25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır21 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara13 °C
 • Antalya27 °C
 • İzmir19 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,648
  %0.35
 • Dolar
  3,0775
  %-0.21
 • Euro
  3,3513
  %-0.10
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Diyarbekirspor'a Yazık Oluyor

08 Ekim 2016 Cumartesi 09:22

İnsan acımaz mı yaptığı masraflara? Hiç üzülmez mi verilen emeklere? Lig atlamayınca ağlama duvarları aranmaz mı? Boşa kürek çekmenin sızısını hissetmez mi yüreğinde?

Diyarbekirspor kulübünden bahsediyorum anladığınız üzere.Kulüp  şu an içinde bulunduğu  karmaşık hale nasıl geldi? Neden geldi? Bu durumdan en çok kimler etkileniyor? Kimler gerçekten üzülüyor? Sorumlular kim? Üzücü bir durum hem kulüp için hemde şehir için.Kimi akıl sizene bundan desede.Diyarbekirspor takımdan ziyade şahsa ait bir şirkettir  desede.İstemeyen izlemeye gelmesin desede.Bir yere kadar haklılar.Evet kulüp başkanı gerçekten çok büyük bir fon ayırmış yapılan çalışmalara.Tüm masrafları tek başına üstleniyor.Bundan hiç şikayet etmiyor.Bu durumu herkes takdir ediyor.Fakat unutulmaması gereken bir durum daha var. Akıtılan para kadar verilen emeklerde göz önünde tutulmalı. Diyarbekirspor kulübü 'ne akıtılan sevinç ve hüzün gözyaşları var. Soğuk havaya aldırış etmeden gidilen yollar var. Yağmur altında beklenen saatler var. Dinlenmeye ayrılan haftasonunu destek için feda etmek var.Atılan her golle tüm sorunları unutup havalara uçmak var. Yani bu durumun para dışında   bir de izleyici kısmı var.Gönül verenler kısmı var.Emek verenler kısmı var.Coşanlar coşturanlar kısmı var.

PARA MI EMEK Mİ DESELER HİÇ DÜŞÜNMEDEN EMEK DERİM.
Paralar ve mevkiler gelir gider.Tahtlar devrilir. Güçler tarumar olur. Ama emekler yüreklerden asla silinmez ve silinmemeli.

Amaç güzel.Şehrine karşı gönül vazifesi durumu hakim niyette. Fakat gidilen yol yanlış.Kimse yoğurdum ekşi demez.Yazdıklarımız ister kulak ardı edilip hadi canım densin.İster omuz silkinip yüz çevrilsin. İster dikkate alınsın ve üzerinde düşünülsün.Ki tüm çabamız dikkate alınması yönünde.Diyarbekirspor ' un düşmesi bize bişey katmaz üzüntüden başka.Fakat yükselmesi çok şey katar mutluluğumuza.Biz söyleyip vicdani görevimizi yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. Yanlış yol yanlıştır. Diyarbekirspor' da en büyük sorun kurumsal yapının olmaması.Buna izin verilmemesi. Hatta tek sorun bu diyebilirim. Herşey tek elde toplanmaya çalışılıyor.Herkes tek kişide çözümsüzlük içinde çaresiz bırakılıyor. Halkla ilişkiler,yönetim,basın,alt yapı,üst yapı,proje koordinasyon,tanıtım birimleri,muhasebe tek kola sığdırılmış vaziyette. Bir kola on karpuz sığmaz. İllede sığdırıcam derseniz ne olur?

Hepsi düşer kırılır ve heba olur tüm emekler.Heba olur tüm sevgiler.Heba olur tüm emekçiler. Birimler özerk olmalı öncelikle. Her nefeste ve  her adımda  müdahale olmaz.Ayrıca herkes her şeyi bilmek zorunda değil.Bu imkansız. Kişilere  sorumluluk verilmeli ve güven duyulmalı. Herşeyi ben bilirim demek en büyük yanılgıdır. İnsanları güzel ve sevilir kılan; eksiklerini kabul etmeleridir.Diğer insanlara "sana ihtiyacım var" demeleridir.Dinlemeleridir. Ve onlara karşı mütevazı olmalarıdır. Futbolcular ve kulüp neden toplumla ve basınla kaynaştırılmıyor? Şehrini kucaklamayan bir kulüp nasıl destek isteyebilir hemşerilerinden? Gençlere ve çocuklara yönelik sosyal bilinçlendirme çalışmalarına neden uzak duruluyor?Tribünlere kadınların,gençlerin getirilmesi çok zor değil ki! Dostluk temeline dayalı olması gereken bir spor kulübünün bu kadar kapalı ve soğuk  olması doğru mu? Futbolcular gerçekten harika ve  pozitif enerjiye sahipler.Yönetimin uzak durma politikası onlara da yansıyor malesef.Onlara imkan sunulursa bu şehir ile mükemmel kaynaşacaklarına inanıyorum.Ve bu kaynaşmanın çok güzel sonuçlar vereceğine eminim.Bu şekilde hem kulüp hemde şehir kazanır. Bunlar olmazsa ne olur biliyor musunuz? Kırılan hevesler, yok olan motivasyon, biten çalışma azmi ve elini çeken gönül destekçileri ile karşılaşılır.Dünyanın en zengin, en güçlü, en başarılı bir futbol takımını düşünün.İzleyicisi, destekçisi ve seveni olmazsa ne anlamı kalır? Tabiki hiç bir anlamı olmaz.

İç ve dış ilişkiler konusunda büyük iletişim sorunları var kulübün.Geçen haftalarda adını vermeyeyim bir konuk takım geldi şehrimize.Kulübün başkanına ve yöneticilerine hayran kaldım.Gayet mütevazı, güler yüzlü, samimi ve centilmendiler.Başkan herkese selam verdi. Arkasında oturanlara su ikram etti.Yerini bile vermeyi teklif etti ayakta kalan birine.Maç boyunca sohbet etti çevresindekiler ile.Yenildiler.Duruşları hiç değişmedi.Güler yüzlü bir şekilde vedalaştı herkesle.Gidip tebrik ettim yöneticileri maşallah bu neşenize diyerek.Deplasmanda bu kadar güzel enerji veriyorlarsa kendi şehirlerinde ki olumlu iletişimi tahmin edemiyorum. Işte dedim bizde bunu istiyoruz.Aradığımız bu.Tekrar gelelim Diyarbekirspor ' a. Bir oluşumun başlangıcında ve  devamında maddiyat önemli. Bunu kimse inkâr edemez.Fakat maddiyat ve güç bir yere kadar. Sonrası kişilerdeki cevhere ve olumlu insan ilişkilerinde ki zekaya bağlıdır.

Geçen yıl yüreğimizin yanmadığı gün neredeyse yok gibiydi.Moral bulduğumuz ve nefes aldığımız sebepti şehrin kulüplerinin başarıları.Ne çok teşekkür etmiştik kulüp yönetimine iyi ki varsınız diyerek. Ne çok destek sunmuştuk canla başla. Elimizde kalan tek neşemiz sönmesin diye umutlar bağlanmıştı şehrin takımlarına. Bunun devamını canı gönülden istiyoruz.Tüm çabamız bunun için unutulmasın.Banane deyip yapılan yanlışlara alkış tutmadık, bundan sonrada tutmayız. 
NEYSE O !!

Bu yazı toplam 9655 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com