1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakırspor için bir umut daha…
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor için bir umut daha…

A+A-

Milletvekili ve eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün Diyarbakırspor için yaptığı İstanbul Belediye Spor isim hakkını kullanması teklifi Diyarbakır'da büyük heyecan yarattı.  
 

Hakan Şükür ne söylemişti ?
 

Milletvekili Şükür, “İstanbul BŞB'nin seyircisi yok, Diyarbakır'ın ise süper ligde takımı yok” fikrinden hareket ederek önerisini henüz parti yönetimine açmadığını, “Bölgeler arası ayrımın ortadan kaldırılıp kaynaşmayı sağlamak açısından dikkate değer bir fikir olduğunu” düşündüğünü söylemişti. “Ancak bunun teknik hukuki alt yapısı konusunda iyi çalışılması gerekiyor. Ben de çalışacağım. Federasyon nezdinde de konuyu takip edeceğim. Eğer mümkün olursa ciddi olarak da gündeme getirebilirim” ifadelerini kullanmıştı.
 

www.diyarinsesi.org ile spor camiası, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün, Diyarbakırspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un (İBB) isim hakkıyla Süper Lig'e taşınması fikrine tam destek verdi.
 

Haberin Diyarbakır gündeminde il sırayı almasından sonra peşpeşe açıklamalar yapıldı. Diyarbakır'ın eski kalbur üstü yöneticileri duruma inanılmaz destek verdiler. Haberleri an be an takip eden Spor koordinatörümüz Yılmaz Börükoçin'i, Celal Güney'i ve Faruk Şimşek'i ve değerli editörümüz Zuhal Güney'i cani gönülden tebrik ediyorum.
 

Eski yöneticilerin açıklamalarına biraz dikkat çekmek istiyorum.
 

Diyarbakırspor Kulübü eski yöneticisi Bedirhan Akyol, böyle bir önerinin gerçekleşmesi halinde Diyarbakırspor'un geleceğine yönelik olumlu bir gelişme olacağını  ifade etti. Ve barışın konuşulduğu şu günlerde böyle bir önerinin barışa da katkı sunacağını altını çizdi.

Aynı zamanda AK Parti İl Başkan Yardımcısı olan Bedirhan Akyol, Diyarbakırspor sorununun sadece girişimlerle kalmaması ise Başbakan'ın desteğiyle çözüleceğini belirterek,'' Önümüzdeki günlerde Diyarbakırspor'la ilgili hazırlamış olduğum bir dosyayı da Sayın Başbakanımız'a bizzat sunacağım'' dedi.

 

Yeşil Kırmızılı takıma şampiyonluk kazandıran Diyarbakırspor Kulüp eski Başkanı Abdurrahman Yakut ise hükümetin şiddetin sona ermesi için hayata geçirmeye başladığı çözüm sürecinin bölgeye büyük katkı sunacağını belirterek, siyasi desteklerin yanı sıra spor alanındaki gelişmelerin de süreci destekleyeceğine inandığını bu düşüncenin uygulanırlığının çözüm sürecine büyük katkı sunacağını söyledi.

Diyarbakırspor Kulübü eski Futbol Şube Sorumlusu Şahap  Akçadağ, milletvekili Şükür'ün açıklamalarına destek verdiklerini yaptığı Kürtçe Spas yani teşekkür ederek,'' Tabi futbolda dün yok futbolda bugün var. Biz artık dünle ilgili insanları yargılayacağımıza, geçmişte yaşanılanlardan ders alarak Diyarbakırspor'u tekrar süper ligde görmek adına bir formül bir zemin oluşacaksa bu diyarbakırspor için tarihi bir fırsattır''dedi.

 

Umarım önerinin gerçekleşmesi için herkes destek sunar. Bu fikir kesinlikle uygulamaya konulmalıdır…

Asıl önemli olan Diyarbakırspor'u kurtaracak olan anahtar kelimeler samimiyet,şahsi çıkarlar peşinde koşmamak ile herkesin elini taşın altına koymasıdır.

 

Bakın İzmir'e ! köklü kulüpler Altay, Göztepe, Karşıyaka ve İzmirspor hep super ligde yer almış takımlar kaç yıldır İzmir'in 1 kulübü bile yok süper lig de  yukarıda saydığım kültürün eksik olması nedeniyle istedikleri yerlerde değiller. Böyle bir hak verilecekse oraya, İzmir'e de vereceksin ya da otomatikman Karşıyaka'yı da Göztepe'yi de Altay'ı da alacaksın…
 

Hakan Şükür'ü doğup büyüdüğü ve parasızlıktan 3.lige düşen Sakaryaspor yerine Diyarbakırspor ile ilgilenmesi nedeniyle ben özellikle teşekkür ediyorum.
Ancak Futbol Federasyonu bu durumun mevzuata uygunluğu için herhalde bir görüş bildirecektir. Basın haberlerinden bunun mümkün olamayacağı belirtiliyor.
Ancak bir ilin başarısında bu tür desteklerin yanında ilin kendi kaynaklarının da elbirliği içinde tam destek sunması gerekiyor. Ben de Diyarbakırspor için en önemli husus bu…

 

Maalesef geçmişte Diyarbakırspor yöneticilerinin bu konuda sınıfta kaldığını ve Diyarbakır STK ile spor camiasının gereken destekten yoksun bıraktığını yaşadık.
Umarız ki gelecek seneler Diyarbakırspor için umut olur ve istediği yere gelir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT