24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Diyarbakırspor için Karar Günü

21 Şubat 2012 Salı 22:00

26 Şubatta Atatürk stadyumunda Diyarbakırspor için ligde kalmak yada havlu atmak anlamında şampiyonluk maçı kadar önemli bir maç oynanacak. Bu maçtan çıkacak sonuçla Diyarbakırsporun ligdeki kaderi tayin edilecek. Beraberlik yada mağlubiyet bizim için büyük oranda lige veda anlamına gelecek. Galibiyette ise umutlarımızı daha sağlam bir şekilde önümüzdeki haftalara taşıyacağız. Yani bu kadar önemli bir maç. Yani bu takımın formasını giyen futbolcuya onu yöneten yöneticiye onu destekleyen taraftara ve kısacası herkese düşen sorumluluklar var. Ve eğer bir zafer elde edilecekse bu beklemekle olmaz bunun için inanmak, çaba göstermek ve gereklerini yerine getirmek mecburiyeti vardır.

Ben Futbolcularımızın bu maçın ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarına inanıyorum. Kendilerine bu hafta içinde çok iyi bakacaklarını çok iyi hazırlanacaklarına inanıyorum. Geçmişte yaşanan kötü sonuçları unutup sadece bu maçı düşüneceklerini ve motivasyonlarının en üst düzeyde olacağına inancım sonsuz. Çünkü giydikleri formanın yere düşmemesi için var güçleriyle savaşıp onurlarını ve Milyonlarca taraftarı olan Diyarbakırspor bayrağını ayakta tutmak için yüreklerini ortaya koyacaklarına inancım tam.

Yönetiminde bu maç için iyi hazırlanması gerekiyor. Gerek motivasyon için bütün imkanlarını seferber etmek gerekse kazanmak için lazım olan ortamı hazırlamak da onlara düşüyor.

Bunlardan bazılarına akıl vermek değil ancak yardımcı olmak adına değinmek istiyorum.

Bu Maça özel bir prim belirlenmesi ve hemen maçtan sonra ödeme sözü.

Maç Bilet fiyatını 1 Tl'ye çekilip taraftarların maça gelmesini sağlamak.

Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçerek Her okuldan 100 Öğrenciyi Öğretmenleri nezaretinde Maraton tribüne yerleştirmek için girişim.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna üye olan kulüp sporcu ve yöneticilerinin bu maça gelmelerini sağlamak.

Taraftar dernekleriyle iletişime geçip hafta içerisinde şehir içi organizasyonlarıyla taraftarları maça davet etmek.

Eski kulüp yöneticileri ve İşadamlarına isme özel yazılmış davetiye ile maça davet.

Taraftar Dernekleri Hafta içi antrenmanlara giderek oyunculara önceki yıllarda yapılan organizasyonlarla Tatlı ikramı, Meşale ve tezahüratlarla motive etmek.

Herşeyden önemlisi Artık stadyuma gelmeyen Diyarbakırspor taraftarlarının Bayrak, Forma ve Atkılarını alıp bu önemli maçta stadyumdaki yerlerini alamalarının vaktinin geldiğine inanıyorum. 

Bütün basın yayın gereçleriyle her gün gazetelerimizde ve internet sitelerimzde bu maçın önemiyle ilgili haberler yapmalıyız.

Yani sözün özü şuki; birbirine küskün, kırgın olan herkes bu hafta herşeyi bir kenara bırakarak bu maça ve galibiyete şartlanmalı. Herkes elinden geleni yapmalı bir tarafından tutmalı ki anlamı olsun, amacına ulaşsın. Ve inancım gereğini yerine getirirsek sonuç bizim için iyi olacaktır. Bu pazar bizim için karar günü ya Tarih kitaplarında mazimizle övünürüz yada yarınların yeni destanlarını hep birlikte yeniden yazarız.

Son olarak Geçen hafta Spor Extraya konuk olan değerli Başkanımız Abdurrahman Yakut'a Gerek programa katılımından dolayı gerekse SMS Kampanyasına vermiş olduğu 2000 SMS lik destekten dolayı hem kendi adıma hemde programa gönderilen Binlerce SMS adına teşekkür ediyorum.

Arıca Başkan Yakut'un çağrısı üzerine Diyarbakırspor SMS Kampanyasına Katkılarından dolayı

Salih Akçadağ'a, Mahsun Akbulut'a, Hakan Buğdaycı'ya, Remzi Öcal'a, Nihat Bulculgan'a, İsmet Yılmaz'a, Zeynel Yüce'ye, Sedat Bayhan'a, Saim Bayhan'a, Hayrettin Aslan'a, Selehaddin Gönül'e, Kürşat ve Selçuk Oral'a, Bedirhan Koyun'a, Nedim Şimşek'e

ve 65 Bin Dolarlık alacağını hibe edip 1000 SMS katkıda bulunan Felet Hevedanlı'ya,

60 Bin Tl alacağını hibe eden Aziz Gölcük'e  ve Şanlurfa deplasmanında takımını yanlız bırakmayan cefakar taraftara teşekkür ediyorum.

Sevgi fedekarlık ister, Emek ister...

 

  

Bu yazı toplam 15008 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com