1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. DİCLE OKULLARINDAN 8'DE SEKİZ
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

DİCLE OKULLARINDAN 8'DE SEKİZ

A+A-

7 Yıldır üst üste Diyarbakır Liseler Basketbol müsabakalarında şampiyonluğu kimseye bırakmayan Dicle Okulları Erkek basketbol Takımı bu yılda birinciliği kimseye bırakmayarak 8. Şampiyonlunu kazandı.

Sekiz şampiyonluktan bahsediyorsuz. Bu gerçekten kolay bir şey değil. Bu şampiyonluklar okullar düzeyinde basketbola yapılan yatırımlarla ve çok çalışmakla gerçekleşmektedir. Buda bize basketbolun okullar düzeyine inmesi, bu okulların kulüpleşmesi başarının devamı için önemli bir olgu olduğunu tam anlamı ile göstermektedir. Zira Dicle Okulları son 2 yıldır kulüpleşerek okul başarısını kulüpler düzeyine taşımış ve başarılı sonuçlara imza atmıştır.

Geçen sene kulüp takımı küçük erkeklerde il birincisi olup, bölgede yenilgisiz şampiyon olduktan sonra  Anadolu şampiyonasında Türkiye Şampiyonasını kıl payı ile kaçırmıştır. Aldığım bilgilere göre de bu senede kulüpler bazında hedefi büyüterek yollarına devam edecekler .

Okulumuz bünyesinde bulundurduğu oyuncular kaliteli oyuncular olup, bu oyuncuları da çok iyi organize ederek bu seviyeye geldikleri de aşikardır. Buda bu çalışmaları yapan ve takımın hem okul hem de kulüp düzeyinde buralara gelmesinde büyük destekleri olan Genel Müdürümüz Sayın Yılmaz DEMİR ve Okul Müdürümüz Sayın Tuncay ŞEN'in verdiği  bu desteklerle beraber  büyük emek sarf eden İsmail SAYILI hocamız ve ekibi profesyonelce bir çalışma içinde olduklarını görüyoruz. Zira basketbol dışında bir çok etkinlikleri de başarı ile gerçekleştirmektedirler.

Başarılarının devam etmeleri dileği ile okulumuz idarecilerini, öğretmenlerini ve takımda bulunan ve bulunmayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor emeklerinden dolayı hepsine teşekkürler ediyorum.

Bu arada genç erkekler kategorisinde Diyarbakır 2. si olan Diyarbakır Anadolu Lisesi, Diyarbakır 3. sü olan Alpaslan Anadolu Lisesine, Genç Bayanlarda Diyarbakır 1. si olan Muazzez SÜMER Kız Teknik Meslek Lisesi, Diyarbakır 2. si olan Burhanettin YILDIZ Endüstri Meslek Lisesini ve Diyarbakır 3. sü olan İ.M.K.B. Kayapınar Lisesini ve dereceye giremeyen  ama müsabakalara katılıp bu güzel organizasyonun birer parçası olan tüm okullarımızı, idarecilerini, öğretmen ve öğrencilerini candan kutluyor, başarılarının kat be kat artması ve kulüpler düzeyinde de katılımcı olmalarını diliyorum.

İyi ki varsınız. Diyarbakır ve Basketbol sizlerle çok daha güzel.

  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT