22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir12 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


Diyarbakırspor Hep Var Olmalı

27 Aralık 2011 Salı 20:20

Sizde biliyorsunuzki insan zihni karmaşıklığı sevmez!

İnsanları aslı astarı olmayan bilgi bombardımanına tutmak yerine,açık,net,doğru,basit ve anlaşılır bir şekilde gelişmeleri akil bir insan aklıyla yorumlayıp ne gibi gelişmelerin olacağını kestirip sonuca vararak o yönde gündemi takip ederek sorumlu olduğunuz Diyarbakırspor camiasına ve taraftarlarına haberlerinizi vermek durumundasınız.

Bunları yapar iken de Diyarbakırspor'un menfaatini her şeyin üstünde gözeterek yapmamızın da olmazsa olmaz bir kriter olduğunun sanırım altını çizmeye gerek yok.

Of spor maçından önce ve sonra yaşananlar inanın beni hiç yanıltmadı.Aldığım duyumlar ve son gelişmeler bazı konularda çatırdamaların olacağı yönündeydi.Bunları sitemiz Diyarinsesi.org'da kaleme aldık.

Diyarbakırspor Yönetim Kurulunun Of spor maçı öncesi futbolcular ile bir görüşme yapıp futbolculardan kafalarının rahat olmasını istedikleri,yönetim kurulu olarak kendilerini başarısız gördüklerini ve Yönetim kurulu olarak istifa etseler bile futbolcuların klüpten hiçbir alacaklarının kalmayacağının sözünü verdiklerini dün öğrenmiştik.

Ofspor mağlubiyetinden sonra futbolcuların tribünlere çağrılması ,futbolcuların buna kayıtsız kalarak tribünlere gelmeyişleri ve maç sonrası taraftarlara bazı futbolcuların el kol hareketi yapmasını sebep gösteren taraftarların takıma tepki göstermesi,akabinde dün klüp tarafından resmi olarak açıklanan ve futbolculara başarısız sonuçlar ve disiplinsiz davranışlar neden gösterilerek kesilen yüklü para cezaları,Ayrıca Konya Torku Şekerspor mağlubiyetinden ötürü maç listesinde yer alan tüm futbolculara kesilen adam başı 2000 tl'lik ekstra para cezasının yine dün resmi olarak işleme konulması,Yine aldığımız bilgilere göre ara hazırlık dönemi kampının iptal edileceği bilgisi ve transfer önündeki engellerin kaldırılamaması Yönetim Kurulu istifa mı edecek sorularının kafalarda yer etmesine yol açmıştı zaten.

Gazeteci arkadaşım Burhan Gül ile beraber son gelişmeler ve yaşananları yorumladığımızda görüyorduk ki bazı şeyler hiç te masumene bir şekilde gelişmiyordu. Diyarbakırspor'un yaşadığı çalkantılı dönem,klübün transfer yasağını çözememesi ve takımın ligdeki konumunu göz önüne alan Yönetim Kurulunun görevi bırakma yönünde eğilimi olduğu ve her an ani bir kararla Yönetim Kurulunun istifa edebileceği adeta kendini belli ediyordu.

Kısacası bugün Diyarbakırspor Klübü Yönetim kurulunun kongre kararı alması benim açımdan sürpriz olmadı ve alınan kararın şu aşamada Diyarbakırspor için isabetli olduğuna inanıyorum. Neden isabetli?

Çünkü klüpte gerçekten bir kan değişikliğine gidilmesine inananlardanım.

Klübün ekonomik sorunlarının ötesinde Klübün liglerde devam etmesi adına vede bu yıl ligde kalması adına TFF üzerinde temliği bulunan alacaklıların alacağının uzlaşma yoluna gidilerek haledilmesi ve klübün önündeki transfere engel borçların kaldırılıp transfer izninin klüp tarafına verilmesi şu aşamada en önemli konu.

İşin bi diğer yönüde UEFA tarafından klübe verilen transfer yapma yasağı o da ayrı bir muamma.

Yönetim Kurulu Klübün Önünü Açtı

Klüp Yönetimi transfer önündeki engelleri kaldıramayacağının kesin olarak farkına varınca bu kararı aldılar.

Diyarbakırspor'un önünü açmak adına bu karar ve karar zamanı çok isabetli ve bu yönden Yönetim Kurulu Başkanı Nurulah Edemen ve yönetimine teşekkür ederim klübün önünü açtıkları için.

Bu aşamadan sonra Kongre süreci başlayacak haliyle.

Ortada dolaşan birkaç isim var, şimdiden söyleyeyim bu isimler her sezon tam da bu vakitlerde ortaya çıkan şahıslar,güvenim yok ve tamamen Diyarbakırspor üzerinden reklam amaçlı gündeme getirilen isimler olarak görüyorum bu isimleri. Bu isimler gelecekse hiç gerek yok,Nurullah Edemen yönetimi devam etsin en azından macera aramayalım ve zaman kaybı olmasın derim ben.

Sadece klüp idare edilecekse mevcut sorunlara çözüm bulunmayacaksa zaten başta bir yönetim vardı bırakın öyle kalsın derim.

Diyarbakırspor'un mevcut kangren haline gelmiş sorunlarına neşter vurabilecek güçlü bir yönetimin gelmesi Diyarbakırspor'un önünü açacaktır.

Klübün markalaşması ve büyük atılımlar içine girilmesi söylemlerden ziyade tamamen olumlu icraatlarla olacaktır. Klübün markalaşması,klübe ait stadyum (ki yapılacak) ile,klübe ait mülkler ve tesisler ile olacaktır.

Diğer taraftan klübün markalaşması ilk başta yönetimin markalaşması ve akabinde klübün oyuncularının,klübün teknik direktörünün ve klübün alt yönetim kadrolarının profesyonel olarak kadrolaşmasıylada doğru orantılıdır.

Siyasetten uzak bir yönetim,tamamen profesyonel spor yöneticilerinden oluşan bir kadro,ciddi altyapı tesisleri ve akar gelir getirecek projeler marka olmanızı sağlayacaktır.

Farklı olmak marka olmayı,marka olmakta başarıyı getirecektir

39 yaşında ve 31 yıldır bir fiil Diyarbakırsporu takip eden Bir Diyarbakırsporlu olarak görüşlerim budur.

Ünlü Diyarbakırlı şair Sezai Karakoç'un Şahdamar adlı şiirinde ki bir bölüm her zaman çok hoşuma gitmiştir ve adeta klübü bu şekilde sahiplenip bu anlayışla klübün peşinde oldum yıllarca desem yeridir.

''Biz inkar eder, inkarı severiz;

Bayram hediyenizi iade ederiz

Biz mahcup ve onurlu çocuklarız

Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız”

demişti üstad Karakoç…

Evet bu koşu daha çok sürecek,Diyarbakırspor hep var olacak ve bizlerde koşu bitsede koşan atlar misali hep bu takımla olacağız.

Her şeyin,ve her icraatın vede her oluşumun, Diyarbakırspor'un geleceğine yönelik olumlu katkıda bulunması temennilerimle.

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 14116 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com