22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir12 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Eyyüp ARAS


DUYARSIZ DEĞİLİZ "HAZMETMİYORUZ"

06 Ocak 2009 14:25

 

2009 yılının henüz başı ve ilk ayındayız hatta çift rakama hala geçmemişiz tek rakamlı günlerini yaşamaktayız. En iyisini ALLAH bilir ya! Bu 2009 yılı bize iyi gelmedi. Bir taraftan sebepsiz ve sırf Müslüman oldukları için siyonist rejim “pisrail” tarafından Filistin ve Gazze’de patlatılan silahlar, bombalar, top atışları, misketli kimyasalların sonucu  katledilen günahsız bebeler, çocuklar, yaşlı ve sivillerden oluşan ürkütücü vahşetin tablosu. Bir taraftan silahlardan daha güçlü, insanı derinden etkileyen söz ve eylemler. (Örneğin; “bıçaktan daha keskin” veya “kurşun sıksaydı daha iyiydi” gibi insanın kanını donduran beklenmedik sözler yerine bu klişeleşmiş tabirleri kullanmak hepimizin birebir sarf ettiği lafızlardır). Gelin görün ki;  sahipsizliğimizi, perişanlığımızı, bitikliğimizi, onurumuzu, şerefimizi, hezeyanımızı ve içine düştüğümüz rezilliğimizi ülke kamuoyuna duyurup, gururumuzla oynayan belki de bu durumdan eğlence çıkarıp keyif çatan Diyarbakırı, Diyarbakırsporumuzu ve ona gönül verenleri ile şehir halkını bu denli hale getiren caniler, bomba ve silah atmadan bizi katletmediler mi acaba?

Şehir halkının vazgeçemediği bir unsur olan Diyarbakırsporu kim yada kimler neden ve niçin bu takımı iflas noktasına getirdi, amaç ne, kime ne fayda getirecek. Bu durumdan herkesin bir pay çıkarması gerek. Yönetim yanlış, adam yanlış, izlenen yol yöntem yanlış. Yanlışlıklar dizisi de bir patlamayı beraberinde getirdi işte. Günü birlik meseleleri günübirlik oluşturulan birbirine havale edilen veya sıraya konulan Başkanlar ile Yönetim Kurullarıyla geçiştirmeye çalışmanın sonucu takımımızı ve biz sevenleri felakete sürükledi. Başkan Yakut ve Yönetim Kurulu acaba ne yapacak, başlarını hangi taşa vuracaklar ki. Diğer yandan onlarda bu patlamaya hazır lastiklerin bir gün infilak edeceğini bilmiyor muydu acaba? Şayet bilselerdi gelirler miydi yönetime, peki neye ve kimlere güvenerek geldiler başa, yada başka bir deyişle bildikleri halde geldiler, keza kulübü zor şartlar altında bırakmamak Diyarbakırsporun sahipsiz olmadığını göstermek için. Nedenler, niçinler ve acabalar o kadar çok ki, çık işin içinden çıkabilirsen eğer.

Evet sevgili hemşerilerim! Diyarbakırsporumuzu el birliğiyle tuzla buz ettiler bizi de aleme rezil-i rüsva ettiler. Gelinen noktaya bir bakın. İnsanın bu günlerde yaşanan her iki olaya da bakmaya yüreği el vermiyor ne yazık ki. 2009 daha ilk günlerinde bize bu acıları yaşattığına göre ileride neler yaşatmaz ki, MAAZALLAH, ALLAH beterinden korusun İNŞALLAH.

Şimdi Diyarbakıra ve Diyarbakırsporumuza yapılan vücuda isabet eden kurşun ve keskin bıçaktan daha beter değil de nedir. Büyük Diyarbakırsporun içine düştüğü duruma bir bakın heyhat ki ne heyhat. Gerçi biz bu filmi ve senaryoları çok yaşadık ama bu kadar kötüsünü görmedik valla. Tarihimizden biri eli-kolu düzgün doğru dürüst iş yapabilen veya ekonomik anlamda güçlü bir yönetim asla görmedik, hep ezildik hep ezdirildik komik durumlara çok düşürüldük. İleri gelenlerimiz, siyasetçilerimiz milletten aldıkları güçlerini başka yer ve mekanlarda boş işlerle boş şeylerle harcasınlar o değerli zamanlarını. Ya zenginlerimiz; şimdi fingirdeşmeye devam etsin bari, paralarını, mallarını, şan-şereflerini eğlence yerlerinde tatmin etme yoluna gitsinler bakalım. Diyarbakır ve Diyarbakırspor düşmanları olan rakiplerini güldürüp göbek şişirmeye devam etsinler bari. Bir tarihi yerlere gömdüklerini, bir büyük çınarı yok ettiklerini unutmasınlar. Gün gelir bunun hesabını verecekler ama o da çok geç olacak ne yazık ki. Çünkü biz Diyarbakırlılar, bize yapılan iyiliği de kötülüğü de asla unutmayanlardanız. Sessizliğimiz şanımızdandır, yiğitliğimizdendir bu böyle biline. Diyarbakır ve Diyarbakırspor asla sahipsiz değil, sahipsiz de kalmayacak. Çünkü onları kalpten ve yapmacıksız seven büyük taraftarı var ve ona gönül verenler var. 

Yukarda saymış olduğumuz sebepledir ki, iki yerden derin yaralıyız bu yaralar da kolay kolay kapanmaz. Biri silah ve asker gücüyle yapılan katliam, biri de sözle, ihanetle yolsuzlukla yapılan manevi kıyım ve katliam. O yüzdendir ki!. Kahrolsun katil İsrail! Kahrolsun ABD ve onun işbirlikçileri! ve Kahrolsun Diyarbakırsporu el birliğiyle çöktüren zihniyete ve onun sırtından geçinip onu bu hale getirenlere.

 

Selam ve Dua ile. 06/01/2009           

Bu yazı toplam 794 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com