24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


Diyarbakırspor'da Yeni Dönem

27 Haziran 2011 Pazartesi 00:33

    Uzun bir süredir Diyarbakırspor üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. İlk defa Süper Lig'den Bank Asya'ya, Bank Asya'dan da 2. Lige düşüşü herkesi şok etmiştir. Tabii ki bu ani olmadı, geçen sezon başından bellidir ki D.bakırspor böyle bir kötü son yaşayacak. Tarihine kötü ilkler bir bir eklendi, en fazla gol yeme, en az gol atma, maça çıkamama, 3 puan silimi vs. vs...


   Tabii ki bu kadar kötü tablolardan çok iyi beklenen bir yönetimin çıkması eşyanın tabiatına aykırıdır. Ancak güzelliklerin, şampiyonlukların arkasından istenen yarışan, kaliteli yönetimler çıkar. Kötü tabloların arkasından da kötü yönetimler, idare edecek yönetimler, geçici yönetim, kayyum yönetimleri çıkar.


   Yanlış anlaşılmasın Edemen yönetiminin kötü bir yönetim olduğunu söylemiyorum. Ama Edemen yönetiminin beklentilere cevap veren, istenen kalite ve düzeyde, umutlar dağıtan bir yönetim olmadığını kendileri de kongrede anlatmışlar. "Ancak vaad edeceğimiz konular hakkında bizlerden hesap sorabilirsiniz. Yönetime gelişimiz Diyarbakırspor'un kapanmaması içindir. Bizlerden iyi, paralı yönetimler gelirlerse yönetimi bırakmaya, olağanüstü kongreye gitmeye hazırız'' demeleri kendilerine uzun vadeli bir gözle bakmamalarınaişaret etti. Umarım yanılırız. Geçiş olacaksa da sancısız, samimiyetle olsun, çünkü D.bakırspor camiasının kaoslardan, sıkıntılardan çektiğini hiçbir kulüp çekmedi, çekecek gücü de yok!


   Vaadlerini ise açık seçik henüz deklere etmemişlerdir. önce görev bölümü sonra da vaadlerini tek tek açıklayacaklar, basın ve taraftarlar da onları izlemeye devam edecektir.
   Ben yönetimin kalitesi konusunda enine boyuna bir analiz, kritik yapmayacağım. Çünkü dediğim gibi beklentiler çok iyi olumlu, güzel, kaliteli düzeyde olamaz. Kötü süreçten en iyi haliyle idare edebilecek, geçiş sağlayabilecek yönetim çıkar tezini savunanlardanım. Diğer yönetime aday yönetimlerle tek tek istişaremiz oldu. Tümü belki de haklı olarak müfettiş raporlarını bekliyorlardı. Halbu ki müfettişler raporlaro açıklasalar bile mahkemeler devam edecek, yaptırımlar hemen sonuçlanmayacaktı. Yine de fazla  eleştiremiyoruz, üzerlerine gidemiyoruz. Çünkü yönetimi almak bir istek, sevgi, hesap, uygunluk işidir. Herkes ayrı görüşteydi. Ama almaya hazır, en yakın Hakan Buğdaycı-Salih Akçadağ yönetimiydi. Parasal sorunları yoktu. Abdurrahman Yakut ise on milyon beklentisi vardı artı müfettiş raporları sonuçları, Adnan Öktüren geçen yıldan kalan bir kırgınlık yaşıyordu. Dört ayda yaptığı deplasman ve mutfak giderleri 400 bini bulmasına rağmen hiç kimseden övgü alamamıştı.
   Müfettiş raporları açıklansa belki durumlar farklı olabilirdi, önlerini görme açısından birileri daha fazla cesaret gösterebilirlerdi, olmadı. Şimdilik 1-2 hafta bu yönetimi beklemek, vaadlerini dinlemek gerek. Artı müfettiş raporları da açıklanacak ise biraz daha net şeyler söylenebilir, tartışılabilir, daha fazla şey yazılabilir diyebiliriz.
   Tüm içine kapalılığa, gizli hesaplara rağmen geçici yönetimlere karşı geldiğimizden dolayı 'Edemen' yönetimine DİPFUD (Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği) olarak destek vermeye çalışacağız. Bizlere karşı biraz daha samimi, açık, şeffaf davranabilirlerdi. Ama bu konular insanın içinden gelen konulardır, kişinin kendi tasarrufudur. Kişiler eninde sonunda düşüncelerini dışa vururlar. Başkaları tarafından yönlendirilseler de baş sorumlu kendileridir.
   Bizlere, taraftarlara, basına düşen bu yönetimin bu haftaki görev bölümü ve vaadlerini beklemek, icraat ise başlı başına bir önem arzetmekte. Sabah ola Hayrola...

Bu yazı toplam 8206 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com