1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Diyarbakır Fener'i yener mi?
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyarbakır Fener'i yener mi?

A+A-

Diyarbakır Fener’i yener mi?

 

Diyarbakırspor, Türkcell Süper lige iyi bir başlangıç yaptı. Yeşil- kırmızılı ekip, ilk 2 maçta 4 puan ile sıralamada 4 sırada yer edindi. Diyarbakırspor’un sahasında Ankaragücü ile berabere kalmasının ardından Trabzonspor’u deplasmanda yenmesi büyük bir olay tabii. Ancak futbolda her zaman için, ne oldum, değil, ne olacağım felsefesi geçerlidir.

 

Lig uzun bir maratondur

Şimdi fazla sevgi, âşık usandırır veya buna benzer bir söz var. Ben kelimeleri tam olarak hatırlamıyorum. Ama anlamı belli… Yani her şeyin fazlası zararlı… Eğer ki, Diyarbakırspor Trabzonspor galibiyetinin sarhoşluğuna kapılırsa Fenerbahçe maçında tepe takla olur. Trabzonspor’un 20’ye yakın pozisyonu vardı, Diyarbakırspor ise 2 topta 2 gol buldu. Bu anlamda bunu çok büyük bir zafer gibi değerlendirmekte doğru değildir. Bu nedenle Diyarbakırspor’un Trabzonspor galibiyetini şimdiden bir kenara atması ve bir an önce Fenerbahçe maçına odaklanması lazım. Çünkü Diyarbakırspor’u, çetin ve uzun bir lig maratonu öncesinde çok çetin maçlar bekliyor ve bu maçlardan biri de Fenerbahçe maçıdır.

 

Mücadeleci bir takım

Bundan önceki yazımda Dişyarbakırspor’un iyi bir ekip oluşturduğunu yazmıştım. Öyledir de, çok, çok iyi bir ekip. Zaten takım oyunu oynayan ve iyi organize olan ekipler her zaman için başarılı olur. Diyarbakırspor’da Trabzonspor maçında iyi bir takım oyunu oynadı, çok iyi bir savunma kurgusuyla iyi mücadele etti ve neticede de 2 kontra atakta bulduğu gollerle maçı 2- 1 kazandı.

 

Fener’i nasıl yener?

Şimdi önümüzde çok ciddi bir Fenerbahçe maçı var. Diyarbakırspor’un müthiş bir taraftar desteğiyle Fenerbahçe’yi de alt edebileceğine inanıyorum. Yeter ki futbolcular, Trabzonspor maçında olduğu gibi Fenerbahçe maçına da iyi odaklansın, gücünü ve de haddini bilerek oynasın. Bu takım Diyarbakır’da daha önce Fenerbahçe’yi pek çok maçta yendi, O zamanlar Fenerbahçe yine şampiyonluğa oynuyordu ve Diyarbakırspor’da yine mütevazi bir bütçeye orta sıraları hedefleyen bir takımdı. Diyarbakırspor böyle bir dönemde Fenerbahçe’yi 2 kez yendi ve her seferinde de sarı- lacivertli ekipte hocalar istifa etti. Tarih bir kez daha tekerrür eder mi? Orası net değil.  Ama dediğim gibi Diyarbakırspor’un bu maça da çok iyi odaklanması ve de haddini bilerek oynaması lazım…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT