26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya26 °C
 • İzmir22 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,227
  %0.38
 • Dolar
  3,0880
  %0.52
 • Euro
  3,3725
  %0.83
Recep ESER


Diriliş Başkanları Güneydoğu Ve Diyarbakır'da

22 Mart 2016 Salı 12:27

Ülkemizin en büyük Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Diriliş Başkanları Derneği İlimiz ve Bölgemizde faaliyetlerine başladı.
    Genel Başkanlığını Uluslar Arası Yüksek Tahkik Hakimi Sayın Hasan TÜRKSEL'in yaptığı Diriliş Başkanları Derneği çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ederken 3 ay gibi kısa sürede yaklaşıl 60 il ve 20 Ülkede başkanlık atamaları yapıldı. Bu ülkeler arasında Amerika, Kanada, Çin ve Filistin gibi büyük ülkelerde bulunmaktadır. 
    Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Siirt ve Mardin'de bulunan Diriliş Başkanları İlimiz ve Bölgemizde ise aktif bir şekilde büyüyerek çalışmalarına devam etmektedir. 
    Güneydoğu Anadolu Bölgesi Başkanlığı ile Diyarbakır İl Başkanlığını Fatma COŞAR hanımefendinin yürüttüğü Diriliş Başkanlığı amaçları doğrultusunda Bölgemiz ve İlimizde de yer almaktadır. 
    Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan  Bölge ve Diyarbakır İl Başkanı Fatma COŞAR;
600 yüz yıl boyunca Kuran ve Sünnet ile Dünyayı yöneten Osmanlı ruhunu bir nebze olsun geri getirmektir. Dedi.  
    Toplumumuzun özellikle de gençlerimizin çeşitli güçler tarafından yozlaştırmak ve bu doğrultuda toplumun gerilemesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bizler Osmanlı ruhu ile toplumumuza İlimiz, Bölgemiz ve Ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları bozarak yeniden Osmanlı dönemindeki edep, kültür, ahlak, örf ve adetlerini doğru bir şekilde  anlatarak geri getirmek doğrultusunda çalışmaktayız. 
    Amacımız Osmanlıda bir anne, bir baba, genç bir erkek, genç bir bayan nasıl olur neler yapar ve nasıl davranırdı. Bunları araştırarak topluma bu yönde hizmet vermektir. 
    En büyük amacımız ise yukarıda bahsettiğimiz ruhun geri getirilmesi için erzem gördüğümüz sivil bir anayasanın bir an önce yapılarak Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmaktır. 
    Bunun için İlimiz, Bölgemiz ve Ülkemizin büyümesi ve güçlenmesine küçükte olsa katkılar sağlamaktır.
    Genel Başkanımız sayın Hasan TÜRKSEL önderliğinde yukarıda saydığımız çalışmalar doğrultusunda durmadan daha çok çalışmaktır. 

 

b2396953-1781-4484-960d-86c5018a4c26.jpg

 

Bu yazı toplam 8067 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com