27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,049
  %1.23
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
M.Yılmaz BAY


Diyarbakırspor için Güneş Batıyormu

17 Haziran 2011 Cuma 16:23

"Bir kentte küçük Adamların Büyük Gölgeleri oluşuyorsa artık orada güneş batıyor demektir."

Öyle bir hal aldıki Diyarbakır hemen hemen her konuda herkes bir şeyler biliyor ve konuşuyor. Neye ve neden hizmet ettiğini bilmeden bilgi sahibi olmadan fikir yürüten, Herhangi bir geçmişi ve birikimi olmadan değişik makam ve mevkilere bende adayım diyenlerlerden belli oluyor. Bu durum sadece Diyarbakırspor için değil Milletvekilliği seçimlerinde Aday adayı olanlar içinde böyle, tribünden gelip Başkanlığa, gazeteciliğe soyunanlar içinde böyle. Kısacası her alanda kendimizi aşmışızda aşmışız. Peki sonuç ne; aslında ortada hiç bir işi adam gibi yapamıyoruz. Ne kentin takımına sahip çıkabiliyoruz ne memleketi bir adım ileriye götürebiliyoruz. Yani gölgeler sahiplerini aşmış, sanal bir şişkinlik, yani güneş battı batacak.

Diyarbakırspor konusuna baktığımız zaman durum hiç de farklı değil. Daha öncede dediğimiz gibi Futbolun F sinden anlamayan adamlar gelip bu takımı ne hallere koydu gördük o kadar iş icat olurken bu kişilerle kol kola dolaşanlar ve sessiz kalanlar şimdi ortalarda dolaşıp konuşma hakkına sahip olduklarını sanıyorlar. Ama şunu unutmasınlar ki bu takımın bu durumda olmasına bu hale getirenler kadar onlarında suçu var.

ASKF Diyarbakırspor'a aday olduklarını ve bunun için listelerinin hazır olduğunu belirtiyor. Amaçlarını sorduğumuz zaman takımın kapanmaması için gerekeni yapıyoruz diyorlar. Niyet kapanmaması ise iyi ancak ASKF ve onun gibi spor taban biriliklerinin asli görevi kentin dinamiklerini harekete geçirerek sivil bir baskı yaratarak çözüm aramaktır. Gerek Valiliğe gerekse Belediyeye ve ilgili kurumları Diyarbakırsorun çözümsüzlüğü yolunda çareler aramaktır. ASKF başkanı Valilikle bir görüşme yapmış ve kulübün kapanmaması için ne gerekiyorsa yapın yanıtını almış. İşte bu ne gerekiyorsa yapın cevabının bir çözümü varsa oda sayın Valimizdir. Diyarbakırlı işadamlarını Diyarbakırspora yakın olan isimleri bir araya çağırarak bir birliktelik sağlaması 30 kişiden oluşan bir oluşumla Diyarbakırspor'a bir yönetim oluşturması ve tıkanıklık için çözüm arayışları ne gerekiyorsa yapın söyleminin asıl gereğidir.

22 Hazirana kadar rapor açıklanır veya açıklanmaz ancak Diyarbakırspor için önemli olan isimlerin artık harekete geçmesi gerekiyor. Bu takıma bir çözüm üretmeleri ve kolları sıvamaları gerekiyor. Biz Diyarbakırspor taraftarlarının beklentisi bu camianın güvenini sağlamış isimlerin her platformda Diyarbakırspora maddi manevi destek veren isimlerin çıkıp ortaya olaya müdahil olmaları ve mevcut imkanlar doğrultusunda bir yönetim oluşturmaları dileğimizdir.

Şayet 22 Hazirana kadar ki yönetim oluşmadığı takdirde Divan tarafından Dernekler Masasına oradanda Sulh Hukuk Hakimliğine ve nihayi kararda Hakim tarafından verileceği düşünülürse bu kent tarafından bir şey yapılmadığı takdirde Doğru yanlış ASKF'nin bu kulübü kapanmaması için almasından doğal bir şeyde yoktur.

Denetleme raporlarının açıklanmasıyla ilgili Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Cuma İçten Derenekler Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçeceklerini ve gereğini yapacaklarını söylemişlerdi öyleki gerekli telefon ve irtibata geçilecek kişileri ilettik ve sayın vekillerimizden bu işin gecikmesi Diyarbakırın yok oluşu anlamına geleceiğini bilmeleri bunu içinde acil müdahale etmelerini rica ediyoruz.

Son olarak şunu ifade etmeliyim ki benim için bir ağabey olarak bir büyük olarak çok saygı duyduğum eski başkanlarımızdan Sayın Mücahit Can'ın 14 Haziranda kaleme aldığı yazısındaki tespitlerine katıldığımı ve çağrısını desteklediğimi bunun içinde bu çağrıya ses verilmesinin gerektiğini belirtmek isterim. Saygılarımla.

Bu yazı toplam 7219 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com