1. YAZARLAR

  2. Kenan AKSU

  3. Diyarbakırsporu Sahiplenme Zamanı
Kenan AKSU

Kenan AKSU

DİKTUM-DER Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırsporu Sahiplenme Zamanı

A+A-

Dost, derler düştüğün zaman yanında olan değil, düştüğün zaman elinden tutup kaldırandır.
Şimdi tam zamanı Diyarbakırlılık, Diyarbakır sporun içinde bulunduğu durumdan kurtarıp, ismine layık yere getirilecek, acil icraat zamanıdır. Çünkü 1 Şubata kadar transfer yapıp TFF'ye olan borcu ödenmese çok kötü durumlara düşeceği ve hatta bu kadroyla ligden bile düşeceği kaçınılmazdır.
Kimseyi suçlamadan bir Diyarbakırlı olarak ne yapabiliriz bunu düşünmeliyiz.
Diyarbakırsporun bugünkü durumu Diyarbakır'ın sahipsizliğinin göstergesidir.
Bugün Rahmetli GAFAR OKAN ölümünün 10. yılında D.Bakırda büyük bir coşku ile anılıyorsa bu rahmetlinin Diyarbakır'ı, Diyarbakırsporu sahiplenmesindendir.
Diyarbakır öyle bir şehir ki hizmeti geçeni de unutmaz, hainlik yapanı da.
Böyle bir günde bu güzide kulübün bu hallere düşmesini kimse istemez ve kabullenmez, öyleyse bugün erken yarın geçtir. Acil olarak  takıma ve Diyarbakır'a sahiplenmek lazım.
Kimse Haziran seçimlerinde falan kişi mi, filan kişi mi diye anket yapıp milletvekilliği içini isim pazarlamasın, yiğit o ki ben Diyarbakırspora şu kadar yardım yaptım, yiğit o ki ben içinde bulunduğu bu durumda alacağımı hibe ettim veya 1 sene erteledim desin, önünü açsın.
Anket yaptırıp isim pazarlayanlar şimdi sahiplensin tüm yerel basın, TV ve elektronik ortamlarda isimlerini büyük puntolarla yazalım. Burada görev tüm Diyarbakırlılara yerel yönetimlere, Valilik makamına velhasıl herkese görev düşüyor.
Çok kısa zaman kaldı bu süreçte yapılacak tüm katkılar hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bugün Diyarbakısporu sahipleneni yarın Diyarbakırlı sahiplenecektir, hiç kimse merak etmesin. Haydi, icraat zamanı yapılacak her katkı bu siteden ve tüm yerel medyadan ve hatta gerekirse tüm bilbordlarda yazılacak ve teşekkür edilecektir.
İSİMLER MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI İÇİN DEĞİL YARDIM VE KATKI İÇİN YAZILSIN.
BU GÜN SEN DİYARBAKIRSPORA SAHİP ÇIK YARIN TÜM DİYARBAKIRLI SANA SAHİP ÇIKSIN.                           
Saygılarımla...
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum