1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Diyarbakır'da Futbola kara leke!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakır'da Futbola kara leke!

A+A-
Diyarbakırspor ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor maçları neden iptal edildi
Işid'ın Kobâniye yapmış olduğu saldırıyı kınamak ve orada yaşanan insanlık vahşetini gözler önüne sermek adına  başta Diyarbakır olmak üzere bölgede ve bir çok İlde protesto eylemleri yapıldı.  
 
Yapılan bu eylemler sonrası beraberinde üzücü olayların yaşanmasına  da sebep olmuştu. yaşanan bu gerginliğe rağmen daha sonra sağduyu ön plana çıkarak kentte sukünet hakim olmaya başladı ve nihayetinde hayat normale döndü. Ama nedense Diyarbakır'daki futbol müsabakaları, Valilik Diyarbakır Emniyeti tarafindan İki haftadan beridir hiç bir açıklama yapılmadan keyiflerine göre iptal ediliyor.
 
Peki şimdi soruyorum size, Allah aşkına Türkiye genelinde yapılan gezi eylemlerinde, kentlerin altını üstüne getirdiler aylarca süren bu eylemlerde neden hiçbir yerde spor müsabakaları iptal edilmedi. Kusura bakmayın olayların bahane edilerek, sükunete rağmen maçların iptal edilmesi suistimalden başka bir şey değildir. Bu durum özellikle insanları daha fazla gerginliğe ve futbolda, spordan soğutmaya yönelik, insanlaırn bir araya gelmesini önleyen geçmişteki cunta dönemi kararlarını andırmaktadır. Ki o dönemlerde bile futbol karşılaşmaları iptal edilmemişse, bugünkü kararların varın adını siz koyun.
 
DARBELER
 
Hatta örnek vermek gerekirse 1980 darbeli  yılları dahil olmak üzere 1990 ve 2004 yılları arasında Diyarbakır'da yaşanan olağanüstü olaylarda bile hiç bir spor müsabakası iptal edilmemiştir.  Ama maalesef ne hikmetse bir çok İl'de yapilan bu eylemlerde  sadece Diyarbakır'daki futbol müsabakaları iptal ediliyor. Ve bu da kafalarda soru işareti bırakmaktadır. 
 
TAŞI KARA BAHTI KARA DİYARBAKIR'IM
 
İki haftadan beridir Diyarbakır halkını spordan mahrum eden bu anlayışa karşı maalesef hiçbir tepki gelmedi.  Alınan bu karar karşısında hem Bakan, hem Milletvekileri  hem de Stk'lar sessiz kalarak aynı zamanda kafalarını kuma gömüşlerdir. Bu durum bile bu kentin ne kadar sahipsiz olduğunun en açık ifadesidir. Bu durum çokda şaşılacak bir durum değildi, zeten onlardan tepki göstermelerini beklemiyorduk, maalesef bizi bir kez daha yanıltmadılar. Buradan sayın vekillerimize, sayın bakanımıza, tüm STK ve oda temsilcilerine, olmayan spor taban birliklerine göstermiş oldukları  ilgi ve alakalarından dolayıhepsine Teşekkür ederiz!!
 
SÖZDE SPOR TABAN BİRLİKLERİ
 
Gelelim spor taban birliklerine bakın şuru belirtmek isterizki Bakan, Milletvekileri ve Stk'lar hem Diyarbakır'a hemde Diyarbakırspor'a hiçbir zaman sahip çıkmamıştırlar çünkü bunlar her zaman koltuk sevdalısı olmuşturlar.
 
Allah aşkına soruyorum sizlere sözde spor taban birlikleri adı altında geçinen sizler neden hiçbir tepki göstermediniz. Spor taban birliği demek O İlin takımlarını hakkını savunan ve  yapılan haksızlıklara karşı çıkarak yeri geldimi yumruğunu masaya vurması gereken en önemli kurumlardır. 
 
Ama ne hikmetse bizim spor taban birliklerinin sadece tabela üstünde isimleri vardır Sözde spor taban birlikleri bugüne kadar Diyarbakır'daki Spor Kulüpleri için ne yaptılarki bundan sonra ne yapacaklar. Bence zarardan başka hiç bir şey faydaları olmayan etkisiz birliklerdir. Etkisiz olana da kısaca sıfır diyoruz. Önemli olan kötü günde spor taban birlikleri Kulüplerin yanında olması gerekmektedir. Yoksa çıkıp boş boş boy göstererek bu birliği temsil etmekle ancak kendi egolarınızı tatmin edersiniz. Memlekete en ufak bir faydanız yok.
 
Türkiye'nin namağlup iki takımının karşı karşıya geldiği maçta Diyarbakırspor deplasmanda Eyüpspor'la karşılaştı. Her iki takımda sezona Şampiyonluk parolasıyla başlamıştı. Eyüpspor lige iyi başlayıp beş galibiyet ve iki beraberlikle lider durumda bulunuyor. Diyarbakırspor ise lige iyi başlayamayip iki galibiyet ve dört beraberlikle orta sıralarda bulunuyor. Ligin iki namağlup ekibinin mücadelesinde vasat bir oyun vardı iki ekibinde etkisiz kaldığı karşılaşmada yine mağlup olan çıkmadı maç 0 0 bitti ve namağlup unvanlarını korudular.
 
SAYGILARIMLA
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT