1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Diyarbakırspor böyle gitmez
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakırspor böyle gitmez

A+A-

Diyarbakırspor böyle gitmez

Türkcell Süper Ligde arka arkaya yenilgiler alarak geriye doğru inişe geçen Diyarbakırspor’da yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen yönetimin, gerek iyileştirme ve gerekse istifa konusunda herhangi bir teşebbüste bulunmaması yeşil- kırmızılı renklere gönül veren taraftarları kara kara düşündürmeye başladı.

Yazarlar istifaya davet etti

Kentin milletvekillerinin de artık duyarsız kaldığı Diyarbakırspor’un çıktığı hemen her maçta yenilmesi nedeniyle 5- 6 hafta önce çok geride bulunan bazı takımların da yeşil- kırmızılıları yakalamasına neden oldu. Takımı aldıkları günden beri kulübün iyileştirilmesi yolunda gözle görülecek bir iyileştirme yapamayan yönetimin, kötü gidişe rağmen ısrarla kulübü yönetmeye devam etme gayreti içerisinde olmaları ise, sonunda bu kentin hakkını her fırsatta savunan Diyarbakırlı spor yazarlarının da canına tak etti. Öyle ki, Diyarbakırlı yazarlar da bu gün çeşitli sitelerde Diyarbakırspor yönetimini dolaylı yolarda istifaya davet etti.

Altyapı komedisi

Kongre gününde altyapı ile ilgili projelerini anlatan mevcut yönetimin oluşturduğu altyapıda nelerin döndüğü kamuoyunda,”Bunlar bir altyapıyı düzeltemiyorlar, Diyarbakırspor’u nasıl yönetsinler?” şeklinde söylemlere neden olurken, yine mevcut yönetimin şimdilik görevi sürdürmede ısrar etmesi, kanımca kulübü sonu olmayan bir uçuruma sürüklemekten başka bir şey değildir.

Böyle gitmez…

Diyarbakırspor’da arka arkaya alınan yenilgiler yüzünden bir süre önce kulübe talip olduğunu açıklayan İlhanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi İlhanlı’nın da yakın çevresine,”Bunlar takımı batırıp çekilirse bile, artık bu takımı ben de kurtaramam” dediği kaydediliyor. Bu da kulüp açısından ayrı bir vahim durum… Şahsen bu takımın daha fazla zarar görmeden mevcut yönetimin kulübü çok yönlü iyileştirmesi veya da çekip gitmelerinden yanayım. Zira bu kulüp Diyarbakırspor’dur ve böyle gitmez…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT