1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor'u Güvenç'ten KURTAR-ın…
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor'u Güvenç'ten KURTAR-ın…

A+A-

Aslanın pençesini yiyen Diyarbakırspor, aldığı darbenin etkisiyle kan kaybetmeye devam ediyor. Üzülerek söylemek isterim ki, acil müdahele olmazsa maalesef hasta çok yakında X olacak.

Galatasaray-Diyarbakırspor müsabakası ile ilgili bir çok şey yazılıp çizildi ama bunlar gerçeği değiştiremediği gibi olumlu hiç bir havada yaratmadı.

Diyarinsesi ekibinden, Celal Güney, Yılmaz Bay ve Faruk Şimşek ile birlikte Ali Sami Yen'deyiz, “Hoş geldin Diyarbakır ve Diyarbakır Türkiye'dir” pankartlarının ısıttığı stadyumda, seramoni öncesi ilk çıkan Galatasaray oldu ve taraftarı tarafından ıslıklarla karşılandı.  Diyarbakırsporlu futbolcular ise “Diyarbakır Buraya” tezahüratları, büyük sevgi ve moralle karşılandılar.  Sahaya çıkan kadro ve dizilimi gördükten sonra, sonucun farklı olmasını beklemek mümkün değildi. 

Şimdi suçlu aramaya koyulursak inanın herkes suçlu…

Düşünsenize maç öncesi TFF aleyhine açıklama yapan “Resmen sizi tanımıyorum takmıyorum” diyen bir yönetim, akabinde Galatasaray'a karşı sahaya çıkarken, bir maç en kolay nasıl kaybedilir dizilim ve yapısında bir kadro ile sahaya çıkan bir Diyarbakırspor.

Yani düşünüyorum da, bu Diyarbakırspor değilmiydi, Trabzon'u, Sivas'ı alabora eden, inanması çok zor. Yani bir takım ancak bu şekilde, bu hale getirilir, akıl fikir almıyor. Bir nevi Diyarbakırspor yalvara yalvara yenilmeye gelmiş gibi bir görünüm ve resmen acizlik içerisindeydi.

Hani bir söz vardır. “Et kokarsa tuzlarsınız, peki tuz kokarsa” şimdi dönelim maça, seyirci tepkisiyle top oynayamayan Galatasaray'da Milan Baroş belki bin defa oynasa böyle goller atamazdı ancak rakip,  bu şekilde ki bir Diyarbakırspor olunca felaket geliyorum dedi.  Metin Aktaş'ı Güvenç hoca muhtemelen kıraathaneden toplayıp getirdi. Bu kadar inat edersen olacağı bu, gerçi hoca için önemli değil, almış alacağını kovsalar bile, Güvenç hocanın prestiji artacak. Ha bu arada sakatlandı muhterem kaleci Metin Aktaş…
 
Eeee Gökhan'da yok zaten bu saatten sonra geleceğini de zannetmiyorum, belli mi olur belki Güvenç hoca kaleye geçebilir. Erhan Şentürk değişikliği ile ilgili basın trübününde oturan Galatasaray muhabirleri bile değişime hayretle yaklaştılar. Yani sevgili kendini KURTAR hoca bu işler öyle gol yenildiğinde LİG TV kameralarına baş parmağını ısırarak verdiğin pozlarla bu işler olmaz. Bir fahri imam ve müezzin takımın başına geçse daha iyi taktik verir, inanın daha iyi bir takım çıkarırdı. Hatta iddia ediyorum, benim oğlumu o saha kenarına koysam çok daha iyi bir kadro sahaya sürerdi. Bu ne ciddiyetsizlik, bu ne aymazlık kardeşim, burası dingonun ahırımı, bu nasıl iş Diyarbakırspor'u bu şekilde denek yapmanın alemi ne?.  Saha içine dönecek olursak büyük fırsat tepen futbolculara ne demeli acaba?  Bakın samimi söylüyorum, tamam hoca yanlış kadro, hepsi tamam da kardeşim Allah billah aşkına sizde de ne ruh kalmış, ne inanç. Yazıklkar olsun, bu kulüp hepinize kucak açtı, peki siz ne yaptınız koskoca bir hiç. 

Diyarbakırspor her zaman başkaların eline bakmıştır. Al işte Sivas bu akşam gitti 1 puan daha aldı. Bu saatten sonra, olacaklardan başta yönetim olmak üzere hepiniz suçlusunuz. Bu işin vebali çok ağırdır, yıllar geçse bu kara lekeyi silmek kolay olmayacaktır.

Ne acıdır ki Diyarbakırspor'un kaderi hep başka takımların elinde olmuştur. Kimse kusura bakmasın bu takımı bu saten sonra MESSİ gelse bile kurtaramaz.

Diyarbakırlılar Galatasaray yalakası olmamalı, Diyarbakırlı, Diyarbakırspor sevdalısı olmalı, bunun tersi, asla bu sevdayla örtüşmez. Bunu anlamak için bu takımı yürekten sevebilmektir.

Ben kimin yönetimde olduğuna ve ne söylediğine değil, Diyarbakırspor'a ne kazandırdığına bakarım. Şimdi Diyarbakırspor üzerinde bütün bunlar olurken, kalkıpta “Diyarbakırspor sahipsiz değildir, biz varız" gibi açıklamalara kimse inanmaz ve itibar etmez.

Güvenç hocanın sadece bana göre değil, bütün spor otoritelerine göre yanlış yaptığı ortadadır.

Olmuyor hocam, olmuyor! Diyarbakırspor futboldan başka herşeyi oynuyor. Bunun için mi buraya geldiniz. Bizi ligde asıl sinek ikili haline getirmeye başladın.  Bu oyunla maalesef kimseye direnemeyiz. Bunu itiraf etmek acı veriyor ama inanın şu anda ligin en kötü top oynayan takımı şu anda Diyarbakırspor. Sivas'a, Denizli'ye karşı elimize geçirdiğimiz büyük avantaj bitti, yani deniz bitti.

Eğer  Diallo'yu, Burak'a tercih ediyorsan, inan söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum.
Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum. Benim için şahısların zerre kadar önemi yok. Benim derdim Diyarbakırspor. Bu takım günden güne eriyip gidiyor ve bunda da sizin fonksiyonunuzun etkili olduğunu görüyorum.
Federasyon ligi 20 takıma çıkarır hayallerini unutun, bu iş askerin sukütü hayaline benziyor. Askere gittiğinizde, ilk günden itibaren "askerlik düşecek" diye hayaller başlar, tezkere aldığın gün o hayal sona erer. Öyle görünüyor ki, bu gidişle bizde bu ligde tezkereyi alacağız. Umarım ben yanılırım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT