1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Diyarbakır'da yüreği yananlar var (mı)?…
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakır'da yüreği yananlar var (mı)?…

A+A-

 

Manisaspor maçı mağlubiyeti ha düştük, ha düşeceğizden çıkamıyoruz. Önümüzdeki hafta çok iyi futbol oynayan Bursaspor maçı var.
Ey Diyarbakırlı ve Diyarbakırsporlular! Takım elden gidiyor. Bu anlayışla küme düşeriz. Bu hissiyatsız ve maneviyatsızlıkla sonumuz hüsrandır. Sizin takımınıza sahip çıkmanız için illa küme mi düşmemiz gerekiyor?
Sahipsizlik bu kentin kaderi olamaz.
Sahipsiz değiliz ve meydanı kimseye boş bırakacak kadar da bu kent vurdumduymaz olamaz!
Hiçbir zaman hiç bir şey için geç kalınmış değildir. Yeter ki yanlıştan dönülsün,  saplantılardan kurtulmak lazım ki doğru bulunsun.

Hastalık nedir, tedavi nedir, şifa nasıl bulunur? Ya da hastalığın var olduğuna gerçekten inanıyorlar mı?
Bunları tespit edemezseniz, kanayan yaraya pansuman yapıp durursunuz! Bu takımın gidişatında büyük bir yanlış olduğu kesin.

Bugün bu takım hasta ve komadadır. Bu yaraya derman olmak için derhal müşahede altına almak ve önlemler almak gerekiyor. Acele edilmezse hasta maalesef yataktan kalkamayacak.

Bir işte başarı için en önemli olgun karşılıklı güvendir. Maalesef bugün ortada olan  en büyük sorun GÜVEN BUNALIMIDIR!
Şehir bu yönetime inanmayıp ve güvenmemektedir!
Mevcut anlayışın problemleri  çözecek gücü olmadığı, hemen hemen herkesçe malumdur. Sözün özü, yönetim inandırıcılığını tamamen yitirmiştir. Bunun en güzel örneği de, sezon başında beri ölümüne arkasında durulmasına rağmen görevden alınan Ziya Doğan olayıdır. Sakın neden aldınız, niye istifa etti gibi bir sorgulama gibi düşünülmesin, üstünde durulması gereken yönetimin çelişki içinde olduğunun altının çizilmesidir.

İşin acı tarafı bunu düzeltebilecek bir alternatifin olmadığıdır. Yani Diyarbakırspor'u bir kambur gibi görenler, meydanı boş bırakmışlardır. O zaman hiç sızlanmanın bir alemi de yoktur!
Bir irade olmaksızın, bir hareket başlatılamaz.
Hani meşhur bir söz vardır. Ya şimdi konuşun ya da sonsuza dek susun! Diyarbakırspor için bir şeyler yapmak mı istiyorsunuz? Bu bana göre son şansınız! Ya ortaya çıkın konuşun, ya da sonsuza dek susun..
Diyarbakırspor'u iki şey kurtarır!
Birincisi, tribünden, sokaktan, şehrin içinden gelen tepki seli!
İkincisi, şehrin gerçek sahiplerinin olaya el koyması…
Üzülerek söylüyorum ki, çok geç kalıyoruz.
Sebep bugünkü yönetime duyulan güvensizliktir. Maalesef bu yönetim Diyarbakırspor'un önünü de tıkamaktadır. Bir çok şey de olduğu gibi…
Kırk kişi kafan kel diyorsa elinizi atın bir bakın, OLA Kİ KELSİNİZ! Bugün gelinen durumda tek gerçek iyice belirginleşmiştir, "Şapka düştü Kel göründü"…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum