1. YAZARLAR

  2. Kenan AKSU

  3. Diyarbakır Üvey evlat mı?
Kenan AKSU

Kenan AKSU

DİKTUM-DER Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakır Üvey evlat mı?

A+A-
DİYARBAKIR-BURSA UÇAK SEFERLERİ
 
Bursa Diyarbakır'lılar  Yardımlaşma Derneği Başkanı  Şehmuz SEVİŞ kardeşim geçenlerde 

dhgfgn.jpg

telefonla aradı, SAHİPSİZLİKTEN Bursa-Diyarbakır  Diyarbakır-Bursa Uçak seferleri
İle ilgili Başbakan yardımcısı Bülent ARINIÇ ve birçok bürokratla görüştüğünü fakat bir netice alamadıklarını sanlattı.
 
       Trabzon ve başka illere seferlerin başlatıldığını  Diyarbakır'lılarla beraber yaklaşık 250 
bin doğulu hemşerilerimizin Bursa ,Yolova  ve ilçelerde yaşadığını belirten SEVİŞ, Diyarbakı
r –Bursa  karşılıklı uçak seferlerinin konulmasının hem akraba ziyareti ,hemde ile ticari katkı sağlayacağını şimdiki Uçak seferlerinin aktarmalı olması nedeniyle çok zorluk çektiklerini belirtti.
 
 
       2023 Turizmle ilgili 15 Marka şehir seçildi, Diyarbakır her şeyi ile başlı başına bir Marka olmasına rağmen maalesef15 şehrin içersine giremedi.
 
         Bununla ilgili yazımızı yazdık her ortamda dillendirdik ve hatta Diyarbakır'dan kalkan siyaset uçağı ANKARA'da düştü diye DİYARIN SESİNDE yazı yazdık .Uçağın içindede o dönemin milletvekilerini ve yöneticilerini koyup isimlerini yazdık. Altınada sahipsizlikten düştüğünü belirtik, tabiî ki mecazi anlamında.fggh.jpg
        Haberi okuyan binlerce kişi haberin altındaki yazımızı okumadan telefonlara sarılıp milletvekilerini aradılar. Bir ALLAH'ın kulu bizi aramadı ve sen ne yazıyorsun diye sitem etmedi. Çünkü haksızdılar gerekçeklerimiz SAHİPSİZLİKTİ TURİZMLE ilğli marka şehir seçilen illere baktığımızda Diyarbakır'mızla Kültür,Tarih,Medeniyet,İnanç turizimi açısından
Mukayese bile olamayacak iller,  İlin vekileri ve yöneticileri tarafından dört elle sahiplenilmiş ve listeye sokulmuştu. Çünkü markalar değil maalesef her yönüyle siyasete alet edilmiş bir konuya sıkışıp kaldı, haliyle Diyarbakır gibi gerçek bir marka, siyasi yönden en zayıf halka durumunda olduğu için sınıfı geçemedi.. Bunun vebali maalesef siyasilerimizin boynundadır. 
 
       Marka şehir olmanın faydası ne olacak diyenlerde olabilir hemen belirteyim;
Marka şehirlere bunla ilğili yatırım bütçesi,alt yapı,özel teşvik ve muafiyetler bunlar getirisi yeni turizm yatırımları,oteler, yollar turlar ve tanıtım.
 
      Buğün sadece Diyarbakır SURLARI bile başka bir kentte olsa emin olun dünyayı ayağı kaldıracak derecede tanıtımlar ve marka olmaya yetecek argüan yaratılırdır. Bu surlarımız bile başlı başına bir marka başka bir şey aramaya gerek yok.
 
Ayrıca Dünya gazetesinde yaşanılabilinir şehirler arasında Diyarbakır'ın sondan 3. olması , üniversite sınavlarında ilimizin sonlarda yer alması memleketi temsil edenlerin nelerle uğraştıklarını, siyasetten başka bir şey yapmadıklarını ortaya koymaktadır.
 
Yazımın sonunda diğer yazılarımda tekrarladığım gibi bir kez daha "YETKİLİLER İLGİSİZ,BİLĞİLİLER YETKİSİZ" olduğu sürece bunun  örneklerini daha çok göreceğiz.
 
Haydi hayırlısı belki bu yazımızı okuma lütfunda bulunan birileri BURSA-DİYARBAKIR  
 
DİYARBAKIR-BURSA Uçak seferlerinin başlatılması için harakete geçer.
 
Sağlıcakla Kalın...
 
Kenan AKSU
Diyarbakır Kültür-Turizm ve Musiki Derneği (DikTum-Der) Başkanı
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT