28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara12 °C
 • Antalya26 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,942
  %-0.02
 • Dolar
  3,1156
  %0.16
 • Euro
  3,4033
  %0.45
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Dünyada yaşanan ekonomik kriz Hz. Mehdi'nin çıkış alameti mi? Video

07 Ekim 2013 Pazartesi 10:52

Peygamberimiz Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerini tek tek hadislerde bildirmiştir. Afganistan'ın işgali, Irak İran savaşı, Irak'ta bir ordunun kaybolması, Fırat'ın suyunun kesilmesi, Kabe'de kanlı baskın olması, depremlerin artması, tüm dünyayı felaketlerin sarması, açlık, fuhuş ve adam öldürmenin iyice yaygınlaşması ve tüm dünyayı içine alan çok büyük bir ekonomik kriz…Önce aşağıdaki linkten ilgili videoyu seyretmenizi rica ediyorum:  

http://video.mynet.com/erkanarkut/Dunyada-yasanan-ekonomik-kriz-Hz-Mehdi-nin-cikis/1284069/

Gördüğünüz gibi peygamberimiz Hz. Mehdi'nin çıkışından önce hayat pahalılığının artacağını, ticaretin durgunlaşacağını, herkesin az kazançtan şikâyet edeceğini, kısaca ciddi bir ekonomik kriz yaşanacağını bildirmiştir.  

Mehdi çıkmadan önce, milletler arasında ticaret ve yollar kesilecek, insanlar arasında fitneler çoğalacaktır.(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 39)

Hz. Mehdi'nin ortaya çıkışından önce yaşanan bu büyük ekonomik kriz Hz. Mehdi'nin çıkışıyla duracak, insanlar ahir zamanda görülmemiş bir zenginliğe kavuşacaklardır. Hadislerde Hz. Mehdi'nin insanlara malı çok fazla dağıtacağını ve insanların ihtiyaçları olmadığı için kabul etmedikleri bildirilmektedir:  

Hz. İmam Hüseyin'den (a.s) şöyle rivayet olunmuştur:  

"Birbirinizin halini sorup birbirinize ihsan edin. And olsun taneyi yarıp yeşerten ve canlıları yaratan Allah'a ki, ÖYLE BİR ZAMAN GELECEK Kİ HİÇBİR KİMSE BİR DİNAR VE DİRHEM HARCAMAYA BİR YER BULAMAYACAKTIR." (Yani Hz. Mehdi'nin zuhur ettiği zaman Allah-u Teala'nın ve velisinin (Hz. Mehdi'nin) fazla fazlından dolayı hiç kimse parasını harcayacak bir yer bulamayacaktır). (Ikdüd Dürer, s. 236)  

Ümmetimden Hz. Mehdi çıkacaktır. ALLAH-U TEALA HAZRETLERİ, İNSANLARI ZENGİN KILMAK İÇİN ONU (HZ. MEHDİ'Yİ) GÖNDERECEKTİR. O zaman ümmetim nimetlenecek, hayvanlar bolluk içinde ve arzın nebatatı çok fazla olacak, HZ. MEHDİ, İNSANLARA EŞİT ŞEKİLDE BOL BOL MAL DAĞITACAKTIR. 
(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 23)

Kaynak: http://hzmehdigelisalametleri.blogspot.com/

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

Bu yazı toplam 1331 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com