28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


Diyarbakırspor'da liderlik zaafiyeti...

06 Ocak 2012 Cuma 21:02

Diyarbakırspor'da neler oluyor?
Bu kulüp nereye doğru gidiyor?
Sonumuz ne olacak?

Sorular çok fazla, kara bir tablo çizmek istemiyorum ama maalesef gelecek çok karanlık. Böyle giderse bugünleri bile arar olacağız.

Dün kamuoyunu oldukça meşgul eden Başkanın açıklamalarını sanırım hepiniz okudunuz.. Konum itibariyle bunları açıklayan kulübün başkanı olunca haliyle konunun vehameti üzerinde elbette durmak gerekiyor.

Çünkü söylenenler veya iddia edilen konular çok ciddi. Bunları bir kez daha burada ele almak istemiyorum, üzerinde durmak istediğim konu şu; Bir kulübün başkanı bir şey iddia ediyorsa bunların havada kalmaması gerekiyor. Bunlar neyse ortaya çıkarak tek tek açıklamak artık boynunun borcu olmuştur. Sonuçta bu kulübün adına bir açıklama yapıyorsan ve çok ciddi iddialarda bulunuyorsan,artık herkes zan altında demektir. Eğer bunlar havada kalırsa kulübün adı daha çok kirlenecektir.

Biz bu kulübün adı bu tür pis kokan işlerden temizlensin diye sitemizi sonuna kadar açtık ve kendisine bunları açıklaması için sonuna kadar destek verdik. Bu konuyu da sitemizde çok açık olarak açıkladık. Hatta bu haberin ajanslarda çıkan özetini değil, resmi sitede ki ana temasını kullanarak konuya ne kadar ehemmiyet verdiğimizi de gösterdik.

"AK KARA BELLİ OLSUN"

Bir söz vardır, “Söylediğin sözün esirisin", elbette burada kimse esir değil ama artık bu konular ayyuka çıkmışken

Kim bahis oynamış?
Kim ne rant sağlamış?
Kim neden-niçin prim dağıtmış? 
Bu çıkar çevreleri kimlerdir? vs. vs.


Diyarbakırspor Başkanına yakışan bunları kamuoyuna tek tek açıklamasıdır. Madem giderayak bu kulübe bir iyilik yapmak istiyorsanız, bari bunları açıklayın da herkes okusun öğrensin, ak kara belli olsun.

"Liderlik Allah vergisi"

Sorumluluk isteyen mevkilerde bulunan kişiler attığı her adıma, konuştuğu her kelimeye hatta aldığı her nefese dikkat etmelidir.

Özellikle kamuoyunu yakından ilgilendiren, büyük camialar da lider olmak zor sanattır. Burada kişiliklerden öte Allah vergisi maharetlerin karaktere yerleşik olması esastır.

Sözün özü bulunduğu makamın hakkını vermek lazım, o koltuğu sırtına alması değil, üstüne oturması lazım. Koltuk seni taşırsa aleme madara olursun. Bu durum tüm mevkiler için aynıdır. Burada asla kimseyi ima etmemekteyim, bunu da burada belirtmekte yarar var...

Çok uzun yıllardır maalesef Diyarbakırspor'da bir liderlik zaafiyeti yaşanıyor. Son şampiyonlukta ki başkan hariç uzun yıllardır bu durum maalesef değişmedi.

Çelebi Eser, Ali Kahraman, Yaşar Şerbetçi, Şeyhmus Akçadağ ve en son Abdurrahman Yakut gibi liderlik vasıfları çok fazla olan bu başkanlar artık yok. Bu işlerin kolay olmadığını önceki yazılarımda sık sık dile getirmiştim.

Bu liglerde ne dolaplar dönüyor, işi bilmessen menajerler, hakemler, lobiler, vs. seni yer bitirirler, bunları zamanında birilerine çok anlatmaya çalıştık dinlemediler, heder oldular.  Her şeyin sahada olmadığını artık herkesin anlaması lazım. Diyarbakırspor'un şampiyon olduğu son yıl, her dakikasını anasının ak sütü gibi tertemiz olmasına rağmen neredeyse şampiyonluğumuzu göz göre göre elimizden almaya kalktılar. O dönemler neler yaşandığına bizzat şahidim, bu işler sadece transferlerle, parayla bitseydi her kulüp parayı bastırır, istediği yıl üst liglere hatta şampiyonlar ligine giderdi.

O günleri özlüyoruz, umudumuz hep olsun, Diyarbakırspor hep yaşasın...

Sağlıcakla kalın...
 

Bu yazı toplam 14836 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com