24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya23 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Eyyüp ARAS


ELLERİNİZİ ÇEKİN BİZDEN

06 Şubat 2009 11:09

 

Uğruna can ve canlar verdiğimiz, havasını soluduğumuz, suyunu içtiğimiz kısacası günün her dakikası ile saatini geçirdiğimiz, sahip olduğumuz bu güzelim vatan topraklarında biz nasıl ve neyi yaşıyoruz?

Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerindeki çöküşten başlayarak Atatürk Cumhuriyetine ve oradan da bugüne kadar gelen yaşantılarda biz bu ülkeye ne kadar sahip olabilmişiz, kimleri seçebilmişiz, kimleri seçtirmişiz, halkın gücü gerçekten var mı? halkın dediği, halkın isteği oluyor mu? Yada halktan alınan güçle ne kadarı bir sosyal hukuk devleti olan Türkiye demokrasisinde kabul görüyor.

Sorular çoğaltılabilir ama konunun dağılmaması ve yazıya esas teşkil eden içeriğin daha fazla anlaşılır olması açısından sorulara burada nokta koyalım. Malum dava için süreç halen yargı nezdinde devam etmektedir. Zannedersem 2008 yılı Temmuzundan itibaren bu davaya start verildi ve o günden bugüne kadar gözaltına alınan, tutuklanan, tutuksuz yargılanan, sanık-tanık sıfatıyla ifade veren ve değişik bir çok kesimlerden farklı yorum ve söylemlerle dava Türkiye gündemindeki sıcak yerini halen koruyor. Sonucu merakla beklenen bu asrın davasındaki sarfedilen söylemler ile suçlamalar adeta tüyler ürpertici cinsten.

Bu topraklar kimin ve bu topraklar üzerinde yaşam hakkını sürdüren halk kimin, elbette ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin. Madem bilinen bu gerçek böyle olduğu halde, tanık ve sanıklarca ifadeler ile söylemlerde neden hep CIA, ABD, MOSSAD ve İsrail’in yaptırımları, erkleri, istekleri ve rollerinden bahsediliyor? Halk değil de bu örgütlerin istemiyle mi iktidarlar belirleniyor? O zaman biz neyiz neciyiz bu ülkede? Bunların ne gibi bir hakları var ki ülkemizde? İnsanın inanası gelmiyor bu işlere.

Sahip olduğumuz topraklar üzerinde yaşam sürdürürken ve bu ülke için canını seve seve veren ve de olası bir işgal yada savaşta vermeye can atan bir çok vatan evladı var ki, bazı egemen güçlerin her kademede belirleyici olmaları etkin rol almaları insanın gücüne gidiyor senin yurdunda senin vatanında yabancılar cirit atıyor, hal böyle olunca da bütün nefret okları o yöne doğru hızla ilerliyor. Ama ne yazık ki elden bir şey gelmiyor çünkü bütün güç onlarda.

Öyle bir güç ki, Padişahları, Cumhurbaşkanlarını, Başbakanları, Diplomatları, Meclisi, Bürokrasiyi, Yetkili Tüm Organları, yazılı ve görsel bir çok medya kuruluşunu açıkça ve cebren etkileyebiliyorlar, hatta tarihlerde geçtiği gibi tehditler, yıldırmalar, suikastlar bile yapıldığı gibi ülkeyi istedikleri yöne doğru çekebilmekteler. Bu nasıl bir şey ALLAH’ ım aklım almıyor. Yüzde yüz yabancı ve gayri müslim olan birileri nasıl oluyor da benim ülkemde istediğini yapabiliyor. Ülkede katliamlar, kargaşa ve kaos ortamını yaratarak çıkar ve menfaat sağlayan bu güç odakları, tabi bu arada içten ve dıştan aldığı desteklerle bir anda ülke gündemini değiştirerek bakış ve düşüncelerin bir başka tarafa yönelmesini sağlayabiliyorlar.

Anlayamadığım, bunlarla hareket eden iç güçlerin bu çerçevede bu insanlarla nasıl bir araya geldikleri, neden ve niçin aynı çanaktan hiçbir şeyden çekinmeden, gocunmadan yalayabiliyorlar. Gurur, onur, haysiyet ve şerefleri nasıl elverebiliyor, yada en önemlisi vatan, bayrak sahip olduğu etnik kimliğe milli birlik ve beraberliğe nasıl ihanet edebiliyor. İnsan, kendi öz be öz evlatlarını ile toprağını yabancı güçlere nasıl peşkeş çekebiliyor, üzerinde oyunlar oynanmasına müsaade ediyor.

Bizler bu ülkenin vergisini veriyoruz, bizler T.C’ de yaşıyor ve yaşatıyoruz iken, buraya mensup olmayan şer odakları benim ülkem, benim topraklarım ve benim demokrasi anlayışımı ile yönetim biçimimi belirleyemez karar veremez. Gel gör ki durum hiç de öyle değil adamlar birebir etkin bir rol oynayabiliyorlar. O halde özgürlüğümüz, vatanseverliğimiz nerde kaldı, milli mücadeleye ne oldu, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale geçilmezi kimlere karşı yaptık. Yoksa yapılmadı da hayal ötesi bir şeyler mi? Hazmedemiyoruz, yabancıların ülke üzerindeki güçlerini istemiyoruz bunlar bir şekilde pasifize edilerek etkinlikleri yok edilmeli.

Bir ABD, bir İsrail, CIA, MOSSAD istedi diye hareket edemem, onların isteklerini yerine getirmeye mecbur da değilim. Ellerini ayaklarını çeksinler bu topraklardan biz kendi kendimize yeteriz, kendi sorunlarımızı biz çözer, sıkıntıları da biz çekeriz kardeşim kime ne.

 

Selam ve Dua ile. 06/02/2009 

Bu yazı toplam 908 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com