27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
M.Yılmaz BAY


Durum Vahim !

17 Eylül 2009 15:46
Durum Vahim!
 
Maalesef belki başlık trajik ancak hakikaten durum vahim duruyor. Sezon başında sorduğumuz zaman kısa, orta ve uzun vadede bir programınız var mı? Sorularına hiç bir sıkıntımız olmayacak diyen Yönetim şuan ekonomik açıdan sıfırı tüketmiş durumda. Transfere 3,5 milyon bütçeyle giren ve bütçeyi 1,5 milyon aşmak zorunda kalan Diyarbakır spor yönetimi Kısa vadede her şeyi tüketmiş görünüyor. Üstelik henüz 5. haftada bu sorunların baş göstermesi çok sağlam temeller üzerine kurulmamış bir yönetim profilini önümüze koyuyor.
 Sorun ne ve nasıl çözülmeli.
 
Sorunun temeli Futbolcuların maç başları, primleri ve peşinatlardan kalan alacaklar,  Personelin kulüpten alacağı, Borçlu yöneticilerin kulüpten alacaklarıyla ilgili bıraktığı temlikler ve koyduğu icralar. Geçen yılki futbolcu alacaklarının Federasyon tarafından tahsili için belli bir miktarın bloke edilmesi. Yöneticilerden çok azı dışında kimsenin taahhütlerini yerine getirmemesi gibi. Peki, bu problem geçen yılda yok muydu? Elbette ki Vardı. Ancak bir şekilde hallediliyordu. Yönetici farkı dersiniz, Futbolcu farkı dersiniz ne derseniz deyin 34 maç herkes bekledi.
 
Peki, hal böyleyken ne yapmak gerekiyor.
 
1-    Sayın Başkan yönetime aldığı yöneticilerden aldığı sözlerin yerine getirilmediğini ifade ediyor. O halde bu yöneticilerin istifası 16.09.2009 itibariyle zaten başkanın cebinde. Alınacak bir kongre kararıyla mevcut yönetime para verebilecek birkaç işadamı takviyesiyle hem yönetimin ciddiyeti pekişir hem de saygınlığı artar.
 
2-    Görevi Başkan uygun gören makam Tarım Bakanımız Mehdi Eker o halde başka yönetimlere milyonlarca para transferi gerçekleştiren geçen yıl verdiği talimatla 3.250 milyon tl yi kulübe ödeten, bunu dışında işadamları katkılarıyla yaklaşık 8 milyon tl finansman sağlayan Sayın Eker kendi yeğenine neden destek vermesin.
 
 
3-    Her dönem yönetimlere her türlü kolaylığı sağlayan ve finansman sağlayan İl Valiliği neden bu yönetime destek vermiyor. Kulübün işleyişiyle ilgili randevu talebini kabul etmeyen Valiliğin yönetimle ilgili bir sıkıntısı mı var. Her dönem bu kulübe verilen destek kadarı bu yönetime de verilmeli. Tabi sadece Valilik değil Belediye başkanında bu takıma artık bazı imkânlar yaratma zamanı geldi de geçiyor bile. Bakın Ankara Büyükşehir belediye başkanına sırf oğluna oyuncak olsun diye ki farklı şeylerde var aslında hukuken etik olmayacağı için yazamıyorum bir kulüp yetmez ikisine de aldı. Üstelik Belediyenin imkânlarıyla Yenikent ASAŞ stadını ve Keçiören stadını, tesislerini de yapıp bitirdi.
 
4-    Kulübün gelirleri üzerinde olan alacakların ötelenmesi ve kişilerle ortak mutabakat sağlanarak hacizlerin kaldırılması gerekiyor. Doğru bir üslup, mantıklı öneriler karşısında insanların bu kente düşman olmadıklarını ve gerekli kolaylığı sağlayacaklarını düşünüyorum. Bunlar kısa vadede yapılması gerekenler. Orta ve Uzun vadede elbette ki Tesisleşme ve Kurumsallaşma çalışmalarının devam ettirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu filmin sonunu defalarca izledik.
Bu yazı toplam 2116 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com