1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Diyarbakır niye yenildi?
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakır niye yenildi?

A+A-

Diyarbakır niye yenildi?

 

Diyarbakırspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçları öteden beri kavgalı gürültülü bilirim.

Diyarbakır’da Diyarbakırspor ile Fenerbahçe arasında oynanan hemen bütün maçlarda bazı taraftarlar taşkınlık yapar.

 

Bunun nedeni Diyarbakırlıların büyük çoğunluğunun Galatasaray’a sempati duymaları ve tabii ki, bunun altında da Kanarya ile Aslan arasındaki şampiyonluk rekabetinin getirdiği çekememezlik yatıyor.

 

Bilinçlenmek lazım

Tabii burada Galatasaray’ın kabahati yok. Bazı Diyarbakırlıların Cim Bom’a sempati duyduğu için Diyarbakırspor- Fenerbahçe maçında kavga çıkartmaları hiçbir şekilde Galatasaray’ı bağlamaz, bağlayamaz da. Burada önemli olan taraftarları eğitmek, onları bilinçlendirmektir ve bu da kulüp ile taraftar derneklerine düşüyor.

 

Maytap konsantrasyonu bozdu

Dünkü maçta Diyarbakırspor’un 1- 0 önde olduğu anlarda bile sahaya yabancı maddelerin atıldığını gördüm. 1- 1’den sonra sahaya atılan bir maytap var. Bu maytabın patlaması sonucu bir Diyarbakırlı, bir de Fenerbahçe’li futbolcu yere düştü. Bu futbolcuların tedavilerinin bitmesinden sonra Fenerbahçe gol buldu. Demek ki, sahaya atılan o maytap Diyarbakırspor’lu futbolcuların bir anlık konsantrasyonunu bozdu.

 

Lige hazır değil

Yenilen golde sahaya yabancı madde atanlar kadar, yeşil- kırmızılı futbolcular da hatalıdır. Fenerbahçe gole gittiğinde o bölgede sadece 2 Diyarbakırsporlu futbolcu vardı. Şimdi, ”Sen profesyonel futbolcusun, niye maçtan kopuyorsun kardeşim” diye adama sormazlar mı?

Maç mı oynuyorsun, tribünlere mi bakıyorsun? Bu da ayrı bir mesele tabii… Zaten Diyarbakırspor henüz tam anlamıyla lige hazır değil. 2. yarıda oyundan düştü ve 2. golden sonra da oyundan tamamıyla koptu. Neticede bir gol daha geldi ve maç 3- 1 bitti.

 

Bu ders olsun

Şimdi Diyarbakırspor bir maç kaybetti. Dünyanın sonu değil. Bu yıl gördüğüm kadarıyla en iyi kadroları Fenerbahçe ve Galatasaray kurmuş ve neticede Türkiye’nin en iyi 2 takımdan birine yenildin. Önemli olan bundan sonra oynayacağın maçlarda rakiplerine maç vermemektir. Bir sözüm de taşkınlık yapan taraftara. Bu şekilde Diyarbakır’da ve Diyarbakırspor’a çok büyük zararlar veriyorsunuz. Sabahtan beri hemen bütün tv programlarında dün yaptıklarınız konuşuluyor. Bunu kendinize yakıştırıyor musunuz?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT