1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor JET'leniyor mu?
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor JET'leniyor mu?

A+A-

Haftaya umutlu başlayan Diyarbakırspor, Gençlerbirliği karşısında maalesef bu umudunu Ankara sokaklarına bıraktı.

Süper Lig'de barınabilme mücadelesi veren  Diyarbakırspor'un bugünkü tablosuna baktığımızda 27 maçta 5 galibiyet, 9 beraberlik, 13 mağlubiyet almışız, 22 gol atmış ve 38 gol yemişiz. Ankaraspor'u saymazsak Denizlispor'dan sonra en az gol atan ikinci takımız. Bu beş galibiyetten birisi oynamadan kazandığımız Ankaraspor maçı. Tablo bu. Panik yapmayalım, endişe etmeyelim, tenkit etmeyelim, eleştirmeyelim Peki ne yapalım? Başkan Çetin Sümer ve yönetim elinden geleni yapıyorsa. Arıza nerede? İyi niyetle şunu söyleyebilirim; Bu gerçekler karşısında yorumu kamuoyuna bırakıyorum.


 Biz dönelim Diyarbakırspor'un asıl sorununa her şeyden önce içeride olup bitenler ve aldığım duyumlara göre durum son derece karışık. Yönetimde sıkıntı had safhada. İddia ediyorum bir hafta sonra yönetim kurulundan bazı kişiler istifa edecekler. Hemde Fadıl Akgündüzün ekibinin içinde yer aldığı için. Sorun çözülecek mi koca bir HAYIR çünkü sorun sadece Akgündüz olayı değil…


Hani deniliyordu içimizdeki İrlandalıları bulmak lazım diye, mesele aynen o…
Şimdi gelelim atanma ile yönetimi ele geçirme veya yönetim oluşturma olayına. Malumunuz Çetin Sümer her konuşmasında ATAMA ile geldim diyordu.  İşte tamda bugünler de ufukta yeni bir atama daha görünüyor.  Yani üçlü kararname için Ankara'da yoğun olarak uğraşanlar var buda böyle biline…


Diyarbakırlıların malumudur. Diyarbakırspor'un kötü gidişatında hemen hortlayan birileri ortaya çıkar. Bunu geçmişte de yaşadık, bugünde öyle.  

Gelelim zurnanın son deliğine, Jet lakaplı Fadıl Akgündüz, Diyarbakırspor kulübüne başkan olmayı kafaya koymuş. Bu iş için yoğun bir çaba içerisine girdiğini anlatmama gerek yok sanırım. Siirtspor'un başına geçmişti, orası tatmin etmedi, geçtiğimiz gün resmi olarak orayı da bıraktı. Şimdi yeni hedef, dersimiz Diyarbakırspor, Maşallah bu iş için kolları erken sıvadı ve  her türlü yolu deniyor.

İşin nasıl olacağını da öğrenmiş, bu konuda kendisine çok iyi referanslar verilmiş. Akıl hocaları çok iyi çalışıyor.. Haliyle ilk iş olarak nereden başlaması gerektiğini de çok iyi öğrenmiş. Özellikle devlet takımı gibi görünen Diyarbakırspor için ilk olarak siyasilerin kapısını aşındırdı. Çalışmaları ise son sürat devam ediyor. Ankara'da bu hazırlıklar sürerken,  kulüp içinden ve  dışından 4 kişiyle çekirdek kadrosunu kuran Akgündüz'ün hayali Diyarbakırspor'a başkan olmak.  İşte Diyarbakırspor gecesinde verilen paraların akabinde Gençlerbirliği maçı öncesi gönderilen 60 bin TL'lik prim. Geçtiğimiz hafta 3. kez Başbakan ile bir araya gelen bir Fadıl Akgündüz klasiği izliyoruz.  Yani atanma işi muhtemelen tamam gibi…Yahu Diyarbakırlı hiç kimse kalmadı mı hiç mi Diyarbakırlı iş adamı yok Siirt'li Fadıl Bey Diyarbakırspor'a başkan olmak için çaba harcıyor. İnşallah Jet Fadıl da ATAMA ile gelmez.


Tabi Jet Fadıl başkan olduktan sonra stadyumun taşınması gündeme gelecek. Nereye mi şuan stadyumun bulunduğu alanı alıp şehir dışında stadyum yaptırmak koşulu ile alacak.  Bu işlerin altından çok şeyler çıkacak, bu konuyla ilgili daha somut ve cüretkar bir takım gelişmleri de ilerde hepberaber göreceğiz.
 
Diyarbakırspor'un Süper Lig'te olduğunu hala kentimizin bazı yaşayanları farkında değil. Üzülerek belirtmek gerekir ki, halen bu değeri farkedemiyorlar. Şunu kesin olarak bilmenizi isterim, kaybedilen bir şeyi tekrar elde etmek kolay olmuyor. Bazen mucizeler gerektiriyor. İşte bu mucizelere fırsat vermemek için Diyarbakırspor'un ve kentin dinamiklerinin artık bir şekilde  uyanması gerekir.  Diyarbakırspor'un Süper Lig'te yoluna devam etmesi kent için çok çok önemli. Gelin eteğimizdeki taşları dökelim. Herşeyi bir kenara koyalım. Diyarbakırspor'un Süper Lig'te kalmasını sağlayalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum