26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


Diyarbakırspor'un Umutlu Gecesinden, Umutlu Geleceğine

30 Aralık 2009 11:47

DİYARBAKIRSPOR’ UN UMUTLU GECESİNDEN, UMUTLU GELECEĞİNE...

     27.12.2009 Tarihinde aylardır beklenen, yıllardır yapılamayan (Başbakanın katılımıyla gerçekleşen) İstanbul da hatırı sayılır otellerden Levent’ teki Mövenpick Hotel de yapıldı. Diyarbakır Spor yönetiminin beklentilerine bakılırsa beklentiler gerçekleşmiş gibi, ama biz futbol adamı, yazar, çizerler grubuna bakılırsa değişik kaygılar taşıyoruz hala.

     Gecenin ve tabii ki Diyarbakır Spor’ un en büyük kazancı Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ ın geceye katılışıydı. Kendisi her ne kadar siyasi demese de siyasi ve sporla ilgili mesajları hayli dikkat çekiciydi. “Hiç kimse koskoca Diyarbakır halkını, aklımızın ucundan geçiremeyeceğimiz bir yaftayla yaftalayamaz. Bölgenin ünlü iş adamlarının bölgeye ve Diyarbakır Spor’ a gerekli yardım ve yatırımları yapması gerekir” dedi. Diyarbakır Ticaret ve Borsalar Birliği Başkanı Fahrettin Akyıl da, hükümetin bölgede gerekli demokratik ve uygun ortamın sağlamadığından açıklamalara tepki gösterdi. Gece de hükümetin bölgede ve Diyarbakır’ da politikasını bakan Mehdi Eker özetledi, İl Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ da kısa bir konuşma yaptı.

     Geceye katılanlar arasında ünlü, değerlik birçok kişi var idiyse de olması gerekenler de vardı. İstanbul BŞB Başkanı  Kadri Topkaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İl Valisi Muammer Güler, Başbakan Yardımcılarından A.Kadir Aksu, eski milletvekili Salih Sümer, Diyarbakır AKP Milletvekilleri, eski başkanlardan , Ahmet Göksu, Ahmet Aydın, İslam Çetin, F.Bahçe Yöneticisi Nihat Özdemir, Jet –Pa Holding Başkanı Fadıl Akgündüz , Can Çobanoğlu ve M.Topaloğlu, Ekin, Benhur, Yaşar İpek gibi sanatçılar da vardı.

     İş adamlarından Ş.İsmail Bedirhanoğlu, Aziz Can, Zeynel Oral, Tayip Oran, Yusuf Kaya, Eşref Keleş, Remzi Durmaz ve ismini sayamadığım iş adamları, Galip Ensarioğlu, Sezgin Tanrıkulu gibi kurum yöneticileri vb. vardı.

        Ama eksikler de fazlaydı Osman Baydemir ’problemli hafta’  dan dolayı gelmemesi normaldi, hakeza BDP Milletvekillerinin de. Ama eski başkanlar, yöneticiler, işadamları ailelerinden , Tatlıcılar, Onurlar, Ekinciler, Kahramanlar, Özbekler, Aydınlar, Mehmetoğlu’ lar vb.vb.  nin gelmeleri muhakkak gerekliydi. İş adamı Fevzi İlhanlı hakeza davet edilmeliydi.

     Her ne ise sonuç önemli, sonuç yöneticilerin ağzından gecede 2 trilyon, gelmeyen işadamlarından 3 trilyon yani toplam 5 trilyon ediyor. Yöneticiler şimdilik 4 yeter demişlerdi 5 oluyorsa mesele yok!

     Açıkçası  ben hala kaygılıyım. Transferler ve kamp eksiksiz gerçekleşinceye kadar rahat değilim.

     Gece Bedri Ayseli, Çoşkun Sabah, Zara gibi değerli sanatçılarla devam etti ve son buldu.

     Gece de en büyük teşekkürü Çetin Sümer, Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Jet-Pa Holding Başkanı Fadıl Akgündüz, Fenerbahçe Yöneticisi Nihat Özdemir hak etti. Fadıl Akgündüz ve Nihat Özdemir toplam 900 bin TL verdiler. Geceye gelen toplam 250 kişiden 40-50 işadamının verdiği de ancak bu kadardı. Para işi kuvvet-kudret işidir kime ne kadar kızabiliyoruz.

     Paranın ne kadar olduğu muhakkak önemli, ama miktarından fazla, nasıl kullanılacağı daha bir önemlidir. Öncelikli elindeki malzemeyi tutmak. 3 bölgeye de 5-6 adam almak zorunlu. Gönderilmesi gerekenler daha bir zorunlu. 3 ocak 2010’ a kadar her şey belli olacak. Umarım yine transferin son günlerine işi bırakmayız.

     Şimdilik rastgele, başarılar demek düşer bize...

     Ramazan KAHRAMANER

Bu yazı toplam 4085 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com