27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Celal GÜNEY


Diyarbakırspor'da Hazan Mevsimi

14 Kasım 2009 Cumartesi 03:05

 Diyarbakırspor'da mevsime uydu, hazan mevsimi o kadar sert esiyor ki, yönetimin neredeyse yarısı  patır, patır dökülmeye başladı. Daha önce giden 3 yöneticiden sonra, şimdi 2 yönetici daha üst üste ayrıldı ya da istifa ettiler.   Son aldığım bilgiye göre, bugün yarın 1 istifa haberi daha geliyor.

Bir de işin ilginç bir yönü var, yönetimde varlıkları ya da yoklukları belli olmayanlar var ki onları hiç sormayın gitsin. Kimdirler, nedirler, bu yönetime neden girdiler, kendilerini gören, duyan varsa beri gelsin. Ayrıca, bunların sayıları, etkin olanları ikiye katlıyor.

Yönetim ilk günden beri 2-3 özverili  kişinin sırtında gidiyor. Ama bu insanların da gücü bir yere kadar, bu işlerde ekip ruhu lazım. Gidenlerin yeri, habire alttan alınan yedek üyelerle doldurulmaya çalışılıyor. Zaten kaç yedek üye kaldı, o da belli değil.

Diğer bir baş gösteren sıkıntı ise, borçlar konusu.  Oyuncuların büyük bir kısmı özellikle, yerli olanlar kulübü ihtar yağmuruna tutmaya başladılar. Bu işin sonu hiç hayır görünmüyor. Bu işleri en başta düşünecek ,  plan ve programınızı ona göre ayarlamanız gerekirdi. İşe yaramayan bir çok oyuncu ile kulübün içerisi doldurulurken bu sorunları daha o günden hesap etmeniz gerekirdi.  Bu son konu  başımıza büyük işler açabilir, sorun çözülemediği zaman transfer yasağı dahil,  bir çok ceza ile karşı karşıya kalabiliriz, bizden söylemesi.

Şimdi bir başka konuya değinmek istiyorum. Bu yönetim işbaşına geldiği gün, kendilerine sonuna kadar destek olduk. Yanlarında olduk. Bu yine olsa, yine yaparız, sonuçta bu destek asla kişilere değil, kurumun kendisine, yani büyük Diyarbakırspor'adır. Bizim asla kişilerle işimiz olmaz, bu kulübe hizmet amacıyla gelen herkes, başımızın üstündedir. Ama aradan geçen zaman süresince, yapılan yanlışları dile getirmemenin imkanı yok.  Bugün gelinen süreçte ve bu zor günlerde, duruma en fazla üzülenlerden olduğumuzu, bizi bilenler çok iyi bilir.  Oysa ki gelinen süreçte kendine pay çıkarmaya çalışanlar var ki, bunların şimdiden zafer naraları atmaları da işin bir diğer vahim yönü. Sonuçta iş başına gelmiş, bir yönetimi daha ilk günden yerden yere vurmak, alaşağı etmeyi ne iyiniyetle, ne de sevgiyle izah etmenin imkanı yoktur.

Kulüp yönetmek gerçekten çok zor bir iş. Bu iş için paranın yanında, tecrübe, özveri, emek, dürüstlük, samimiyet gibi temel kavramların olması lazım. Bunlardan birinin eksik olduğu çarkın işlemesi mümkün değil. Gelinen süreçte işlemeyen çarkın, yolu bellidir. Ya güçlenip geleceksin, ya da güçlü olanlara yer açacaksın. Bu dünyanın en temel kuralıdır.  Bunun yolu bellidir, bilmem anlatabildim mi?.

Bu yazı toplam 1646 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com