24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır17 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,259
  %-0.18
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


Diyarbakırspor İçin Pratikte İnsiyatif Alın

02 Ocak 2012 Pazartesi 12:14

Nurullah Edemen başkanlığındaki Diyarbakırspor yönetim Kurulu kanımca Erdemli bir karar alarak Diyarbakırsporun önünü açacak zemini oluşturmak adına Olağanüstü Kongre kararı aldı.Tebrik etmemek elde değil,Diyarbakırsporun sorunlarından arındırılması ve çözüm yollarını açacak iradenin oluşması adına aldıkları karar Diyarbakırsporu sevme adına önemliydi.

Kongre kararının alınmasının akabinde; Diyarbakırspor'un durumuna üzülen ve çaba gösterip bir oluşumun etrafında yer almak isteyen ,çözümden yana tavır takınan iş adamı Aziz Elaldı'dan kulübün kurtulması için herkesi güçbirliği yapmaya çağıran bir açıklama geldi.

Aziz Elaldı Diyarbakır da iş hayatına devam eden başarılı bir iş adamı.Tribünde yıllarca Diyarbakırsporu desteklediğimiz iyi bir Diyarbakırspor'lu.Büyükşehir Belediyespor'da da bir dönem yöneticilik yaptı,herkesin sevdiği,takdir ettiği bir isim.Olumsuz bir takım işlerin içine girmemesi,iş hayatındaki saygınlığı ve itibar görmesi ise her şeyden önemlisi maneviyatta kendine artılar kazandırmasına yol açmış bir isim.

Çocukluk yıllarından tanıştığım,Aziz Elaldı ile şahsım iki kez görüştüm.Biri telefonla,biride gazeteci arkadaşlarımla  beraber yüz yüze.

İki görüşmemizde de Aziz Bey'in dedikleri hep aynı.Hep sorunların çözümü,hep Diyarbakırspor'un tekrar ayağa kalkması,hep iş başına gelecek olan bir oluşumun yönetim şekliyle ilgili söylemlerde bulundu.Gayet samimi,gayet ciddi,gayet objektif bir bakış açısıyla sorunları irdeleyip,çözüm önerilerinide belirterek.

Kendisinin Başkanlık yapma gibi bir niyeti yok.Asla reklam için ortaya çıkmış biride değil,sadece camianın itibar görmüş ,bilgi ve birikimiyle,mesaisiyle,maddi olarak katkısıyla bu işe soyunacak kişilerden oluşacak bir konsesyumda her türlü katkıyı yapıp çalışmak istiyor. Yaptığımız görüşmelerde bize açıkça belirtti.Yönetime adayım,başkanlığa talibim demiyor. Zaten bu süreçte bu iddia ile yola çıkmanın yanlışlığına değinip. Kişisel çıkar ve hırs peşinde koşmamanın altını özellikle çiziyor.

Diyarbakırspor'un bu kentin markası olduğu. Bu markanın bugün hak ettiği yerde olmadığının, Şehirde Diyarbakırspor heyecanının bitme noktasına geldiğini. Ama bu memlekette Diyarbakırspor'u ayağa kaldıracak güç olduğunu. Bunun için kendi başına göre hareket etmeyip güçlerini birleştirmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Geniş konsesyumlu,herkesin destek verdiği,sadece Diyarbakırspor'u ayağa kaldırmayı amaçlayan bir yapının oluşturulması gerektiğini,Bunu yapabilecek iş adamlarının fazlasıyla olduğunu. Bu şehirde para kazanan herkesi sorumluluk almaya davet ettiğini,ve kendisininde maddi ve manevi olarak her türlü fedakarlığı yapmak üzere kendi işa adamı arkadaşlarını da bu işe katarak böyle bir yönetime girip elini taşın altına sokmaya hazır olduğunu,Hiç Kimsenin tek başına 5-6 milyon TL veremeyeceğini ama 30-40 kişi bu parayı rahatlıkla karşılayacağını. Böyle bir yönetimin heyecanıda beraberinde getireceğini ve kulübü ayağa kaldırıracağını söylüyor.

Kendisine katılmamak elde değil,bir kıvılcım olmak adına Ateşi hep beraber yakalım dercesine destek bekleyen bu isme camiamızın önemli işadamlarının katkısının olmasını bekliyorum.

Ortak bir akıl ve ortak bir çabayla,Etkili bir organizasyonla yeni yönetime girmek ve sorunları çözmek adına bu konsensüs oluşturulmalı.

Hep susup,kıyıda köşede konuşma devrinin kapanması ve iş yapmanın vaktinin geldiği anlaşılmalı camianın tüm dinamikleri tarafından.

Biz basın olarak bu yönde çabalarda bulunmak için bazı şeylerde ön ayak olmaya çalışıyoruz bir kaç arkadaşımızla beraber.fakat bu işi asıl çözecek olanlar bu işe gönül bağı ile bağlı olan ve bu oluşumda yer almak isteyenlerdir.

Bu oluşumda yer almak isteyen iş adamları birbirleriyle iletişime geçebilirler,bizler ise onları birbirleriyle buluşturma görevini memnuniyetle yaparız.Bu bir canlı yayın olabilir,bu bir organizasyon olabilir her türlüsüne açık olmalıyız.çünkü ortak hedef Diyarbakırspor'u tekrardan ayağa kaldırmak,acil sorunlarına çare olmak ise bu uğurda çabalamama gibi bir lüksümüz yok,bunun bilincindeyiz.

Sayın Edemen kongre kararı alarak bu oluşumlara yol açtı.Aziz Elaldı açıklamaları ile bu oluşumun oluşması için bir kıvılcım oldu,Ateşi yakmak camianın ileri gelenlerine kaldı.

Şimdi Diyarbakırspor İçin Pratikte İnsiyatif Almanın vakti,Haydi o zaman geç olmadan göreve!

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 14593 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com