1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor yönetimi hükmen mağlup.
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor yönetimi hükmen mağlup.

A+A-

 İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını izlerken kaçırılan gol pozisyonlarını konuşmak yerine 86. dakikadan itibaren futbol dışı olaylarını konuşmak ne kadar üzücü biliyorsunuz. Hem medya hemde sporseverler sadece taraftarları konuştu, yönetime göre bu olayları yapanlar, Diyarbakırlı değillermiş, miş miş …Hatta bunlar Silopililermiş…
Hayda…
Maçta gol sonrası tribünlerden atlayanların oluşturduğu savaş alanını andıran sahneler ve  hakemlerin can havli koşuşturmaları, kime yaradı, elbette ki DİYARBAKIRSPOR'un şu anda ÇARESİZLİK İÇİNDE KIVRANAN ACEMİ YÖNETİCİLERİNE…

Bu maçın mağlubiyetle tamamlanması halinde, Diyarbakırspor'un bu yıl ki rüyası son bulacak, bank asya yolları taştan şarkıları zaten başlayacaktı. Nitekim cuma günü açıklanacak kararda mağlubiyet tescillenecek ve bu yıl ki süper lig maceramız sadece matematiksel rakamlara yerini bırakmış olacak.....

Maç sonrası ortalığa bir çok şey atıldı ya da iddia edildi. Bunlardan biri de acaba bu işi yönetim yaptırmış olabilir mi?


Öyle ya, adamlar maça gelmişler, İstanbul Belediyespor'lu futbolcuları çağırmışlar, alkışlamışlar (Silopililer) ama ne hikmetse sahaya girince oldu yine (Silopililer)
Taraftarı suçlamak en basiti değil mi?. Yönetimde hemen faturayı hemen taraftarlara kesti. Tabi bunların tamamı iddia, neyin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor..

Ya hakem ve futbolcular kaçtıktan sonra, her maç sonrası mikrofon alma yarışına giren yöneticilere, "aman sakin" olun açıklamaları ile taraftarları sakinleştirip akşam yerden yere vurmalarına ne demeli. Bu şunu gösteriyor, muhtemelen Diyarbakırspor Basın sözcüsü 2011 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili adayı olacak sanırım. Şimdiden siyaseti iyi yapmaya başladı. Zaten siyasilerin desteğiyle gelmemişler miydi. Ancak ortada olan bir gerçek var ki, Diyarbakırspor'un şu anki mevcut yönetimi AK Parti'ye çok zarar verdi.
Ya peki Sümer'in açıklamalarına ne demeli “Bunlar Silopi'den gelen taraftarlar” açıklaması ise daha büyük rezalet. İnanın var ya o kadar Diyarbakır'ın imajını zedelediler ki bu işi istesen ancak bu kadar berbat edebilirsin...  Sonrası zaten malum…
Maşallah Diyarbakırspor yöneticileri mikrofon kapma yarışına girmişler gibi
Sırayla Bursa maçında
İstanbul maçında
Kanal, kanal dolaşmaları…
İstanbul medyası önemli tabi, anlayışla karşılamak gerekir.
Kanalın birinde bir yönetici, diğerinde bir başkası, maşallah hep ayrı kıyafetlerle çıktılar canlı yayınlara…"Bunları tanımıyoruz" diye başlıyorlar.
Çetin Başkanın hayır dediğine , Basın Sözcüsü "evet" diyor. Bizde şaşırdık kime inanacağımızı…Fazla birlik oldukları buradan da gayet net anlıyoruz.

Maç sonrası yöneticilerin açıklamalarında hep taraftarlar suçlu. Kendilerinin bir hatası yok tonlarca para verdiler, en iyi futbolcuları aldılar. Artık o kadar para verdiler ki Diyarbakırspor'un bütçesi milyar dolarları buldu.
 Yahu Allah aşkına bırakın bu tür açıklamaları…Diyarbakır halkı ve spor otoriteleri kimin haklı kimin haksız olduğunu çok iyi biliyor.
Uzun lafın kısası Bursa maçı hükmen olarak açıklandı.

Dün akşam üstü oyuncuların antrenmana çıkmadıkları, Kaleci Gökhan'ın kadro dışı bırakıldığını, üstelik sportif menajer ve yardımcı hocalarında görevlerinden ayrıldıkları haberi geldiğinde, aslında çok da fazla şaşırmadım. Dün kara olana, bugün Beyaz diyen bir yönetim anlayışından başka bir şey beklenmez zaten. Yarın bırakıyoruz deselerde çok ta fazla şaşırmam. Çünkü artık bu kulübün resmi olarak olmasa da bir alt lige düşüşünün dışında artık hiç bir şeyin önemi yok.

Sonuç olarak,  "Dava çok ağır,  Çetin ve yöneticileri sağır, bağır ha bağır" diyerek, Allah sonumuzu hayır eylesin demekten başka hiç şey kalmıyor..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT