1. YAZARLAR

  2. Ali Fikri IŞIK

  3. Diyarbekirsporlu oyuncu kardeşime!
Ali Fikri IŞIK

Ali Fikri IŞIK

Gazeteci ve Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbekirsporlu oyuncu kardeşime!

A+A-

Bir oyuncunun bir maçta doğasından gelen yetenek ve insani kapasitesini sonuna kadar açığa çıkarıp, açık bir zihinle motive olması için neye ihtiyacı olur? Şan mı, şöhret mi, para mı ya da hak edilmiş bir saygınlık mı ; hangisi?

Bir oyuncuyu, bir maça hangi dünyevi sebep en hızlı en sağlam ve en doğru şekilde odaklar; Kendisi için oynamak mı, ailesi için oynamak mı, arkadaşları için oynamak mı, forma aşkı için oynamak mı; Hangisi?
Bir oyuncuya bir maçta hangi manevi sebepler doping etkisi yapar ve  o oyuncu azgın boğa gibi  oyunun görev ve disiplinine  kitlenir? Sevgi mi? Dostluk mu? aidiyet duygusu mu? Kutsal inançlarının ahlaki sorumlulukları mı? Hangisi?

Oyuncu Kardeşim ;
 Bu maçta hayatının oyununu oynaman için seni ikna edecek, öz benliğini dışavuracak, bir sebep bulamıyorsan çıkıp oynama. Bir nedenin yoksa özür dile ve sahaya çıkma.

Bu gece beş dakikalığına gözlerini kapat ve ruhunun derinliklerinden gelen öz sesini duymaya çalış. O ses sana ne diyorsa, sen O'sun ve sahaya çıkıp, O sesin senden talep ettiği o ulvi amaç için varını yoğunu sahada sergile.
Gözlerini kapat ve Diyarbekir sokaklarında duyduğun en güzel ''Merhaba'' sesine odaklan; Karşılıksız, senden hiç bir şey beklemeden, öylesine söylenmiş, sevgi dolu o Merhabaya bak. Orada bütün çıplaklığı ile karşılıksız, sadece senin daha iyi olmanı dileyen yumuşacık bir dostluk göreceksin. Sence bu kendi başına çok değerli bir neden değil mi?

Gözlerini kapat ve Diyarbekir'de burnuna gelen o en güzel ''kokuyu'' hatırla. Seni, sana çok iyi hissettiren o şahane kokuyu. Doğanın ve insan emeğinin o huzur veren, bize insan olduğumuzu hatırlatan o muhteşem kokuyu. Sence bir kenti sevmek için, kokusu yeterli neden değil mi?

Gözlerini kapat ve kendini çok iyi hissettiğin ''anları'' anımsa. Kendine saygı duyduğun, kendini sevdiğin, kendinle gurur duyduğun o harika anları. Ne kadar da mutlusun, ne kadar da doygun tatminkar ve huzur dolusun. Sence bir kentte bir saniyelik huzur dolu an, bir ömre bedel değil mi?

Bu yazıyı daha fazla uzatmak niyetinde değilim.
Sevgili Diyarbekirsporlu oyuncu dostum.
Çık ve oyna.
Çık ve oyna; çünkü seni temin ederim ki yeterli nedenlerin var.
Çık ve oyna; çünkü nedenlerin en az insanlık kadar sağlam.
Çık ve oyna; çünkü sen bu şehrin kadim gücüyle her şeyi başarırsın.
Kocaman kucaklıyor ve gözlerinden öpüyorum.

Ali Fikri IŞIK

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT