1. YAZARLAR

  2. Kenan AKSU

  3. Elazığ –Diyarbakır Kültür buluşmaları
Kenan AKSU

Kenan AKSU

DİKTUM-DER Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Elazığ –Diyarbakır Kültür buluşmaları

A+A-

BİZ ELAZIĞ'IZ,………….
BİZ TRABZON'UZ,………
BİZ URFA'YIZ,………
BİZ KAYSERİ'YİZ,…………
BİZ SIVAS'IZ,……….
BİZ ANADOLU BAGININ………
DİYARBAKIR ASMASIYIZ…..
BİZ TÜRKİYE'YİZ…

ELAZIĞ'DAN ANILARIMIZ;
       81 İLİN GENÇLİK MECLİSİNİN ÇALIŞTAYINA ELAZIĞ'A DAVET…
KONU MEDYA.

Merkezi Elazığ'da bulunan ve 81 ilde örgütlenen Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Gençlik Meclisinin Medya Konulu Çalış tayına Genel Başkan Erhan Eğit tarafından davet edildik.

        DİKAD Onursal başkanı Esra Aksu, DİKAD Denetleme Kurulu Başkanı Adalet Keskin ile DİKTUMDER Başkanı olarak beni davet ettiler.
       Gençlerin yürekleri Elazığ'da attı.

Elazığ 'a varır varmaz Erhan Eğit beyin bizi karşılaması, ardından Değerli dostum Manas yayıncılığın sahibi Şener Bulut ve Elazığ musiki cemiyetinin kurucucusu Nihat Kazaz beyefendi Fırat TV inin canlı yayınına davet ettiler. Dr. Ahmet Tevfik Ozan beyin hazırlayıp sunduğu Diyarbakır Elmas Şehir Diyarbakır –Elazığ Kültür Köprüsü programına katıldık. 2 saat süren programda Diyarbakır'ın Kültürel değerleri, Manevi değerleri, Eserleri, Sanatçıları, Tarihi ve Elazığ –Diyarbakır Kültür buluşmaları ve etkinlikleri ortak değerleri konuştuk. Bu kadar güzel hazırlanmış bir program inanın Diyarbakır'da yapılmadı.

Programdan sonra Elazığ Anakent Belediye Başkanın yemeğine katıldık. Diyarbakır'da lise öğrenimini tamamlayan başkan bizim kadar Diyarbakır'ı biliyordu.

         Sivil toplum örgütlerinin kentlerin faaliyetlerle bir araya geldiklerinde çok güzel dostlukların oluştuğunu geçmişte iki şehir arasındaki husumetin nasıl dostluğa dönüştüğünü konuştuk. Yemeğe değişik sivil örgütlerinden, Ulusal kanallardan, Vakıf başkanları, belediye başkan yardımcıları, belde başkanları katıldı.

     Akça Kiraz Belediye başkanın kahvesini içmeye belde belediyesine gittiğimiz de belediye başkanının Makam koltuğuna benim oturmam için ısrar etmesi beni çok duygulandırdı. Yemekteki sohbetimizi dinleyen başkan 'sizin gibi birisi buradayken ben o koltuğa oturmam' demesi gerçekten BAŞARININ TESADÜF olmadığı sözünün boşuna söylenmediğine bir defa daha inandım. Gece boyunca gençlerle otelde bol bol sohbet ettik. Hemen hemen her konuda istişarelerde bulunduk.

     Ertesi gün Belediye meclis salonunda 5 saat süren Gençlik Meclisi Medyayı konuşuyor çalış tayına katıldık. 81 ilin gençlik meclisi mensupları, görsel ve yazılı basın, sosyal medya, TV yayınları, sanal ortamın sorunlarını çözüm önerilerini konuştular, büyük bir zevkle dinledik. Buradan çıkacak sonuçların ve önerilerin T.B.M.M başkanlığına bir rapor şeklinde ile ileteceklerini bildirdiler. Hiçbir siyasi bağlantıları olmayan gençler gelecek için bizleri umutlandırdılar. Genel başkan Erhan Eğit tüm Türkiye'nin gençlerinin kalplerinin attığı toplantıda yaptığı konuşmasında gelecek biz gençlerin demesi, örgütlerinin gün geçtikçe güçlendiğini tüm arkadaşlarına bu konuda güvendiğini, çalış tayların konusunu her seferinde farklı olacağını hemen her konuda gençlerin konuşması gerektiğini söyledi.

Bu tablo bizi çok duygulandırdı, geleceğimiz olan gençleri ülkenin ve kendilerinin geleceği için bir araya gelmeleri bizleri umutlandırdı. Hemen hemen her ilin temsilcisi değişik konularda, fikirlerini ve çözüm önerilerini konuştu. Medyanın gücünü, yaptırımlarını, yayınların etkilerini ve bağımlılık yaratan internet ortamının toplumdaki etkileri konuşuldu.

        Bizlere en sonda söz verildi. Genel görüş ve fikirlerimizi anlattık. Gençlere güvendiğimizi sosyal medyanın, basın, gazete, TV, sanal ortamın amacına uygun kullanıldığında ne kadar faydalı olduğunu anlattık.

          Biz bu gençleri çok sevdik inşallah başarılı olurlar, olmak zorundalar çünkü biz onlara güveniyoruz.
         Unutmayalım ki Küçük örgütlü guruplar büyük örgütsüz TOPLUMLARI YÖNETİRLER.

Saygılarımla      
KENAN AKSU

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT