22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır25 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara20 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir24 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Düşmeyi Kabul mü ettiniz?

28 Mart 2010 Pazar 02:37

Geçen hafta Antalya maçında alınan 3 puandan sonra matematiksel olarak üste çıkmanın moralini ve umudunu yaşarken göz ardı edilmemesi gereken birkaç hususu atlamışız. Birincisi takımın kadro yapısı ikincisi Teknik Direktörün oyuncu tercihleri ve anlamsız oyun planı, Üçüncüsü ise Dünya yıkılsa umursamaz bir Başkan.

 

Kadroyla başlayalım sezona başlarken tekrar ediyorum çoğunluğu Bank Asya'da bile forma giyemeyecek oyunculardan kurulu Adam Gibi adam Ziya Doğanın takımından şuan kadar 22 kişi kaldı ve işin ilginç tarafı ıskartalar gönderilecekken hep iş yapabilecek adamlar kaçtı veya gönderildi. Ve elde, düş sekte kal sakta önemli değil havasında bir takım. Gecelerin adamı Tijikuzu, Büyüklüğü sadece soyadında kalmış Musa Büyük, Alternatifi olmayan ve yaşından dolayı elimden gelen budur diyen Celalettin, Kötülere baka baka onlara benzemeye çalışan Adnan ve Barış Ataş, Sahada her an bomba gibi duran Baki Mercimek. Ve hala Erhan Şentürk kenarda ve hala Allah Korusun Metin kart görse Osman sakatlansa kaleye geçecek 3. adam yok.

 

Ve bu zatı muhteremler sahada ruhsuz ne yaptığını bilmez bir şekilde Gençlerbirliği karşısında düştükleri acizliklerden şu görünüyor ki düşmeyi yenilmeyi kabul etmiş havasındalar.

 

Otoriter Hocamıza gelince; Gelirken birlik ve beraberlik sağlamalıyız deyip takımda as oynayan adamları postalayıp elinde kalanlarla idare etmek zorunda kaldı. Ayman ve Besamında uçmasıyla ideal 11'den geriye 5 kaldı. Hocamız maçta ilk 30 dakika iyiydik rakip kalemize gelemedi diyor. Doğru Yalancıktan koşan Tijikuzu ve uzun zamandır Hoca geldikten sonra forma şansı bulan Musa ve diğer oyuncularımız günde çift idmanı kaldıramadıklarını ve 30. dakikadan sonra bitip kendiliğinden savunmaya yaslandıklarını Sezonun sonuna geldiğimiz bu haftalarda bazı metabolizmalar çift idmanı kaldırmayacağını ve Sürantrene olduklarını niye söylemiyor.

 

Sevgili Hocam 20 lik gençler yanında oturuyor ve oynamaya aç, bırak onlar gençliklerinin enerjisini ve oynama isteklerini göstersin senin şimdi denediklerini Ziya Doğan sezon başından buyana denedi bir şey çıkmadı bunu bil hocam.

 

Ve Sevgili Başkan; Tekrar ediyorum dürüstlük ve İnsani yönden kimseye bir lafımız yok ancak iş bilmek, sorumluluk almak bunlar farklı işler. Başkanlık maçtan maça Şeref tribününde oturmakla da olmuyor. Diyarbakırspor kader haftalarını yaşarken her şeyinle takımının yanında olman gerekli Şam'da, Bakü'de ya da Adnan Polat'ın yanında değil. Ha diyeceksin ki Başkan Vekilim var Valla iyi ki oda var ya oda olmasaydı senin primini kim verecekti kulübü kim çekip çevirecekti Sayın Başkan. Hayati maçlar var gerek masa başında gerekse sahalarda her türlü entrikanın oynandığı bir ortamda ya bu işi kuralına göre oyna ya da çekil kenara. İster git EEDC'ye başkan ol istersen Bakü'ye Konsolos. Senin ticari hayatın ya da bağlantıların bizi ilgilendirmez. Sezon başında Süper Ligde aldığını bu takımı ligde tut başka bir şey istemiyoruz senden. Tamam, şimdiye kadar Sen ve Yöneticilerin ekonomik anlamda çok büyük sıkıntılar yaşadınız. Temlik ve hacizlerden dolayı gelirlerden mahrum kaldınız eyvallah. Parmakla sayılacak kadar yönetici verdikleri paralarla bu güne kadar getirdiniz ancak bundan sonrası çok daha dikkat gereken bir süreç.

Bu yazı toplam 9318 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
KENDİNİZE BAKIN
celal bay
Rezaletin son sahneleri oynanıyor yerel medya amigolar diyarın hakkını arıyor sivas maçını eleştiriyor sen takımına bak senin yönetimin nerde hakkını arasın oda lobi yapsın diğer başkanlar nasılsa oda aynı üstelik siyasi gücüde var yapsın görelim ancak şeref türbininde poz versinler konuşmayı bile beceremiyorlar kongredeki sözleriniz bumudur küme düşmekmi diyarın katili oldunuz ne bu hocadan ne takımdan poşet olmaz başkasıyla uğraşmakla hak aranmaz kendinize bakın şuçlu yönetimdir.
01 Nisan 2010 Perşembe 00:32
88.229.50.67
RANT KAVGASI
EMRAH GÜVEN
BULMUSLAR SESI CIKMAYAN DIYARI VURUN ABALIYA BU RANT KAVGASI KARDESIM BASKA BIR SEY DEGIL
29 Mart 2010 Pazartesi 13:30
94.245.192.144
BARÇA BİLE OLSAK...
BARIŞ DEMİR
herkese slmlar ben bir d.bakırlı olarak şunu belirtmek istiyorum barçanın kadrosu bile olsa madridin kadrosu bile olsa bizde. Biz böyle bir ligde tutunamayız çünkü böylesi çifte standartlı böylesi art niyetli hakemler veee böylesi planlanmış bir tff ile ligde kalmak mümkünmü bırakın ligde kalmayı futbol oynamak mümkünmü ve sporu cok seven biri olarak d.bakırdan daha doğrusu türkiye futbolundan hiç umudum kalmamıştır
29 Mart 2010 Pazartesi 12:57
78.165.92.197
SIVASSPOR
EMRAH GÜVEN
hep yazdım bızı kurban secenler sıvası kurtarmak ısteyenler dıye bu antep macını 5 dakıka uzatıp alakasız fırıkık verıp 1 puanı sıvasa vermısler mactan sonra antep seyırcısı sahaya gırmıs tetıkcı hakemler ıs basında
29 Mart 2010 Pazartesi 00:00
91.141.107.183
atama yapanlar desteklesinler.
MEHMET AKSOY
ben hep bu atamayla gelen şahsiyetleri desteklemek zorundamıyım? bir taraftar olarak bu takıma delege olamıyorsam ve yönetimimi kendim seçemiyorsam.bundan sonrada bu takımı desteklemem artık.......siyaset ve siyasiler bu kent te neyi düzeltmişki diyarbakırsporu düzeltsin.tüm diyarbakırspor taraftarına tavsiyem bundan sonra atamayla gelen ve atamayla gelecek tüm yönetimleri protesto edelim ve önümüzdeki yıl maçlara gitmeyelim.
28 Mart 2010 Pazar 17:59
88.231.193.75
YAZIKLAR OLSUN
ercan
Yeter artık bitsin bu işkence. Topa koşan yok , adam topa kafasını uzatıyor top yarım metre ilerisinde, sahada bitkin bitkin dolaşmalar. Paranızı alamadınız belki , ama haketmiyorsunuz, insan utanır 9 maçta zar zor 5 gol olmaz böyle. Yazıklar olsun sizin gibilerine , sizi yönetenlerede. Rahat kazandığınız bir 90 dk olmadığı gibi, hepsi biz taraftarlara bir işkence.
28 Mart 2010 Pazar 17:42
78.166.89.99
2.lig 5.guruba bile razıyım ben
palaremzi
yeterki bu başkan gitsin diyarbakırspor namusumdur diyordu
görüyoruz namusunu nasıl korudugunu
28 Mart 2010 Pazar 12:13
88.229.201.209
MASADA SAHADA
EMRAH GÜVEN
ayman gökhan gerı getırılmelı masa bası ıslerede gırılmelı rakıpler her türlü düzenbazlık yaparken bızım kı halen sahada kazanmaktan bahsedıyor bu ülkede futbol sahada oynanmıyor
28 Mart 2010 Pazar 11:37
91.141.96.65
mehmet ünal
mehmet ünal
on yılı aşkın bir süredir diyarbakır spor yönetimine gelenler kendi isteğiylemi yoksa birilerinin ricasıylamı gelmişler ve ilk beyanatları verilen sözler yani el açma para yardım sözü zoraki başkan ve iş bitirme ihale sözüyle gelmişlerdir bu takımdan ne beklersiniz. giden yönetimde arkasında onca borç bırakıp gitmiştir şimdiki yönetimde bunu yapacaktır.diyarbakır spor kulanılıyor kulanılmış şimdiye kadar ve taraftar yeter artık durun ve sesini yükseltmedikçe ne yazıkki böyle devam edecektir.
28 Mart 2010 Pazar 06:30
78.165.81.18
mehmet ünal
mehmet ünal
ben mehmet kahramanı diyarbakır spor başkanını ve vehbileri ayhanları recaileri ergünleri turanları baykulları vedatları kahramanları ve ismini sayamadağım nice futbolcuları bu forma için terlerinin son damlasına kadar formasını ıslatan futbolcularını özledim tarafarı çoşturan çavuşu ve gereçek taraftarı özledim.siz neyi konuşuyorsunuz anlamadım bu takım piyon olmuş kukla olmuş ihanetin pençesinde kıvranıyor şuan siyasilerin ve siyasetçilerin elinde bunu inkar edecek adam varsa çıksın karşıma .
28 Mart 2010 Pazar 06:19
78.165.81.18
futboldan soğuduk
mehmet ünal
bu takım ne yazıkki kulanılıyor kim ne derse desin kukla olarak.bir takımın başkanı sesiz kalmışsa bir futbol takımı ruhsuz oynuyorsa bir takımın yönetimi yöneticisi belli değilse taraftarıda kulanılıyor demektir.bir yönetim düşünün bu kadarmı sesiz olur bu kadarmı kayıtsız kalınır bu yönetim bir ilin gururu onuruyla oynuyorsa kayıtsız kalıyorsa biz bitmişiz oyuncak olmuşsuz .kimse ben diyarbakırlıyım diyarbakır sporluyum demesin bir şehir çocuğu kalmamış bu ilde bremin bitmiş bu diyarbekir.
28 Mart 2010 Pazar 06:02
78.165.81.18
öyle görünüyor
amedli
evet takım sanki düşmeyi kabullenmiş

ama eğer düştüğümüzde bu yönetimden kurtulacaksak ben takımın düşmesine razıyım bizim yönetim başta başkan olmak üzere onurumuzla oynanmasına izin verdi bizleri hiç savunamadı konuşmayı bile beceremiyor
ha doğru başkan atamayla gelmişti pardon zaten eedc ye de ortak artık yani takımı iyi kullandı iyi reklam yaptı
olan takıma oldu taraftara oldu
28 Mart 2010 Pazar 05:13
85.98.245.228
yılmaz acu
yılmaz acu
adaşım kardaşım nedir bu güzel diyarbakırsporun kaderi yapamıyorsanız bırakın gidin yeter artık oynamayın yazık günahtır yıllardır uğraşıyorsun ticaretle bu kadar uğraşsaydın triliyoner olurdun yılmazcığın işte bu bir sevgidir işte bu diyarbakıra gönül vermiş kişilerin onurudur kimsenin hakkı yok bu takımı rencide etmeye şalvarlı bir kişi çıkıyor sahaya kıyametler kopuyor diyarbakırın adı çıkıyor kimsenin hakkı yok yok yok diyarbakırı yıpratmaya eninde sonunda sporla uğraşacağım selam saygılar
28 Mart 2010 Pazar 04:06
85.98.221.191
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com