26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
M.Yılmaz BAY


Diyarbakırsporun Bu durumu Diyarbakırlıların Ayıbıdır

08 Haziran 2011 Çarşamba 18:30

43 Yıllık tarihinde her türlü inişi çıkışı gördü Diyarbakırım. İhaneti gördü, Zulmü gördü, yalanı gördü, hakareti gördü. Kimi zaman Devlet siyaseti için sahip çıktı kimi zaman kapının önüne konuldu. Kimi zaman İdeolojik açıdan birileri sahip çıkalım dedi kimi zaman o düşünce Devlet takımı yakıştırması yaptı. Yani güzelim Diyarbakırspor hiç kimseye yaranamdı. Ve eninde sonuda bitme, kapanma noktasına geldi. Şimdi yüreği Diyarbakırspor için çarpan ve hiç bir menfaat beklemeyen sayıları parmak sayısına eşit insanlar dışında bu takımı düşünen yok. Düşünen olmadığı gibi artık birileri kaderine terkedilmiş Diyarbakırspor'dan son vuruşu yapalım faydalanalım düşüncesinde. Onuda önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

Başlıkta yazdığım "Diyarbakırsporun Bu durumu Diyarbakırlıların Ayıbı" cümlesine değinmek istiyorum. Sahibi eski bir Diyarbakırsporlu Barış Siyaset Meydanın'da Kürt sorunuyla ilgili bir tartışma var Barış konuyu Diyarbakırspora getiriyor ve 20 Milyon taraftarıyla kürtlerin en önemli temsilidir Diyarbakırspor ve bu halde olması beni, benim gibileri derinden yaralıyor. Ama bu ayıp Diyarbakırlıların ayıbıdır diyor, bu halde olan Diyarbakırspor için başlarını önlerine eğsinler diyor. Doğru söylüyor en azından ben bir gazeteci olarak üzerime düşeni kabul ediyorum.

Çıkış ne onu konuşmak lazım. Aslında dünya kadar yol var ama şu Siyasetten bir an önce kurtulmak gerekiyor. 12 Haziranı acilen atlatmak ve normale dönmek gerekiyorki bu işe hem kendimiz hemde insanları yoğunlaştıralım. Önümüzde sadece 1 Ay var bu bir ay içinde yapılması gerekenlerin en başında şu raporun açıklanması ve Diyarbakırsporun durumunun netleşmesi gerekiyor ki Bir yönetim oluşturarak işe başlayalım.

Bunu içinde iki isim Ak Parti adayları Galip Ensarioğlu ve Cuma İçten bir gayret içerisinde raporun açıklanmasını hızlandırmaya çalışıyorlar. Girişimleri var ancak bu süreçte daha fazlada yazmak istemiyorum çünkü malum seçim var bizim işimiz spor insanların oylarına tesir etmek yanlış olur.

Raporla ilgili sevindirici bir kaç haber var. Dünya kadar usülsüzlük tespit edildi. Diyarbakırspor'da oynamayan adamlara prim verildiği, Herhangi bir sözleşme yapılmayan oyuncuların menajerlerine 50 milyar para verildiği, Genel giderler adı altında kanunsuz harcamalar yapıldığı. Bırakılan temliklerde usülsüzlükler olduğu netleşti gibi ama en önemlisi Ek Sözleşmeler; yapılma şekli, miktarlar arasındaki tutarsızlık ve Diyarbakırspora getirdiği borç yükü açısından iptali gerçekleşecek gibi. İşte bu kalem iptal edildiği zaman Diyarbakırspor rahat bir nefes alacak. Yaklaşık Bir Ay önce demiştim Diyarbakırsporu alıp Süper lige çıkarabilecek bilgi birikim ve sevgiye sahip insanların olduğunu söylemiştim. İşte o süreç hayırlısıyla rapor açıklandıktan sonra başlayacak inşallah.

Bu yazı toplam 9698 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com