1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Diyarbakır'dan Newyork'a Basketbolcu
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakır'dan Newyork'a Basketbolcu

A+A-

 

DİYARBAKIR'DAN NEWYOR'A BASKETBOLCU

            New York'a yolcumuz var ey asil şehir Diyarbakır, ey büyük ülke Türkiye. Bağlar Belediyesi Genç Takım Kaptanı Ramazan ÖZKAN kardeşimizi gönderiyoruz Amerika'ya. Çünkü her yıl Amerika'ya oyuncu denemesi için çağrılan Bağlar Belediyesi oyuncularımızın ardından Ramazan kardeşimizi ısrarla New York'un Syracuse Academy of Science Charter School (SASCS) üniversitesi, üniversitelerinde kalıcı olarak, orada oynamak, ve orada okumak üzere çağrıldı. 

            1993 doğumlu olan kaptanımız İstanbul'da yapılan seçmelerde Fenerbahçe, Anadolu Efes, Beşiktaş, Galatasaray ve diğer birçok büyük takımımızdan yetişen oyuncular arasında yapılan seçmeler sonucunda kendini kanıtlayıp bu başarıyı elde etti.

Kaptanımız bu okulda burslu okuyacak ve İnşallah NBA bir alt ligi olan NCAA (Amerika Üniversite Liginde) oynayacak. Bu olay bizim için gurur verici bir olay. Bunu biz başardık. Güneydoğu Anadolu Bölgesinden çıktı bu başarı. Lütfen bunu iyi değerlendirin. Batıdaki diğer güzel illerimizde değil. Buradan Diyarbakır'dan çıktı bu. Bunu herkes duysun lütfen. Özellikle Federasyon yetkilileri. Bakın Diyarbakır'dan neler neler çıkıyor. Daha da çıkacak inanın buna.  

Peki buraya nasıl gelindi. Ramazan kardeşim 6 yıldır basketbolun içinde. Onu basketbolla tanıştıran kişi sevgili Gökhan YILDIRIM hocamız. Onun yetenek olduğunu sanki ilk görüşte anlamış, takıma kazandırmıştı. Bana her zaman

 

-          Recep abi bu çocuğu izlesene. İleride çok iyi olacak diyor ve üzerinde çok duruyordu.

Tabiî ki yalnız Gökhan hoca ile değil, Bağlar Belediyesinin de büyük destekleri oldu. Ramazan ve Ramazan gibi nice oyuncuların yetişmesinde Bağlar Belediyesi'nin basketbola verdiği destek yatmakta. Adeta bir basketbolcu fabrikası gibi çalışmaktalar. Bu başarıda en büyük destekte Dicle okullarından geldi. Dicle Okulları yetkilileri ve Sevgili İsmail SAYILI hocamızın destekleri ile Ramazan ve onun gibi bir çok gencimizi okulları bünyesine katarak hem eğitimlerine hem de Basketbollarının gelişmesinde büyük katkıda bulundular. Gökhan YILDIRIM, sevgili Remzi ATLI ile beraber başta Ramazan ve diğer oyuncularla beraber çok çalıştılar. Takdir edersiniz ki bu başarı çalışmadan gelmez. Şimdi de bu çalışmanın meyvelerini hep beraber topluyoruz.

            Ramazan kardeşim Amerika'da Diyarbakır'ı, Bölgemizi, Türkiye'yi temsil edecek. İnanıyorum ki bunu da en iyi şekilde yapacak ve daha çok çalışacak. Ona destek olanları da mahcup etmeyecek.

            Bu başarıdan dolayı emeği geçen herkese çok teşekkürü borç biliyorum. Ve yine Diyarbakır'lı bir basketbol adamı olarak Diyarbakır adına Ramazan kardeşime bizlere böyle bir gururu yaşattığı için teşekkür ediyorum.Bilmelisin ki başta annen, baban, kardeşlerin, tüm Bağlar İlçesi, Tüm Diyarbakır, tüm Bölge ve Tüm Türkiye seninle gurur duyuyoruz. Başarılar insanı şımartmaz daha da kamçılar. Bunu bildiğini de biliyoruz. Ve bu bilgi ile başarılı olmak için daha çok çalışacaksın ona da inanıyoruz. Yolun açık olsun Ramazanım.

            ‎Bir hatırlatmada daha bulunmak istiyorum. Samsunda düzenlenen ve bu sene 10.yapılacak olan  Ülker Basketbol Minikler Şenliğine ilinizi kızlar ve erkeklerde temsil edecek Namık Kemal İlk Öğretim Okulu Spor Kulübüne yapılacak olan basketbol şenliğinde başarılar diliyorum. 

            Bir başka yazıda görüşmek üzere herkese mutlu günler dilerim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT