1. YAZARLAR

  2. Celal GÜNEY

  3. Diyar Rüyada Samsun'a tebrik Ya bu Resimler
Celal GÜNEY

Celal GÜNEY

Yazarın Tüm Yazıları >

Diyar Rüyada Samsun'a tebrik Ya bu Resimler

A+A-
Diyarbakırspor 11 hafta sonra Karadeniz'de yenildi. Samsunspor hakem İlker Meral'inde desteğini arkasına alarak oyunu çok iyi forse etti.  İyi oynadılar, maçı hakkettiler mi?. Evet maçı sonuna kadar hakketiler.

Yalnız oyunda çok dikkat edilmesi gereken kırılma dakikaları vardı?.  Bunları çok iyi analiz etmek gerek.Maçta dakika 12, Coşkun topu almış gidiyor, defanstan 2 oyuncuyu da geçti, kaleye doğru direk olarak gidiyor. Şimdi burda herkes durup düşünsün, Coşkun gibi bu ligin kralı, kaleyi cepheden görürken ve de kaleciyi karşısına almışken top da önünde giderken, bu oyuncu kendini yere bırakır mı?. Bakın bu pozisyonu tüm detaylarıyla gösteren ayrıntılı resimleri gelin aşağıda birlikte inceleyelim.  Coşkun veya bir başkası asla gole giderken, hem de ceza alanı dışında kendini yere bırakmaz. Siz kimi kandırıyorsunuz?

 kullan
VARAN.1:Şimdi bu pozisyonu inceledikten sonra maçın analizini yapalım.  Bu pozisyonda aklı başında hiç bir oyuncu kendini yere bırakmaz.  Aslında son adam kuralı olmassa bu hakem 50 defa bu faulü çalacak, çalamıyor, neden dakika 12, çaldığı an kırmızıyı çıkarmak zorunda...  VARAN 2: maçın yine kırılma dakikalarından biri daha: Dakika 68 Diyarbakırspor Erhan'la ceza alanına girmek isterken, sarı kartı bulunan Kenan tarafından resmen sahada biçiliyor. Bu pozisyonun tartışması bile futbol için cinayettir. Kart gene yok. Maçın 68. dakikası yani daha koskoca bir 22 dakikadan fazla rakip 9 kişi kalacak.
kullan
Evet, resimler gördüğünüz gibi takdir futbol kamuoyunun. Samsunspor bu maçı kazandı. İşte size pozisyonlar. Daha bunun gibi elimde bir kaç tane daha büyük hakem hatası var ama yerimiz bu kadar müsait değil   Samsunspor'a tebrikler ama bu ucuz hakemlerle  Türk Futbolunun nereye gittiğini herkes görsün. Yazık günah, herkes emek veriyor bu işe. Futbolu bu kadar katletmeye kimsenin hakkı yok. Bu hakem kılıklı adam kime, neden eyyam yapıyor. Şimdi 30. haftadayız, Diyarbakırspor yine çok çok  avantajlı, ama farzedelim ki bu maçta adam gibi maç yönetilse, belki de 1 puan alacak. Bu puandan şampiyonluk gitse bunun hesabını kim verecek. Yazıklar olsun sanada yönetimene de. Futbola bu kadar ihanet etmeyin.Önümüzde kaldı 4 maç, bu maçların 3 ünün içerde oynayacağız. Bize lazım olan sadece 8 puan.  Yani içerde, kim karşımıza çıkarsa yıkacaz ve 3 puanı söke söke alacağız. Ya da 2 galibiyet, 2 beraberlikle bu işi bitireceğiz. Bunun başka açıklaması yok. Ok yaydan çıktı artık. Biz bu şampiyonluğu aslanlar gibi hakettik.  Ama bu oyunla değil. Çünkü bugün sahada Diyarbakırspor yoktu bile...  Ne bir kanat organizasyonu, ne de oyunu kopartacak hiç bir şeyi yapmadık. Müthiş bir rehavet var takımın üzerinde. Derhal bu rüyadan uyanıp, gerçeğe dönemessek işimiz çok zor. Bu maça kaza gözüyle bakıp bir an önce bu rüyadan uyanmak lazım..  Önceki yıllarda bunun çok örneğini gördük. Silkinin ve kendinize gelin. Sizler bu ligin en iyilersiniz ama işimiz henüz bitmedi.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT