22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara1 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir11 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Darwin'e göre Obama insansı bir maymundu ve aşağı ırktandı

07 Kasım 2013 Perşembe 09:34

Darwin'in ırkçı düşünceleri, beyaz ırk dışındaki diğer tüm insanları “insansı bir maymun ve aşağın ırk olarak kabul ettiği” insanlar tarafından bilinmez. Darwin insanların maymundan evrimleştiğini iddia ederken, kendince insan ırkları arasında çok büyük bir eşitsizlik olduğunu, kiminin çok ileri düzeyde evrimleştiğini, kiminin de yarı maymun olarak kaldığını iddia etmiştir. Darwin'e göre Avrupa'lılar ileri ırk iken, Türkler, zenciler, Çingeneler aşağı ırk statüsündeydi. Darwin'in bu çarpık görüşlerini anlatan aşağıdaki videoyu seyretmenizi rica ediyorum:

http://video.mynet.com/erkanarkut/Darwin-in-zenciler-hakkindaki-carpik-gorusleri/1338167

Darwin “Türlerin Kökeni” isimli kitabında zencileri ve Avustralya yerlileri gibi ırkları gorillerle aynı statüye sokmuş, sonra da bunların "medeni ırklar" tarafından zamanla yok edileceklerini öne sürerek şöyle demişti:

"Belki de yüzyıllar kadar sürmeyecek yakın bir gelecekte, medeni insan ırkları, vahşi ırkları tamamen yeryüzünden silecekler ve onların yerine geçecekler. Öte yandan insansı maymunlar da, kuşkusuz elimine edilecekler. Böylece insan ile en yakın akrabaları arasındaki boşluk daha da genişleyecek. Bu sayede ortada şu anki Avrupalı ırklardan bile daha medeni olan ırklar ve şu anki zencilerden, Avustralya yerlilerinden ve gorillerden bile daha geride olan babun türü maymunlar kalacaktır." (Charles Darwin, The Descent of Man, 2. baskı, New York, A L. Burt Co., 1874, s. 178)

"Doğal seleksiyona dayalı kavganın, medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ispatlayabilirim. Düşünün ki, birkaç yüzyıl önce Avrupa, TÜRKLER TARAFINDAN İŞGAL EDİLDİĞİNDE, Avrupa milletleri ne kadar büyük risk altında kalmıştı, bugün Avrupa'nın TÜRKLER TARAFINDAN İŞGALİ bize ne kadar gülünç geliyor.

AVRUPA IRKLARI OLARAK BİLİNEN MEDENİ IRKLAR, yaşam mücadelesinde TÜRKLERE KARŞI KESİN BİR GALİBİYET ELDE ETMİŞLERDİR. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, BU TÜR AŞAĞI IRKLARIN çoğunun medenileşmiş yüksek ırklar tarafından ELİMİNE EDİLECEĞİNİ (YOK EDİLECEĞİNİ) görüyorum." (Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, cilt 1. New York, D. Appleton and Company, 1888. s. 285-86)

Darwin şu anda aşağı ırk olarak ve insansı bir maymun olarak gördüğü zenci Obama'nın üstün ırk olarak gördüğü beyazların başına geçtiğini, onları yönettiğini görseydi acaba ne düşünürdü? Çok kısa bir süre sonra yine aşağı ırk olarak gördüğü Türklerin tüm dünyaya nizam veren, çok büyük bir lider olarak Türk İslam Birliği'ni kurduğunu görseydi, acaba ne düşünürdü? Irklar arasında böylesine çarpık düşünceleri toplumlara yayıp Nazi Almanyası'nda, Stalin, Lenin ve Mao'nun ülkelerinde, Amerika'daki zenci katliamlarında nasıl üstün ırk inancı yayarak insanları birbirine düşürdüğünü,  milyonlarca insanın katledilmesinde nasıl zemin hazırladığını görse acaba ne düşünürdü…

Kaynak:http://darwininturkdusmanliginasildir.blogspot.com/

Bu yazı toplam 735 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com