1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor Şapkasını Alıp Önüne Düşünmesi Lazım
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor Şapkasını Alıp Önüne Düşünmesi Lazım

A+A-

Diyarbakırspor dün kendi saha ve seyircisi önünde T.F.F 2. Lig 4. Grupta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu takımına mağlup olarak kupa'ya veda etti.

Diyarbakırspor yaşadığı ekonomik kriz içinde bu gruplara kalmaması hem maddi anlamda hemde prestij anlamda çok büyük bir kayıp oldu. Bilindiği üzere gruplara kalan takımlar 165.000 $ ve galibet başına 75.000 $ para kazanacaktı. Şimdi diyecekler ki Lig daha önemli evet  lig daha önemli ama gruplara kalmakta maddi anlamda klübümüze katkı sunacaktı.

Diyarbakırspor dün resmen gruplara kalmamak için büyük bir çaba sarfetti. Ziraat kupasında hemen hemen bütün takımlar ideal kadrosu ile çıktığı müsabakalarda  Diyarbakırspor yedek ağırlıklı bir kadro ile çıkması ne kadar mantıklı anlamış değilim. Gençlerbirliği müsabakasında çok iyi futbol oynayan Abdullah ÇETİN, Diallo ve Kaptan Barış ATAŞ niçin bu müsabaka forma şansı bulmadı.  Yağan yağıştan dolayı saha zemini kaygandı. 90 dakika boyunca futbolcularımız ceza sahası dışında isabetli bir vuruş yapmadı. Eren ŞEN diye bir oyuncumuz var tam evlere şenlik piyangodan mı çıktı anlamıyorum. Resmen rakip takım adına hareket ediyordu. Aldığı bütün topları olumsuz kullandı. Ayrıa saha içinde bulunan Diyarbakırsporlu futbolcular gol atmak için resmen "BENCİLLİK" yarışmasına girmişti. Rakip takım Tarsus İdman Yurdu haddini bilerek futbol oynadı ve Diyarbakırspor'u kupa dışına itti.Futbolcu ve teknik heyetin dikkatleri çekilmeli. Diyarbakırspor Klübünde hiç kimse istediği gibi at koşturamaz. En önemlisi hiç kimse Diyarbakırspor taraftarını üzmeye hakkı yoktur.Yönetim özellikle sportif anlamda bir çok konuda  pasif kaldığını görüyorum. Çetin SÜMER başkan çok iyi niyetli olabilir ama elini artık masaya vurmanın zamanı geldi ve geçiyor. Başkanım artık bu başı boşluğa bu disiplinsizliğe bir son verin.Yaşanan maddi kriz'den dolayı yaptığım bazı araştırmalar sonucunda Diyarbakırspor'da oynayan yabancıların ödemelerin yapılmadığı ve serbest kaldıklarını öğrendim. Bu futbolcular federasyon'a başvurdukları an serbest kalabilirler.Geçen sezon Diyarbakırspor takımı şampiyon olurken futbolculara 34. maç başı ve transfer taksitlerinin ödemesini yapamadı. Ama geçen sezon taraftarı ile bütünleşen ve en önemlisi futboldan anlayan bir yönetim vardı.Bir diğer önemli  konu Diyarbakırspor  taraftarıdır. Taraftar sezon başından beri gelmediği deplasman kalmadı, kah geldi başı kırıldı veya kolu kırıldı, kah geldi istenmeyen hakaretlere maruz kaldı, kah geldi Adana'da yolda mahsur kaldı, biletleri fahiş rakamlar ile satışa sunuldu ama taraftar yine biletini alarak takımını destekledi. Dünde havanın soğuk olmasına rağmen taraftarlarımız en iyi şekilde takımımızı destekledi.

Fenerbahçe müsabakası dışında Diyarbakırspor taraftarına hiç bir kimsenin  bir tek olumsuz şey söylemesini kabul etmem. Bir takım taraftarı ile vardır. Müsabaka sonrasında Taraftarlarımızın "YÖNETİM İSTİFA" demesi bence çok yerinde bir tepki idi.Başta Diyarbakırspor Yönetimi, Teknik Heyet ve Futbolcular dün Diyarbakırspor taraftarının verdiği mesajı iyi anlamaları lazım.Önümüzde pazar günü zorlu Gaziantepspor deplasmanı var. Bu futbol felsefesi ile Gaziantepspor karşısına çıkarsak hüsrana uğrarız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT