22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir12 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Dünyada yaşayan milyarlarca insan hayati bir sırrın farkına varamıyor!

25 Ekim 2013 Cuma 09:44

Bu dünyada tüm insanların bilmesi ve bilerek hayatına devam etmesi gereken çok önemli bir sır var. İnsanların bu gerçeği bilmemesi adeta kör ve sağır bir şekilde yaşamaya benziyor. Gözünün önünde hayati önem taşıyan bir sır var, fakat milyonlarca insan bu sırrı bir türlü fark edemiyor! Hâlbuki bu şekilde yaşamak insanlığa yakışmaz.

Şimdi bu hayati sırrı elimden geldiği kadar sizlere açıklayacağım. Üç boyutlu bir dünyada yaşıyoruz ve beş duyu ile sınırlandırılmışız. Görüyoruz, kokluyoruz, tad alıyoruz, dokunup hissediyoruz diye bir dış dünyanın varlığını kabul ediyor ve onun içinde yaşıyoruz. Bu üç boyutlu dünyanın içinde milyarlarca insan yaşıyor, fakat bir tanesi bile bu boyuttan çıkamıyor. Mesela tek bir insan bile altıncı hisse sahip olamıyor, ya da yaşadığı üç boyutlu dünyadan çıkıp dördüncü boyuta geçemiyor. İnsanlar bir boyutta, cinler ve meleklerde ayrı bir boyutta yaşıyorlar. Hepsinin kendilerine göre yaşam kuralları var ve bunu delemiyorlar. Örneğin insan yemek yemeğe, su içmeğe, hava almaya muhtaç, bunlar olmazsa ölüyor. Hâlbuki cinler ve meleklerde böyle acizlikler yok.

İnsan işte böyle üç boyutlu bir dünyada acizlikler içinde yaşamını sürdürmeye çalışırken beş duyusuyla algıladığı dünyanın var olduğuna inanıyor. Oysa biz maddeyi asıl haliyle hiçbir şekilde göremiyoruz. Bu bilimsel bir gerçek. Madde dışarıda saydam, ayrıca dışarısı zifiri karanlık. Dışarıda ışık yok, ses yok. Ses algısını beyin yorumluyor. Elektrik dalgalarını beyin ses olarak yorumluyor, yine elektrik dalgalarını beyin görüntü olarak algılıyor. Dışarısı zifiri karanlıkken ve ses de yokken, madde beyinde renkli, ışıklı ve saydam olmayan bir görüntü ile yaratılıyor. Yani biz dışarıda saydam olan bir görüntüyü beynimizde çok net ve tüm renkleriyle görüyoruz. Beyne gelen elektrik sinyalleri dışarıdaki saydam görüntüyü beynin içindeki kapkaranlık bir görme merkezinde çok canlı ve rengârenk bir görüntüye çeviriyor! İşte bütün bu görüntüler hepimizin beyninde Allah tarafından yaratılıyor. Bu olay tıpkı teybe konulmuş bir kaset gibidir, görüntü sürekli akar. Şu anda siz bu yazıyı okurken de görüntü sürekli akıyor. Hiç kesilmiyor. Eğer görüntü bir an için kesilse ve insanlar beyinlerinin dışındaki dünyanın saydam olduğunu fark etseler dehşete kapılırlar. Bu yüzden ülfetlerini kıracak bir olay olmuyor. Sadece ölüm anında bu perde yırtılıp açılıyor ve o zaman çok keskin ve net bir görüntü başlıyor. Çünkü o zaman insan bambaşka bir âleme geçmiş oluyor, artık içine hapsolduğu üç boyutlu dünyadan çıkmış oluyor.

Bu söylediklerimi tam olarak kavrayanda şiddetli heyecan olur, özellikle dikkati keskin olanlar bir anda madde olmadığını anlar, yani bir nevi madde olmadığını anlar. Beyninde görüntünün oluştuğunu anlar, bu da onları çok çok heyecanlandırır. O tip insanları görürsünüz masaları falan tutmaya kalkar, böyle eşyayı tutar. Kaybolacağından korktuğu için tedirgin olur. Ona karşı da uyarıcı hareketler yapar, o konsantrasyona girmemek için. Ama işin doğrusu bu ancak bilinç keskinliğinde olur. Bilinç fluluğunda olmaz. İnsan teknik olarak da kavrayabilir. Ama bilinç keskinliğinde direkt yaşamaya başlar. Yaşadığı için de çok şiddetli heyecanlanır. Hakikaten insan bir anda madde olmadığını, beyindeki görüntüyle muhatap olduğunu, beyninin içinde olduğunu anladığında bambaşka bir boyuta girer.

Üç boyutlu dünyada yaşadığımız için kimse tedirgin olmasın diye madde görünümü hiçbir zaman için kalkmaz, imtihan ortamı olduğu için bu sertlik hissi ve öbür hisler kalkmaz. Bu yüzdende milyarlarca insan dokundukları için, duydukları ve gördükleri için dış dünyayı var zannederek hayatlarını sürdürürler. Oysa yaratılan her insan hayatı boyunca sadece Allah'ın beyinlerinin içinde yarattığı görüntülerle muhatap olur ve bu görüntülerle imtihan olur. Beyninin içinde iflas eder, beyninin içinde evlenir, çocuk sahibi olur, ev sahibi olur, kariyer sahibi olur. Bütün bu arka arkaya eklenen ve hiç kesilmeyen görüntüler sayesinde de hayatı var zanneder. Ama ölüp de bu üç boyuttan çıktığında gerçeği görmüş olur.  Dış dünyada madde olduğunu ama saydam olduğunu fark eder.

Sonuç olarak beyniniz, içinden hiçbir zaman çıkamadığınız kapalı bir odadır; çünkü sizin "dış dünya" zannettiğiniz herşey, aslında beyninizin görme, işitme veya dokunma merkezlerindeki algılardan ibarettir. Hiçbir zaman algılarınızı aşıp "gerçek madde" denen şeye ulaşamazsınız. Milyarlarca insan bu gerçeklerden habersiz olarak yaşamını sürdürür, fark eden için ise artık bambaşka bir hayat başlamış demektir…

Kaynak: http://maddehayalmigercekmi.blogspot.com/

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

 

Bu yazı toplam 2620 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com