1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor'a büyü yapıldı mı?
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor'a büyü yapıldı mı?

A+A-

Ligde şu ana kadar oynadığı 23 maçta 4 galibiyet ve 9 beraberlik alarak 21 puan toplayabilen Diyarbakırspor'un bu hafta sahasında oynayacağı Bursaspor maçı öncesi sahada büyü ve muska taraması yapılacağı bilgisini aldım.

Yok canım diyeceksiniz şimdi…

Son maçlarında büyük bir düşüş yaşayan Diyarbakırspor'da, bu ilginç bir kulis kulaktan kulağa yayılmaya başladı bile…

Diyarbakırspor'da son haftalarda ki bu düşüşü ile birlikte  bize göre başarısız, yönetime göre ise (nasıl oluyorsa) başarılı sonuçlar, akıllara yoksa bu işte bir büyü mü var? sorusunu getirdi.

Muskaya, büyüye inanırımısınız bilmem ama bakarmısınız ligin ikinci yarısında oynadığı 6 maçtan, 3 beraberlik, 3 mağlubiyet alan Diyarbakırspor'a gerçekten büyü yapılmış olabilir mi diye de bir çok sporsever ile görüştüm. Aldığım cevaplar karşısında hayretler içinde kaldım. İnanın ben bile bu işe artık iyiden iyiye inandım dersem yeridir. Bu kadar başarısızlığın altında “Büyü” faktörü de olabilir sorusunu getirdi. Futbolda fazla olmasa da Güneydoğu'da insanlar genelde muska ve büyü yaptırmayı sever. Hem çaresizlik hem de inanış gereği sevdiklerine kavuşmak, sevdiği kızı kendine aşık etmek için büyü yapılabilirler. Hatta yoksulluk içinde bile olsalar, bunlar için paradan bile sakınmazlar. İplerden tutunda, çul, çaput bağlama hatta  sidik içmeye kadar her yolu denerler.


Büyü ve muska konusu ile ilgili birçok taraftar ile konuştum. Kesinlikle bizim takıma büyü yapmışlar diye söz birliği yapmışcasına herkes bu konuda neredeyse hemfikir.  Ama hani insanın içine bir kurtta düşmüyor değil…

Düşünsenize! Diyarbakırspor'un maçlarını oynadığı Atatürk Stadyumuna tavuk bacağını saha zeminine gömülmesi, kapı kilidi, okunmuş krampon çivisi ile yapılan büyüler varsa….

Ya Bursa maçını bu büyü sayesinde kaybedersek( Allah Korusun)… Bu işler sadece bizim buralarda oluyor sanmayın, Türkiye'nin benim ben diyen takımları bile, hatta bir dönem kötü bir sezon geçiren Fenerbahçe'nin Başkanı Aziz Yıldırım'ın bile Şükrü Saraçoğlu'nda büyü taraması yaptırdığı iddia edilmişti.

Biraz araştırma yaptım Mardin'de bir bayan varmış büyü bozabiliyormuş…

Hani ilgilenen olursa belli mi olur büyünün bozulması için şimdiden harekete geçmeli.…

Geç kalınmaması için, yönetimin bir de bu metodu deneyebilir. Hatta düşünsenize, şu anda ki Diyarbakırspor yönetimi stad'da ve hep bir ağızdan  "Yallah cinler yallah, kış kış cinler kış" nidaları eşliğinde, stadımızdaki büyüyü bozup cinleri kovmayı düşünseler iyi olur.


Cinler büyüler bir tarafa, o yönetimin bileceği bir şey. Biz bu hafta sonu oynanacak Bursaspor maçından biraz söz edelim. Bakın bu maçı aylardan beri bekleyenlerin olduğu, hatta bu iş için özel olarak provakatif bir takım iddiaların olduğu ayyuka çıktı. Evet Bursa'da yapılanları kabullenmek mümkün değil, ama bu şekilde savaşa hazırlanmayı da kabullenmek hiç mümkün değil. Hele bu zor dönemde adı 9'a çıkmış bir Diyarbakırspor'un bu işlere alet edilerek, bu işin sonunda neler olabileceğini ve bu kentin ismi üzerine sürülecek bu kara lekenin 50 yıl geçsede bırakacağı izleri sakın unutmayın.

 

Bursa'da yapılanlar sadece burada değil, tüm dünya tarafından lanetlendi. Burada kimse intikam naraları atmaya kalkmasın, yoksa bu işten tek zararlı çıkacak, o'da Diyarbakırspor'dur. Bu nedenle bence yapılacak en ufak hareketin hesabının kitabının çok iyi yapılması lazım diye düşünüyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum