28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara9 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
M.Yılmaz BAY


Diyarbakırspor Tarihinde Bir İlk

17 Şubat 2011 Perşembe 17:45

Nottingham Forestle birlikte tarihte ilk olan 3. ligden 2. lige oradanda 1. lige çıkan tek takım olan Diyarbakırspor şimdide bir ilke imza atarak Süper ligden Bank Asyaya oradan 2. lige oradanda 3.lige hatta belkide amatöre kadar gidecek ve yine bir ilki gerçekleştirecek. Hey gidi güzelim şanlı şerefli Diyarbakır seni ne hallere getirdik. Sen Kimliktin, Sen Onurdun, Sen Şereftin, Sen Semboldün sen Kimlik olarak deplasmanlarda göndere çekilen Bayraktın. Seni ayaklar altına düşrüdük, seni yok ettik imha ettik bizi affetme Hakkını helal etme hatta deki; Benim hakkımı Allah buna sebep olanların burnundan fitil fitil getirsin.

Evet, bir ilk daha yaşandı Diyarbakırspor tarihinde ilk defa bir kongrede borçlar ibra edilmeyerek Savcılık tarafından soruşturulması istendi, Denetleme ve faaliyet raporları ibra edilmeyerek belkide yıllardır sorguladığımız eleştirdiğimiz İBRA etmenin ne olduğunu bilmeden neye oy verdiğinizi bilmeden elinizi kaldırıyorsunuz eleştirileri sonuç verdi ve Delegeler onurlu bir birliktelikle ibraya hayır dedi. Gerçi kanuni anlamda bir geçerliliği olduğunu sanmıyorum ama yinede davranış onurluydu.

Peki şimdi süreç nasıl işleyecek; Divan, yapılamayan kongrenin evraklarını sonuca bağlayarak Dernekler Masası İl Müdürlüğüne telsim edecek. Dernekler Müdürlüğüde üst yazıyla Sulh Hukuk Hakimliğine yazarak durumu bildirecek. Sulh Hukuk Hakimliği 3 Gün içinde Belki Camiayla görüşerek veya İl Valisine danışarak 3 kişiden oluşan bir Kayyum Heyeti atayacak. Bu Kayyum Heyeti tıkanan ve yönetimsiz kalan Diyarbakırsporun yeniden Genel kurula gidebilmesi için çalışmalarını yapacak ve 15 gün içerisinde kongreye gidecek. İbra edilmeyen borçlarla ilgili de Savcılık inceleme yaparak yapılan sözleşme ve ek sözleşemeleri, harcamaları tümüyle inceleyerek kanuni durumunu irdeleyecek bu soruşturma yürürtülürken ilgililerin ifadelerine başvuracak. Zaten 22 Şubatta Dernekler Masası Denetçileri ve Müfettişler kulübün bütün mali harcamalarını mercek altına alacaktı görünen o ki artık işleyiş Hukuki yönüylede birleştirilecek.

Peki bu işler olurken kulüp idaresi ve imza yetkisi ne olacak sorusunun cevabıda artık bundan sonra kimsenin Diyarbakırspor adına imza yetkisi kalmıyor, borçlanma veya iç transfer yapılamayacak Taki Kayyum heyeti yetkilendirilinceye kadar.

Bunlar yasal prosedür peki bizim beklentilerimiz ne;

Biz İl Valimiz ve Belediye Başkanımızdan artık bu takıma sahip çıkmalarını bekliyoruz. Nasıl? Para pul talep etmiyoruz yapılanma diyoruz. Önünün açılmasını talep ediyoruz. 3 yıl içerisinde kurumsal bir yapı ve bazı projelerin hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Yeni stad için tahsis edilen arazinin hızlandırılıp onunla birlikte tesisleşme ve kalıcı gelir kaynaklarının sağlanmasını istiyoruz. Bunun için Valilik ve Belediyeden bir komisyon kurulmasını ve proje masasının oluşturulmasını istiyoruz. Gelin bu takımın geleceğini kurtaralım diyoruz. Bunuda bu kente borcunuz olarak görün istiyoruz.

Bizim taleplerimiz bunlar ama öte yandan Diyarbakırspor'da alacağı olanlardanda artık bitme noktasına hatta belkide fesh olmaya doğru giden Diyarbakırspor'dan kimsenin bir şey alamayacağı aşikar o yüzden gelin Büyük bir bağış kampanyası başlatın en azından şunu gösterin bu kente biz Diyarbakırsporu paramızdan daha çok seviyoruz ve alacağımızı hibe ediyoruz. Bunu bu takıma gönül vermiş 20 Milyon insan sizlerden bekliyor. Yoksa yarın Diyarbakırspor adına yazılacak kitaplarda isimleriniz bu takımın yok olmasına sebep olan adamalar olarak yazılacak karar sizin. 

Bu yazı toplam 14419 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
SAYIN YILMAZ BaY
mezopotamya
sevgili yılmaz fırsat buldukça programlarını takip ediyorum.sizden ricam bi sonraki programızda neden b.şehir belediyesinin ve sayın osman baydemir bu takıma neden destek veremedikleri detaylı şekilde anlatmanızı rica ediyorum.
19 Mart 2011 Cumartesi 15:09
81.213.198.174
haydi bay
ali polat
haydi bahsi geçen kampanyanın ilk adımını abdurrahman yakut ikinci adımıda yılmaz bay atsın haydi haydi diyarbakırspor aşıkları haydi göreve........
18 Şubat 2011 Cuma 22:51
85.104.246.171
hadi bahsi geçen kampanyayı başlatın lütfen...
soner arı
bu kampanyayı sayın efsane başkan dr. abdurahman yakuttan ilk adımı atarak başlatmasını istiyoruz sayın başkanım sizden rica ediyoruz ilk adımı siz atın zaten efsanesin ilk adımı siz atarak hem büyük hemde efsane başkanın yanına bide unutulmazı ekle başkanım sen ilk adımı at bakalım kimler senin arkandan gerçekten diyarbakırspor sevdalısı olduğunu bu memleket görsün...bu memleket aşkına yap bunu başkanım yap...
17 Şubat 2011 Perşembe 22:10
83.66.175.91
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com