1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Diyarbekirspor hedefi şaşırdı
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbekirspor hedefi şaşırdı

A+A-

Son 3 sezondur mücadele ettiği 3. Ligde bir türlü hedefi tutturamayan Diyarbekirspor, bu sene hedefi tümden şaşırmışa benziyor. Sezon başında, “Ligin bitimine 3- 5 hafta kala bizi şampiyonluğa ulaştıracak takımı kurduk” diyen yönetimin puan cetveline bir bakmasını öneriyorum. Henüz ligin başında olmamıza rağmen 4 puanla 14. sırada bulunan yeşil kırmızılı ekibin 18 puanla grupta lider bulunan Etimesgut'u nasıl yakalayıp geçeceğini de merak ediyorum doğrusu.

“Görünen köy kılavuz istemez”
Diyarbekirspor henüz ligin başında liderin tam 14 puan gerisinde bulunuyor. Koskocaman 14 puan ne demek? Bunun uzun lig maratonunda kapatılması çok, ama çok çok zor. Bu durumda sezona mutlak şampiyonluk parolasıyla başlayan yeşil kırmızılı ekip, artık Play Off'lara kalmak için mücadele edecek. Zaten puan cetveline baktığınızda küme düşmemeye oynayan bir takım görünümünde bulunuyor. Diyarbekirspor'un içerde oynadığı 2 maçı izledim, birini kazandı birinde yenildi. Ama takım her iki maçta da gelecek için umut vermedi ve bunu daha önceki yazılarımda da dile getirdim. “Görünen köy kılavuz istemez” sözü Diyarbekirspor'un durumunu çok iyi özetliyor. Bu nedenle fazla söze de gerek yok diyorum.

Halk yerli hoca istiyor
Diyarbakırspor sevgisiyle büyüyüp yaşlanan Diyarbakırlı sporseverlerin bir bölümü yazılarımı buradan takip ediyor. Diyarbakırlı kimi sporsever, Diyarbekirspor'un neden yerli hocalarla çalışmadığını veya bunu neden gündeme getirmediğim konusunda bana sitemlerde bulunuyor.
Burada yönetime bir çift sözümüz olacak: Daha önce bu takımı çalıştıran hiçbir teknik adam bizim Diyarbakırlı teknik adamlardan üstün değildir. Ben gelenlerin hiç birinde üstün bir meziyet görmedim ve köşe yazılarımda kaybettikleri maçlardaki hatalarını detaylarıyla dile getirdim. Bundan böyle de dile getirmeye devam edeceğim. 

Hiç biri yerli adamlardan üstün değil
Diyarbekirspor, hemen her sezon 20 dolayında sporcu ve sezon içinde de 5- 6 teknik adam değiştiriyor. Bir kere böyle bir yönetim anlayışı dünyanın hiçbir yerinde yok. Bundan önceki teknik adam 4 maçta 4 puan aldı diye gönderildi. Sezon öncesinde hocanın çok iyi olduğu yönünde yapılan açıklamaların muhasebesini yapmayacağım. Ama yeni gelen hoca da ilk maçında kaybetti. Demek ki, bu hafta içerde kaybetse kovulacak. Hakkaniyet bunu gerektiriyor. Zira böyle olmazsa giden hocalara haksızlık edilmiş olur. 

Hangisi bizim hocalardan daha iyi?
Şampiyonluk için atı alan Etimesgut Üsküdar'a yetişti yetişecek. Eğer ki bu sezon mevcut teknik adamla yollar ayrılacak ise gelen mutlaka Diyarbakırlı olmalı. Ben kesinlikle yabancı hocalara karşı değilim. Yurt dışından da teknik adam getirebilirsiniz, ama getirecekleriniz bizim yerli hocalardan iyi olmalı, şimdi soruyorum bu getirdiklerinizin hangisi bizim yerli hocalardan daha iyi?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT