu durum ABD ile Türkiye'yi KARŞI KARŞIYA getirecektir!'demişti!

Bildiğiniz gibi Morton Abromowitz ABD politikalarını belirleyen isimlerden biriydi. Amerika'nın Türkiye eski büyükelçisiydi. Kastettiğini birçok kez açıkça da söylemişti: “Türkiye, Suriye ve İran'la beraber 'kesim sırası'ndadır. Baştakiler halledilmiş ama bu milletten korkulmaktadır!”

Şimdi batılı güçler uzun süredir bildiğiniz gibi Ortadoğu'yu kendi isteklerine göre şekillendirmeye çalışıyorlar. Türkiye'nin konumu da çok önemli. Ve Türkiye'nin başında batılı güçlerin güdümünde olacak bir liderin oturması da çok önemli. Londra-Oslo hattı olmak üzere küresel elit 'Tayyip gitsin Gül gelsin' diyor ve son günlerde Batılı ülkeler ve kurumlar, emperyalizmin köşe taşları GEZİ PARKI'ndan başka birşey konuşmuyor. Türkiye'de terörle onlarca kişi hayatını kaybettiğinde, meydanlarda ve Silivri'de gaz ve tazyikli suya maruz kalanları ekranlarından manşetlerinde yok sayan, Reyhanlı'da yüzlerce kişi yaralanıp hayatını kaybettiğinde ses etmeyen Batı medyası bildiğiniz gibi Gezi parkı olaylarında 24 saat canlı yayın yaptı. Fransız gazeteci Marc Semo, Suriye kökenli Amerikalı gazeteci /provokatör Arwa Damon ve Guardian muhabiri New York Times hepsi Gezi'deydi.

Gezi Parkı olayları Tayyip Erdoğan'ın düşürülmesi için çok büyük fırsattı. Batı dünyası Erdoğan'ı “eli maşalı bir diktatör” gibi gösterdi. Kraliçe'den üstün hizmet nişanı alan Cumhurbaşkanı Gül'ü de tam istedikleri, kolayca yönetebileceklerini düşündükleri kişiydi.

Küresel güçler 'dost ve müttefik' bildikleri, eğer verdikleri yol haritası harfiyen uygulanmazsa 'ip çekeceklerini' ve daha söz dinleyen bir köle bulacaklarını açıkladılar.

Birleşmiş milletler'den Avrupa Parlamentosuna kadar, Merkel'den Netanyahu'ya kadar uzanan bir yelpazede, Erdoğan'ın dostları şimdi düşman! Bahane GEZİ PARKI! Ve 'Özgürlükleri kısıtlama'!

Batının istediği özgürlüğün ne olduğuna bakarsak, Yeni bir Anayasa'yla Türkiye'nin bölgelere bölünmesi özgürlüğü; Öcalan'ın meclise girme özgürlüğü, Kürdistan'ın kurulma özgürlüğü, Türk ordusunun Suriye'ye müdahale özgürlüğü, İran ve Rusya ile ilişkileri bozma özgürlüğü!

Batılı güçlerin anlamadığı bir konu var. Mesele başta Tayyip Erdoğan'ın ya da Gül'ün olması değil. Mesele Türk milletinin kandırılamayacak olmasıdır. Başa Gül'de gelse bu millet federasyona izin vermez, Öcalan'ın hapisten çıkmasını vicdanı kabul etmez, bu ülkeyi asla böldürmez, Türk topraklarında asla bir Kürdistan ve Ermenistan devleti kurulmasına izin vermez. Bunu batı dünyası kabul etmeli, sorun liderde değil, asla eğilmeyen, baş eğmeyen ve güdülemeyen Türk milletinde. Bunu da aşıp geçemeyeceklerine göre...

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

Bu yazı toplam 4728 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com