1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor Toplantısından yansıyanlar
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor Toplantısından yansıyanlar

A+A-

 Haftayı Trabzonspor mağlubiyetiyle kapatan Diyarbakırspor’da bugün bir sohbet toplantısı yapıldı. Dün bu konu için bizzat aranarak toplantıya, site olarak bizlerde davet edildik. Amaç Diyarbakırspor ve birlik beraberlik mesajı olunca, hiç tereddüt etmeden bu toplantıya katılmaya karar verdik.

Toplantı yaklaşık 2.5 saat sürdü. Toplantının amacı medya ve taraftarlardan destek istenmesiydi. Toplantı için yoğun bir ilgi vardı. Diyarbakırspor’un başarıyı yakalaması için çıkış yolları uzun uzun konuşuldu, tartışıldı. Bu konuşmaları olumlu buldum.

Yönetim, bazı yanlışlar yaptıkları yönünde özeleştiri yaptı. 2. Başkan A.O hariç hatalar kabul edildi. Temiz bir sayfa açılması istendi. Zaten kirlenen bir şey yoktu aslında.

Başkan ve Basın sözcüsü  Diyarbakırspor’un başarısı için herkesi kenetlenmeye davet ettiler. Açıklamalar bana göre her ne kadar geç yapılsa da, toplantının önemi büyüktü.


Toplantının asıl amacı önemliydi. Ama çağrılış amacı ile toplantıdaki diyalog ortamı çelişiyordu. Yönetim herkesten  birlik olmasını isterken, gördüğüm kadarıyla, öncelikle henüz kendi içlerinde birlik olamamışlardı.

2. Başkan A. O’nun hırçın ve açık açık tehditkar tavırlarını anlayamadım. Sanki Diyarbakırspor’un düşmanı medyaymış gibi, davranıyordu. Kendi eksikliklerini örtbas ederek etrafa saydırması ilginç diyaloglara sahne oldu.

 

Diyarbakırspor’un başarılı olmasını en az 2. Başkan A.O kadar, hatta ondan da fazla istiyoruz.

Ancak bazı hatalar varsa, yanlışlıklar üzerine basa basa yapılıyorsa kimse kusura bakmasın, bunlar yazılır, çizilir.

Yanlışta ısrar varsa bizden kimse ‘çok iyisiniz, uçuyorsunuz, bravo size, çok yaşa’ gibi sözler beklemesin.

Şakşakçı aranıyorsa bunun adresi biz değiliz.

Paraları var adam tutabilirler.

Her ne kadar toplantıda Başkan ve Basın sözcüsü toparlamaya çalışsa da o malum başkan adayı medya ile polemiğe girerek tartışmayı hırçın bir şekilde sürdürmeye devam etti.

 

Destek toplantısı mı, birlik beraberlik toplantısı mı yoksa hakaret ve basına savaş toplantısı mı anlayamadım.

Ahlak yapımız aynı seviyeye inmemize mani oldu.

Sayın 2. Başkan paranız olabilir, ticaret yapabilirsiniz, genç olabilirsiniz, hatta ve hatta kulübe başkan olmayı da düşünebilirsiniz.

O sizin bileceğiniz iş. Siz işinizi yapın, biz işimizi. Sizin gibi düşünmüyoruz düşünmeyeceğiz. Mahalle ağzıyla sizinle konuşmayacağız. Tavırlarını göz önüne alın ve bir öz eleştiri yapın.

Gazetecilerin birilerinden 100 dolar aldığını söylediniz.

Bu gazeteciler kim açıklar mısınız?

Açıklayın ki, biz de öğrenelim. Madem bir şey söylüyorsan ardını getir, ispat et. Edemiyorsan yerinde otur, kimseyi karalama hakkına sahip değilsin. Bu yöneticilik değil. Bugünkü tavrınız da yönetici tavrı değildi. Yanlış alanlarda olmak her zaman iyi gelmiyor galiba. İnsanı değiştirebiliyor. İnsanın ruh ve kimyasını bozabiliyor.

 

Toplantı hakaret ve tehditlerle devam etti. Tehditler havada uçuşurken Kulüp Başkanı ve Basın Sözcüsü'nün ısrarla bu tartışmaları sonlandırmak istemelerine karşın A.O adlı genç yönetici susmak bilmedi, savaş kılıçlarını çekti!

Yakışmadı, bilakis çok basit kaçtı!

Sitemizin iki yönetim kurulu üyesine daha önce tehdit telefonları gelmişti. 3 ay önce aynı tehditlere maruz kalmıştık.

Şu bilinsin ki, tehditlere karnımız tok.

Yukarıda da izah ettim. Şakşakçı değiliz.

Evet, Diyarbakırspor sevdalısıyız. Bu sevdaya gölge düşürenleri her zaman buradan ikaz etmeye ve silkelemeye devam edeceğiz.

Güzel adımları ise bugün gibi alkışlayacağız.

Kimseye kinimiz, düşmanlığımız yok. Yanlışa yanlış, doğruya doğru demeye devam edeceğiz.

Sevgiyle kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum