1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Devlet ve Devletsizlik
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Devlet ve Devletsizlik

A+A-

Sevgili okurlarım,

Son günlerde ülke olarak yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından kaleme aldığım ilk yazımda Devlet ve devletsizlik kavramını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle şer odaklarının gerçekleştirmek istediği 15 Temmuz hain darbe girişimini şiddetle ve nefretle kınadığımı belirterek, hiçbir şer odağının güzel vatanımızı, ülkemizi bölemeyeceğini buradan söylemek istiyorum.

Ülke olarak zor günlerden geçtiğimizi biliyoruz, ancak her şerde bir hayır var sözünü hatırlatmak istiyorum. 15 Temmuz'da FETÖ terör örgütünün yapmak istediği darbe girişimi hem Devletimizin hemde milletimizin engin bekası, imanı ve Yılmaz savaşçıları ile geri püskürtüldü ve ülkeyi parçalamak isteyen FETÖ denilen terör örgütü ilalebet tarihin kirli sayfalarına bir daha çıkmamak üzere gömüldü.

En önemlisi ise neydi biliyormusunuz, hiç bir birey A partisi,B partisi demeden tankların önüne yatarak, nasıl bir eşsiz dayanışma gösterdiğinini bir kez daha dünyaya gösterdi..

Özellikle Diyarbakır'da herkesin imrenerek izlediği her tarafı saran Türk Bayrakları ile süslenmiş demokrasi nöbetleri görülmeye değer bir oluşumdur. Burada hangi partiden olursa olsun herkes birbiriyle aynı kutsal dava uğruna, birbirilerine nasıl sarıldıkları görmek beni ilerisi için çok daha fazla umutlandırıyor.

Unutmayın ki başka Türkiye yok, hepimiz bu geminin içinde hep birlikte varolmuş durumdayız. Allah korusun bu adice hain darbe gerçekleşmiş olsaydı inanın sonumuz Suriye'den Irak'tan, Afaganistan'dan farkımız kalmayacaktı. Tankların önüne yatan, ölmeyi göze alan bu halk  herşeye bedeldir. Çanakkale ruhunun ölmediğini, bu milletin yeri geldiğinde nasıl ölümü göze aldığını dosta düşmana gösterildi.

Şimdi asıl yapılması gereken şey, hiç bir ayrıma tabi olmaksınız, İster AK Partilisi, İster CHP, HDP, MHP, ister alevisi, sunnisi, Ermenisi, Türkü, Kürdü, lazı çerkezi, hiç bir ayrım olmaksızın herkesi bu ülkenin gerçek sahipleri olarak sım sıkı sarılmaktır. Eğer varsa bir suçu hiç bir etiketine, ırkına, dinine bakılmaksınız en ağır cezası verilsin ama asla ayrımcılık yapılarak insanlarımız ayrıştırılmasın, Bu çok önemli bir konudur, bu ayrıştırma olursa işte o gün kaybederiz.

Şimdi gelelim devletsizliğe… Türkiye olarak komşu ülkelerimizin halini görüyoruz. Suriye'de yüzbinden fazla kişinin ölümüne ve milyonlarcasının göç etmesine neden olan iç savaş beşinci yılını geride bırakırken, Irak, Telafer, Türkmenistan'da da yüzbinlerce insan öldü, ülkelerinden sürüldü ve kirli savaşın ortasında kalarak hayatları adeta zindana döndü. İşte bu devletsizliğe en büyük örnektir. Çok şükür ki bizim bir devletimiz var ve devletimiz yani Türkiye Cumhuriyeti bizlerin bir bütün halinde yaşamamızı sağlayarak rahat ve refah bir huzur ortamında hayatımızı devam ettirmemiz için herşeyi yapıyor.

Değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın üstün gayretleriyle ülkemiz Allah'ın izniyle bütün şer odaklarını başımızdan def ederek daha müreffeh bir ortamda yaşamamızı sağlayacak tek adam rolündedir.

15 Temmuz'da bunu gayet iyi gördük ve idrak ettikki, bu halkımızın Cumhurbaşkanımıza olan güveni tamdır. Rabbim bizleri devletsiz bırakmasın devletimizi ve sayın Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin selam saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT