1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Diyarbakırspor Emin Adımlarla...
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor Emin Adımlarla...

A+A-
Geçen hafta Arsinspor maçından sonra Diyarbakirspor yönetimi Hıdır Akbaş ile yollarını ayırarak takımın başına Fethi Çokkeser'i getirmişti. Bana göre yerinde, zamanında doğru bir hamle olduğunu daha önce ki yazımda da belirtmiştim.
 
Akbaş'tan sonra takımın başına getirilen isim olan Fethi Çokkeser hocamızı daha önce duydum desem yalan olur. Fakat ismi gündeme gelir gelmez, bende herkes gibi yaptığım araştırmada bu ligleri çok iyi tanıyan, gençlerle başarıyı yakalamayı seven, mücadeleci bir yapısı olduğunu öğrendik.
 
Takımın başında ilk maçına çıkan Çokkeser takıma gözle görülür bir hava getirdiği, hem sistem olarak, hem de mental anlamda değişiklikler olduğu göze ilk çarpan olumlu değişiklerdi.
 
Her zaman olduğu gibi bu maçta da takımının yanında olan Diyarbakirspor taraftarı maça yine yoğun ilgi gösterdi.  Azrailler gurubu maçtan önce Çokkeser'i tribüne çağırarak sevgi gösterisinde bulundular. Aynı zamanda yönetimimizde de olan tribün liderimiz Firat Güneş'te Çokkeser e çiçek vererek taraftarlar adına kendisine başarılar diledi.
 
Gelelim maça; bana göre sahaya sürülebilecek en ideal kadroydu.  
Maça  hızlı başlayan Diyarbakirspor  kapanan rakibini kendi sahasına hapsedip, sağlı-sollu etkili ataklar bulmasına rağmen  bir türlü aradığı golü bulamadi, ilk yarı golsüz sona erdi.
 
Açıkcası rakibin kapanması sonucu, golü bulamadıktan sonra, takımın 60. dakikaya kadar gol bulması gerekiyordu. Çünkü gol gelmedikçe rakip daha da konsantere olacak, Diyarbakırsporlu sporcular ise gittikçe sinirlenerek kondisyon ve motivasyon sorunu yaşayacaktı. 
 
İkinci yariya da etkili başlayan Diyarbakirsporumuz 1puan hedefi ile oynayan Ayvalikgücü karşısında taraftarin o muhteşem tezahürati altında adeta sahadaki  oyuncuları  daha da ateşleyerek beklenen o gol sonunda 57. dakika da. Serdar Karaduman'ın ayağından geldi. Diyarbakırspor beklediğimiz bir şekilde 68. dakikadan sonra sporcularda bir düşüş yaşanması gözlerden kaçmadı. Buna  rağmen rakibini deviren Diyarbakirspor yoluna emin adimlarla devam ediyor. Kondisyon sorununa acilen çözüm için Çokkeser hocamızlada görüştüm sorunu kendisininde gördüğünü buradan belirtmekte fayda var.
 
Maçtan sonra bir bayram havası vardı suporcular, taraftarlar, yönetim ve teknik heyet adeta bütünleştiler. Bu tablo karşısında duygulanmamak elde değil. Bu galibiyette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
 
Buradan Diyarbakır esnafına bir çağrıda bulunmak istiyorum, Diyarbakırspor hepimizin gelin hep birlikte sahip çıkalım ve bir şampiyonluk havası oluşturmak için bayrak asma kampanyasına katılalım ve o eski Diyarbakırspor ruhunu geri getirelim.
 
Diyarbakırspor  A.Ş. kulüp başkanı sayın Fevzi İlhanlı gerçekten hem yüreğini, hem de gövdesini ortaya koyarak  tek başına bu yükü taşıdığını defalarca yazmamıza rağmen malesef hiç kimseden bir destek görmedik.  Bakın bir konuya özellikle parmak basmak istiyorum, asla İlhanlı beni çok sevsin, ya da sevmesin diye bir uğraş içine girmem. Ne biliyorsam, takım için ne faydalı, ne zararlı, nerede yanlış var gördüğümü söylerim. Kimselere şirin görünmek için asla bildiğimden şaşmam. Bunu da herkes böyle bilsin. Tek beklentim bu kulübün selametidir, bunun dışındaki kimseyle de bir şahsi sorunum olamaz. 
 
Geçmişte Diyarbakirspor'u dilenci konumuna düşüren atanmışlara, seçilmişlere ve sivil toplum örgütleri'ne avuç açan o eski günler hepsi geçmişte kaldı. Bunu da iyi bilsinler ki bu takım kimseye asla avuç açmayacaktır. Bu takım halkın takımıdır ve hiçbir siyasi partinin maşasi olmadı ve olmayacaktır. Bir takım provakatif düşünceleri olanlar sakın yanımıza dahi uğramasın, çünkü insan eşekten bir kere düşer, bu dersler ve bu filme daha önce çok izlemiştik.
 
D.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR A CEZA
Geçen hafta oynanan Diyarbakir Büyükşehir Belediyespor ile MKE Ankaragücü maçında kendini bilmez 3 -5 kişi yüzünden (PFDK)profesyonel futbol disiplin kurulu tarafından 8. Bin TL para cezası verildi.
 
Buradan cezaya sebebiyet olanları  şiddetle, esefle  kınıyor ve lanetliyoruz. 
Diyarbakırspor u  ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'u sevmeyebilirsiniz ama hiç kimsenin de bu takımlara zarar vermeye hakkı yoktur. Bu takımlara zarar verenler karşılarında bizi bulacaklarını sakın unutmasınlar. Bir sözümde Belediyespor yöneticileri için,  şapkalarını önlerine koyup düşünmeleri gerekmektedir. Bana göre ağacın kurdu kendi dalındadır. Ne söylemek istediğimi anlayan anlar, suçsuz, günahsız insanların üstüne bu işi mal etmek asla sorunu çözmeyecektir. Bu konu üzerinde çok fazla durmanın da bir anlamı yok. Daha önce de söyledim bir kez daha yinelemek istiyorum, bir kaç yıl sonra bu kente 30-40 bin kişilik bir stad yapılacak, Büyükşehir öncelikle yönünü acilen tayin edip, önüne gerçekçi hedefler koymalıdır. Ya üst ligleri hedefleyecek ve sürekli kafaya oynayan güçlü bir yapı oluşracak, ya da liglerde orta sıra takımı hüviyetine devam edecektir. Diyarbakır insanı sürekli başarı ve kafaya oynayan ekipleri ister. Bunu da son bir söz olarak söyleyip bu haftaki yazımızında noktasını koyalım.
 
SAYGILARIMLA
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT